Tag: diecezja bielsko-żywiecka

19:28 / 10-06-2026

Neoprezbiterzy modlili się z kapłanami seniorami w Domu Księży Emerytów

Nowo wyświęceni prezbiterzy diecezji bielsko-żywieckiej sprawowali 10 czerwca br. Mszę św. prymicyjną w kaplicy Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej. Było to kolejne spotkanie sześciu młodych kapłanów z wiernymi po przyjęciu święceń prezbiteratu 30 maja w katedrze św. Mikołaja.

15:59 / 07-06-2026

Dziękczynienie za beatyfikację dziewięciu salezjańskich męczenników w Oświęcimiu

„Historia tych dziewięciu synów św. Jana Bosko nie zaczyna się w horrorze Auschwitz i Dachau, ale w ciszy modlitwy, w pokorze konfesjonału i w całkowitym zawierzeniu Bogu, zanim jeszcze nadeszła ciemność” – podkreślił przełożony generalny salezjanów ks. Fabio Attard podczas Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację dziewięciu salezjańskich męczenników II wojny światowej, sprawowanej 7 czerwca br. w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Eucharystii przewodniczył biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.

15:01 / 06-06-2026

Ks. Ludwik Mroczek SDB z Kęt wśród nowych błogosławionych

W gronie dziewięciu nowych błogosławionych, beatyfikowanych 6 czerwca br. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, znalazł się pochodzący z Kęt salezjanin ks. Ludwik Mroczek SDB – kapłan i wychowawca młodzieży, więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, nazywany przez współwięźniów „tytanem cierpienia”.

16:37 / 05-06-2026

Dźwięki ocalone z Holocaustu – wyjątkowy koncert na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej

Muzyka tworzona w cieniu wojny i obozowego dramatu zabrzmi 12 czerwca 2026 roku w Sali Ceremonii cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej. Wyjątkowy koncert organizuje Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Wieczór poświęcony będzie kompozycjom powstałym w obozach koncentracyjnych, więzieniach i miejscach internowania podczas II wojny światowej.

19:28 / 04-06-2026

Bp Pindel w Żywcu: uczmy się od św. Franciszka, jak miłować Jezusa w Eucharystii

„Uczmy się od św. Franciszka tego, jak stawać się apostołem czci i miłości wobec Jezusa w Eucharystii” – zachęcił bp Roman Pindel podczas uroczystości Bożego Ciała w Żywcu. Biskup diecezji bielsko-żywieckiej przewodniczył 4 czerwca br. Mszy św. w kościele św. Floriana w Żywcu-Zabłociu, a następnie poprowadził procesję eucharystyczną do konkatedry Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W homilii biskup, nawiązując do Roku św. Franciszka, przypomniał nauczanie Biedaczyny z Asyżu o czci wobec Eucharystii i potrzebie adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Bp Roman Pindel zaprasza na pielgrzymkę na Kaplicówkę

Diecezja Bielsko-Żywiecka zaprasza wiernych do udziału w dorocznej pielgrzymce ku czci św. Jana Sarkandra, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca br., na skoczowskiej Kaplicówce. Tegoroczne uroczystości będą miały szczególny charakter ze względu na przypadającą 450. rocznicę urodzin patrona.

14:55 / 30-05-2026

Sześciu nowych kapłanów dla diecezji bielsko-żywieckiej

W liturgiczne wspomnienie św. Jana Sarkandra, 30 maja 2026 roku, w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej bp Roman Pindel udzielił święceń prezbiteratu sześciu diakonom diecezji bielsko-żywieckiej. W Eucharystii uczestniczyli licznie zgromadzeni kapłani, osoby konsekrowane, rodziny kandydatów oraz wierni z całej diecezji. Przy ołtarzu modlił się również biskup pomocniczy diecezji Piotr Greger.

Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci modlili się u stóp Hałcnowskiej Piety

Maryjne wieczorne czuwanie w bazylice Nawiedzenia NMP w bielskim Hałcnowie zwieńczyło 29. doroczny dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci diecezji bielsko-żywieckiej. Eucharystii celebrowanej u stóp Hałcnowskiej Piety przewodniczył ks. Andrzej Tron MSF – misjonarz Świętej Rodziny i krajowy dyrektor Apostolstwa Dobrej Śmierci z Górki Klasztornej.

17:01 / 20-05-2026

Bielsko-Biała: modlitwa za Straż Graniczną w 35. rocznicę powołania formacji

Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Śląskiego Oddziału Straży Granicznej została odprawiona 20 maja br. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. Okazją był jubileusz 35-lecia powołania Straży Granicznej. Eucharystii przewodniczył biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, który wygłosił homilię. Duchowny ukazał w niej duchowy i historyczny wymiar służby strzeżenia granic.

Skoczów pamięta o wizycie św. Jana Pawła II

W dniach 21–24 maja Skoczów po raz 31. stanie się miejscem spotkania ze sztuką inspirowaną chrześcijaństwem. Tegoroczna Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra” odbędzie się dla upamiętnienia pobytu św. Jana Pawła II na Podbeskidziu w 1995 roku.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.