Tag: diecezja bydgoska
„Światło w ciemności” – blisko 700 uczniów z diecezji bydgoskiej odkrywało życie bł. Matki Róży Czackiej
Blisko 700 uczniów z diecezji bydgoskiej uczestniczyło w projekcie katechetyczno-edukacyjnym „Światło w ciemności”, którego bohaterką była bł. Matka Elżbieta Róża Czacka – patronka roku 2026. Zadanie realizowane od stycznia do czerwca, zostało objęte honorowym patronatem biskupa Krzysztofa Włodarczyka oraz kurator Grażyny Dziedzic.
„Nie stańcie się maszynami religijnego marketingu” – kapłani na rekolekcjach o sercu, które wyprzedza algorytmy
W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej trwają rekolekcje dla księży. Duchowni uczestniczą w konferencjach, modlitwie, pracy indywidualnej oraz grupowej, szukając odpowiedzi na pytania o współczesne kapłaństwo, jego wyzwania oraz źródła duchowej siły.
„Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” – Diecezjalna Oaza Matka zgromadziła Ruch Światło-Życie
W kościele Świętej Trójcy w Bydgoszczy odbyła się Diecezjalna Oaza Matka – doroczne spotkanie przedstawicieli wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie diecezji bydgoskiej. Wydarzenie było czasem wspólnej modlitwy, formacji i budowania jedności przed rozpoczynającymi się rekolekcjami wakacyjnymi.
„Jezus znalazł mnie w bardzo smutnym i ciemnym momencie życia” – kolejna konsekracja dziewicy w diecezji bydgoskiej
„Jezus znalazł mnie w bardzo smutnym i ciemnym momencie życia. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim, odnosiłam sukcesy, byłam podziwiana, ale nie widziałam sensu swojej egzystencji” – powiedziała Blanka Domachowska.
Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej przestrzega przed fałszywą parafią
W związku z pojawieniem się w przestrzeni internetowej strony internetowej funkcjonującej pod adresem: https://parafia-szymonaitadeusza.com, zawierającej informacje sugerujące istnienie rzymskokatolickiej parafii pw. św. Szymona i Tadeusza w Bydgoszczy przy ul. Zachodniej 19, Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy informuje, że na terenie Diecezji Bydgoskiej nie istnieje parafia o takiej nazwie i pod wskazanym adresem.
Bp Włodarczyk do dziewic konsekrowanych: jesteście w moim sercu
Dziewice konsekrowane diecezji bydgoskiej spotkały się z biskupem Krzysztofem Włodarczykiem w ramach formacji, która odbywa się przynajmniej dwa razy w roku. W programie znalazły się adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe oraz wspólna rozmowa i agapa. W spotkaniu uczestniczył również asystent kościelny ds. formacji stanu dziewic o. Michał Serwiński CMF.
60. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości
W katedrze świętych Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy odbyły się uroczystości upamiętniające 60. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości – patronki diecezji. Wydarzenie było okazją do dziękczynienia za obecność Maryi w historii miasta i Kościoła lokalnego, a także do przypomnienia przesłania pozostawionego przez bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który 29 maja 1966 roku przyozdobił słynący łaskami wizerunek.
Bp Włodarczyk spotkał się z młodzieżą ze szkół specjalnych
„Przyjdź, Duchu Święty – to modlitwa na każdą chwilę życia” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk w bydgoskim kościele Świętej Trójcy, udzielając sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży ze szkół specjalnych.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami
W Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy wybrzmiały słowa, które niosły więcej niż oficjalne przemówienia. Były łzy wzruszenia, duma, wdzięczność i prawda o codzienności rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością. Podczas obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną można było wsłuchać się w głos matki mówiącej o miłości, która wraca „w najpiękniejszej postaci”, o trudzie, który nie pozbawia siły, lecz nadaje sens, i o godności, której nie można odebrać.
Proboszczowie o synodzie, prawnych i cyfrowych wyzwaniach Kościoła
Centrum Edukacyjno-Formacyjne Diecezji Bydgoskiej było 28 kwietnia miejscem spotkania księży proboszczów, które było poświęcone najważniejszym wyzwaniom duszpasterskim, organizacyjnym i administracyjnym, stojącym przed Kościołem lokalnym.


