Tag: bp Paweł Stobrawa
Bp Paweł Stobrawa przewodniczył Mszy św. odpustowej ku czci Matki Bożej Opolskiej
W 43. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Opolskiej oraz podczas dorocznego odpustu ku Jej czci wierni zgromadzili się w opolskiej katedrze, by dziękować za dar obecności św. Jana Pawła II na Górze Świętej Anny, zakończoną renowację katedry oraz duchowe dziedzictwo Kościoła opolskiego. „Pomimo długoletnich prac renowacyjnych nie została zniszczona wiara, na której fundamencie budowano na nowo również to, co materialne” – podkreślił w homilii bp Paweł Stobrawa.
32. Pielgrzymka Wolontariuszy i Pracowników opolskiej Caritas do sanktuarium w Trzebnicy
„Dziś w tej pielgrzymce niesiemy nasze dziękczynienie za wszystkich, którzy w dzieła Caritas wpisali bogactwo swojego ducha, swoją pracę oraz miłość Boga i bliźniego” – mówił biskup pomocniczy senior Paweł Stobrawa podczas 32. Pielgrzymki Wolontariuszy i Pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. W pielgrzymce wzięło udział ponad pół tysiąca osób.
Bp Stobrawa: Pan Jezus umiłował wieś i pracę rolników
W Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, przypadające w tym roku 9 czerwca, w kościele parafialnym pw. św. Jacka w Kamieniu Śląskim bp Paweł Stobrawa sprawował Mszę św. w intencji rolników z rejonu opolskiego, z okazji Dnia Modlitw o Błogosławieństwo Boże i Dobre Urodzaje. W homilii biskup pomocniczy senior diecezji opolskiej podkreślił znaczenie pracy rolnika, a także przypomniał o potrzebie duchowego wzrostu.
Diecezja opolska pożegnała biskupa Jana Wieczorka
W środę wieczorem, w opolskim kościele oo. Franciszkanów, kilkudziesięciu kapłanów pod przewodnictwem biskupów Rudolfa Pierskały i Pawła Stobrawy, celebrowało Mszę św. w intencji zmarłego pierwszego ordynariusza diecezji gliwickiej.
Bp Stobrawa: Wpatrujmy się razem z Piotrem i Janem w pusty grób
– Trzeba nam z Piotrem i Janem stanąć przy pustym grobie i umocnić naszą wiarę. Trzeba usłyszeć „Nie lękajcie się”. W dzisiejszą uroczystość przekonujemy się, że wszystko, co z Bogiem przeżyte, choć nieraz na drodze cierpienia i krzyża, kończy się radością Zmartwychwstania – mówił biskup Paweł Stobrawa podczas uroczystej rezurekcji w Opolu.
Pożegnanie abp. Kurtza, wieloletniego misjonarza w Papui – Nowej Gwinei
Diecezja opolska pożegnała abpa Wilhelma Kurtza. Zmarły arcybiskup pochodził z Kępy pod Opolem. W 1967 roku wyjechał na misje do Papui – Nowej Gwinei. Przez 31 lat był tam biskupem. Zmarł 14 lutego w wieku 88 lat. Mszy św. w jego intencji przewodniczył emerytowany biskup pomocniczy Paweł Stobrawa.
Bp Stobrawa przewodniczył mszy w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków
W opolskim kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, bp Paweł Stobrawa przewodniczył mszy św. w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków oraz o pokój na świecie. W liturgii tej uczestniczyli Sybiracy i członkowie Rodziny Katyńskiej ich bliscy i przyjaciele.
Diecezja opolska dziękowała Bogu za 50 lat istnienia
Uroczystości w katedrze odbyły się 28 czerwca wieczorem. Dokładnie w 50. rocznicę podpisania przez papieża Pawła VI bulli „Episcoporum Poloniae Coitus” o utworzeniu diecezji opolskiej.
Bp Stobrawa: Maryja zawsze była rzeczywistą Królową Polski
„Maryja przez okres długiej niewoli zawsze była rzeczywistą, choć duchową, Królową Polski” – powiedział bp Paweł Stobrawa w opolskiej katedrze w uroczystość NMP Królowej Polski.
Spotkanie biskupów metropolii katowickiej
W kurii metropolitalnej w Katowicach spotkali się biskupi metropolii katowickiej. Rozmawiali o bieżących sprawach duszpasterskich.


