Tag: chorzy
Poznańska Caritas organizuje „białą sobotę”
Konsultacje lekarskie u wybranych specjalistów, strefa mobilna badań, a także wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki, profilaktyki stomatologicznej, zasad udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa złożą się na tzw. białą sobotę, organizowaną 18 lutego przez poznańską Caritas w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Głogowskiej w Poznaniu.
Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za chorych i pracowników ochrony zdrowia
Do modlitwy za chorych i wszystkich, którzy opiekują się chorymi zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież przypomniał, że w sobotę, 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.
Spotkanie kapelanów szpitali przed Światowym Dniem Chorego
Kapelani szpitali i innych placówek medycznych spotkali się 20 stycznia 2023 r. w centrali Caritas Diecezji Rzeszowskiej przed Światowym Dniem Chorego. Obecny na spotkaniu bp Jan Wątroba podziękował kapelanom za służbę chorym i cierpiącym.
Spotkanie kapelanów szpitali i domów opieki Archidiecezji Krakowskiej
– Bądźcie dobrymi gospodarzami w gospodzie dobrego Samarytanina, jaką jest sala szpitalna, dom opieki czy mieszkania, w których spotykacie się z chorymi – mówił bp Jan Zając do kapelanów szpitali i domów opieki Archidiecezji Krakowskiej, którzy spotkali się dziś w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3.
„Modlitwą w raka” – spotkania dla chorych onkologicznie
W pierwszą niedzielę listopada w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku zainaugurowane zostały cykliczne spotkania „Modlitwą w Raka”, skierowane dla osób chorych onkologicznie oraz zmagających się z innymi ciężkimi chorobami.
Chorzy i niepełnosprawni pielgrzymowali na Świętą Górę
Bp Grzegorz Balcerek przewodniczył pielgrzymce osób chorych i z niepełnosprawnościami na Świętą Górę k. Gostynia. Organizatorem pielgrzymki, w której wziął udział ks. dyrektor Marcin Janecki, była Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
Biskup Orchowicz poświęcił zwierzęta
16 sierpnia bp Radosław Orchowicz z okazji uroczystości ku czci św. Rocha poświęcił w Mikstacie zwierzęta. W 2015 r. mikstackie uroczystości odpustowe ku czci patrona z błogosławieństwem zwierząt zostały wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.
Abp Galbas: apostolstwo chorych najcenniejszym w Kościele
Mszy św. za chorych i z udziałem chorych w ramach trwającej na Jasnej Górze 57. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Chorych przewodniczył abp Adrian Galbas z Katowic. W kazaniu podkreślił, że apostolstwo, które podejmują chorzy jest najcenniejszym w Kościele. – To apostolstwo, wobec którego milkną wszystkie słowa, a pozostaje tylko jedno „dziękuję”. I to słowo tutaj przynosimy i z tym słowem powierzamy was Maryi Uzdrowicielce Chorych – mówił.
Diecezjalny Dzień Chorego w Kodeniu
2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej wierni pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Podlasia – Matki Jedności. Mszę św. w intencji chorych i cierpiących w Diecezjalnym Dniu Chorego odprawił bp Kazimierz Gurda.
Pielgrzymka chorych do sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego
Msza św., adoracja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz uczczenie relikwii św. abp. Józefa Bilczewskiego złożyły się na pielgrzymkę chorych do wilamowickiego sanktuarium. Za wstawiennictwem patrona roku jubileuszowego w diecezji bielsko-żywieckiej chorzy modlili się dziś o potrzebne łaski. Eucharystii przewodniczył dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Robert Kurpios.


