Tag: diecezja bielsko-żywiecka

18:22 / 22-06-2026

Ponad 306 tys. zł dla hospicjum – finał 22. edycji „Pól Nadziei”

Ponad 306 tys. zł zebrano podczas 22. edycji programu „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Finał dorocznej akcji charytatywnej odbył się 22 czerwca w kościele NMP Królowej Polski, gdzie podczas nabożeństwa ekumenicznego dziękowano wszystkim zaangażowanym w pomoc dla osób terminalnie chorych. Uroczystość zakończyło wręczenie pucharów i podziękowań placówkom edukacyjnym uczestniczącym w programie.

Spotkanie o św. Andrzeju Boboli, patronie miasta Czechowice-Dziedzice

– Św. Andrzej Bobola wciąż jest zbyt mało znanym świętym – mówił ks. prałat Józef Niżnik podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Znany propagator kultu męczennika ze Strachociny przypomniał związki patrona miasta z Czechowicami-Dziedzicami i przekonywał, że jego przesłanie pozostaje aktualne.

08:39 / 21-06-2026

Pielgrzymi zawierzyli Matce Bożej intencje niesione

Blisko dwustu uczestników 42. Pieszej Pielgrzymki z Porąbki szczęśliwie dotarło 20 czerwca do sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dwudniową wędrówkę zakończyła Eucharystia w bazylice Matki Bożej Anielskiej, podczas której pątnicy dziękowali za otrzymane łaski i zawierzyli Bogu wszystkie intencje niesione przez około 50 kilometrów beskidzkich szlaków.

18:30 / 19-06-2026

Prawie dwustu pielgrzymów wyruszyło z Porąbki do Kalwarii Zebrzydowskiej

Blisko dwustu pątników rozpoczęło 19 czerwca br. 42. Pieszą Pielgrzymkę z Porąbki do sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dwudniową, liczącą około 50 kilometrów wędrówkę przez malownicze beskidzkie szlaki zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Porąbce. Eucharystii przewodniczył wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. Marek Studenski.

20:42 / 18-06-2026

Redemptorystki świętują 10. rocznicę beatyfikacji bł. Marii Celeste Crostarosy

Siostry redemptorystki na całym świecie obchodzą 10. rocznicę beatyfikacji swojej założycielki bł. Marii Celeste Crostarosy. Zgromadzenie, obecne m.in. w Polsce, Burkina Faso, Włoszech, na Słowacji, Ukrainie, w Meksyku, Kanadzie, Irlandii, Japonii i na Filipinach, przypomina o aktualności jej duchowego dziedzictwa oraz o licznych łaskach przypisywanych jej wstawiennictwu.

Rowerem do Medjugorja z intencjami swoich bliskich

Jedenaścioro rowerzystów wyruszyło 18 czerwca spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Podbeskidziu w liczącą ponad 1100 kilometrów pielgrzymkę do Medjugorja. Wśród uczestników są dwaj kapłani – ks. Jerzy Musiałek, proboszcz parafii NSPJ i pomysłodawca przedsięwzięcia, oraz ks. Kazimierz Walusiak z parafii św. Rocha w Zamarskach. Grupę tworzą doświadczeni rowerzyści, którzy mają za sobą wcześniejsze pielgrzymki m.in. do Wilna i Rzymu.

09:26 / 17-06-2026

Po 120 latach kościół Opatrzności Bożej w Kalembicach zostanie uroczyście poświęcony

Historyczny kościół parafialny pw. Opatrzności Bożej w Cieszynie-Kalembicach zostanie uroczyście poświęcony podczas liturgii 21 czerwca pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. Wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter nie tylko dla parafian, ale również dla całego dekanatu cieszyńskiego. Choć świątynia, malowniczo położona na wzniesieniu Pogórza Cieszyńskiego, służy wiernym od 1906 roku, nigdy dotąd nie została konsekrowana według pełnego obrzędu Kościoła.

18:04 / 15-06-2026

Ogólnopolski i polonijny konkurs ku czci św. Maksymiliana Kolbego

Parafia św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu ogłosiła ogólnopolski i polonijny konkurs literacko-muzyczny związany z planowanym ustanowieniem miejscowego kościoła sanktuarium św. Maksymiliana. Uczestnicy mogą zgłaszać prace w dziesięciu kategoriach, a łączna pula nagród obejmuje m.in. wyróżnienia pieniężne do 2 tys. zł.

15:39 / 14-06-2026

Obchody 86. rocznicy pierwszej deportacji Polaków do Auschwitz

O „przerwanej misji” tysięcy Polaków, których niemiecki okupant pozbawił możliwości służby Ojczyźnie, Kościołowi i bliźnim, mówił bp Roman Pindel podczas Mszy św. sprawowanej w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach w ramach obchodów 86. rocznicy pierwszej deportacji Polaków do niemieckiego obozu Auschwitz. W Eucharystii uczestniczyło 13 Ocalałych z niemieckiego obozu Auschwitz.

11:05 / 12-06-2026

Rocznica poświęcenia diecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, obchodzoną 12 czerwca br., wierni diecezji bielsko-żywieckiej przeżywają w swych parafiach pierwszą rocznicę poświęcenia diecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia wierni mogą ponownie wyrazić swoje osobiste zawierzenie Chrystusowi.

1 2 3 70
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.