Tag: Częstochowska

14:58 / 24-07-2022

Policjanci pielgrzymi w swoje święto u Maryi

„Maryi, która umacnia nadzieję tego, który się do Niej ucieka” przywieźli na Jasną Górę modlitwę za Ojczyznę, by chroniła ją od wszelkich niebezpieczeństw. W obchodzone dziś Święto Policji uczestnicy 9. Rowerowej Pielgrzymki Policjantów Lubelszczyzny na Jasnej Górze przy pamiątkowej tablicy „Gloria Victis” złożyli hołd funkcjonariuszom II RP zamordowanym przez Sowietów po 17 września 1939 r.

11:42 / 15-07-2022

153.Piesza Pielgrzymka Piotrkowska już u celu

„Wspólna droga” z Piotrkowa Tryb. na Jasną Górę już za nimi. Przez 4 dni uświadamiali sobie, że jesteśmy Kościołem i że wszyscy jesteśmy za ten Kościół odpowiedzialni. Na odpust Matki Bożej Szkaplerznej, wierni tradycji, przychodzą od 153 lat. W trzech grupach dotarło 463 pątników.

05:00 / 10-07-2022

Bp Szlachetka: Europie nie jest potrzebna zmiana płci

Europie potrzebna jest modlitwa różańcowa i powrót do chrześcijańskich wartości, a nie zmiana płci, redefinicja małżeństwa i rodziny, czy rozszerzanie prawa do zabijania najsłabszych. By Europa mogła przetrwać musi wyzwolić się z pychy i niszczącego jej jedność egoizmu – powiedział na Jasnej Górze bp Wiesław Szlachetka podczas Mszy św. inaugurującej 31. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja.

13:27 / 07-07-2022

Ks. Szczerba: bp Goliński człowiekiem głębokiej wiary

– Biskup Goliński gorliwie pracował jako duszpasterz i biskup w trudnych czasach komunistycznych – powiedział ks. prał. Marian Szczerba. Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie i wikariusz generalny archidiecezji częstochowskiej 6 lipca przewodniczył Mszy św. w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie w 59. rocznicę śmierci drugiego biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego.

15:41 / 02-07-2022

Już wkrótce młodzi spotkają się na religijnym festiwalu w Kokotku

Spodziewamy się rekordu frekwencji w 5-letniej historii festiwalu. Przed sceną może pojawić się około 1000 uczestników. Będą z nami Roksana Węgiel, Luxtorpeda, Kamil Bednarek i Tau – powiedział Family News Service rzecznik prasowy Festiwalu Życia w Kokotku Szymon Zmarlicki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4–10 lipca w Kokotku niedaleko Częstochowy.

17:27 / 26-06-2022

Rzemieślnicy pielgrzymowali na Jasną Górę

O Boże błogosławieństwo w codziennej pracy, solidarność w działaniu w niełatwym dla gospodarki czasie modlili się na Jasnej Górze uczestnicy 41. Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Pielgrzymka odbyła się w stulecie powstania Katowickiej Izby Rzemieślniczej, po powrocie Górnego Śląska do Macierzy. Izba katowicka należy do jednych z największych, najbardziej prężnych gospodarczo i najbardziej zasłużonych izb w Polsce. W tym roku stała się też organizatorem jasnogórskiej pielgrzymki.

Potrzeba zmian w relacjach świeckich i księży – wnioski synodalne z Częstochowy

Metropolita częstochowski abp Wacław Depo przewodniczył 25 czerwca Mszy św. w kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Częstochowie na zakończenie diecezjalnego etapu procesu synodalnego. W prace synodalne włączyło się mniej niż 30 proc. parafii. W syntezie wyróżniono trzy grupy postulatów: troskę o sacrum, wołanie o relacyjność w Kościele i sprawy administracyjno-duszpasterskie. Wierni odczuwają potrzebę dłuższej adoracji, większą dbałość o liturgię i wystrój kościoła, zwracają uwagę, że kapłani są nieraz bardziej urzędnikami niż ludźmi modlitwy i wiary.

16:54 / 21-06-2022

Z Jasnej Góry na Skałkę

Dziękuję Bogu za to, że z Jasnej Góry paulini dotarli na krakowską Skałkę -powiedział przeor tamtejszego klasztoru. Przybył, by Maryi Królowej Polski zawierzyć czas jubileuszu – 550-lecia nieprzerwanej obecności „białych mnichów” w miejscu męczeńskiej śmierci św. Stanisława biskupa. Główne uroczystości odbędą się w Krakowie już jutro.

14:29 / 13-06-2022

Abp Depo: św. Jadwiga uczy miłować czynem i prawdą

– Zaprowadź nas, Jadwigo, pod wawelski krucyfiks, abyśmy jak ty poznali, co znaczy miłować czynem i prawdą, i co znaczy być prawdziwie wolnymi – te słowa modlitwy św. Jana Pawła II z Mszy św. kanonizacyjnej św. Jadwigi Królowej przypomniał abp Wacław Depo w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomsku. 12 czerwca, na zakończenie XXI Radomszczańskich Dni Rodziny, metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w intencji miasta i jego mieszkańców.

17:50 / 11-06-2022

Kongres Eucharystyczny na Jasnej Górze

Pod hasłem „Eucharystia daje życie” na Jasnej Górze trwa Kongres Eucharystyczny dzieci komunijnych i Liturgicznej Służby Ołtarza arch. częstochowskiej. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Było uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kongres zakończy się koncertem zespołu Arka Noego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.