Tag: diecezja bydgoska
Więcbork: trwa diecezjalna sztafeta modlitw o powołania
Parafia Wniebowzięcia NMP i świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku była 25 kwietnia miejscem sztafety modlitw o powołania w diecezji bydgoskiej. Tym samym dotarła ona do dekanatu sępoleńskiego.
Bp Włodarczyk: synod nie jest wydarzeniem zarezerwowanym jedynie dla wybranych
„Synod nie jest wydarzeniem zarezerwowanym jedynie dla wybranych, lecz drogą całej wspólnoty ludzi ochrzczonych” – pisze bp Krzysztof Włodarczyk, zapraszając wszystkich do aktywnego włączenia się w przebieg I Synodu Diecezji Bydgoskiej, poprzez udział w spotkaniach parafialnych grup synodalnych, pracujących metodą „rozmowy w Duchu Świętym”.
Wolontariusze ruszyli szlakiem miłosierdzia w Bydgoszczy
W czwartek,16 kwietnia, w samym sercu trwającego Tygodnia Miłosierdzia, ulice Bydgoszczy wypełniły się młodymi ludźmi w charakterystycznych plastronach Caritas. Około sześćdziesięciu wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas wzięło udział w Grze Miejskiej „Moc Miłosierdzia – Bydgoski Szlak Caritas”. – Nie chodziło tylko o poznanie naszych placówek. Chcieliśmy pokazać, że miłosierdzie dzieje się tu i teraz – w konkretnych miejscach i relacjach – mówi ks. prałat Wojciech Przybyła, dyrektor diecezjalnej Caritas.
Bydgoszcz: olejek nardowy darem Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie
W Wielki Czwartek przedstawiciele wrocławskiej prowincji Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu (mieszkańcy diecezji bydgoskiej) przekazali na ręce biskupa ordynariusza – Krzysztofa Włodarczyka wyjątkowy dar – olejek nardowy Marii Magdaleny, sprowadzony bezpośrednio z Jerozolimy.
„Tradycja i Misja” – zainaugurowano I Synod Diecezji Bydgoskiej
Blisko trzysta osób wzięło 24 marca udział w historycznym momencie, jakim była inauguracja I Synodu Diecezji Bydgoskiej. W przeddzień 22. rocznicy jej powstania aula Centrum Edukacyjno-Formacyjnego gościła proboszczów z sekretarzami i animatorami parafialnych grup synodalnych.
Diecezja bydgoska ma swój herb
Diecezja bydgoska ma od teraz swój herb. Powstał on z okazji 22. rocznicy jej powstania oraz I Synodu, który zostanie zainaugurowany już 25 marca 2026 roku.
Rekolekcje nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej diecezji bydgoskiej
W sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej od 20 do 22 marca br. odbywały się rekolekcje nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej diecezji bydgoskiej. Uczestniczyło w nich ok. 180 osób. Drugi turnus rekolekcji zaplanowany jest po świętach Wielkanocnych.
Bp Włodarczyk podpisał dekret zwołujący I Synod Diecezji Bydgoskiej
„Rozpoczynający się w naszej diecezji synod jest dla nas zaproszeniem do wspólnej drogi” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk19 marca podczas wieczornych Nieszporów w kaplicy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Bydgoszczy. Bp Włodarczyk odczytał i podpisał dekret zwołujący I Synod Diecezji Bydgoskiej.
„Milczący patron i wielkie serca seniorów” – spotkanie pełne wiary i bliskości w Bydgoszczy
W uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Bazylika Mniejsza św. Wincentego a Paulo wypełniła się modlitwą, wdzięcznością i ciepłem wspólnoty. Seniorzy z diecezji bydgoskiej spotkali się na Eucharystii pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka, by razem przeżywać dzień swojego patrona oraz umacniać się w wierze i relacjach.
Bp Krzysztof Włodarczyk zwołuje I Synod Diecezji Bydgoskiej
„Po rocznym przygotowaniu, uznając, że Pan powołuje nas do wspólnej drogi, pragnę niebawem rozpocząć I Synod Diecezji Bydgoskiej, czyli czas, kiedy pod wpływem Ducha Świętego wszystkie wspólnoty, rady i komisje zgromadzą się w imię i ku chwale Boga, aby ujawnić jedność Ciała Chrystusa, jakim jest Kościół” – napisał do diecezjan biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk.


