Tag: diecezja koszalińsko-kołobrzeska
UKSW otwiera Centrum Dialogu Międzykulturowego i Ekumenizmu w Kołobrzegu
Miejsce spotkania nauki, kultury, duchowości i odpoczynku – taką rolę ma pełnić Centrum Dialogu Międzykulturowego i Ekumenizmu – Dom Pracy Twórczej UKSW, położony w Kołobrzegu, w wyjątkowej lokalizacji, w otoczeniu nadmorskiego lasu i zaledwie kilka kroków od plaży.
Skrzatusz: Diecezjalna Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami
– Naszą tegoroczną misją Caritas jest zachęcenie osób z niepełnosprawnościami, by były uczniami misjonarzami dobra – powiedział ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. 16 czerwca w Skrzatuszu odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami i ich rodzin. W wydarzeniu wzięło udział ok. 800 osób.
Ks. Wacław Grądalski – biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
Ojciec Święty Leon XIV mianował ks. Wacława Grądalskiego, dotychczasowego proboszcza i kustosza sanktuarium w Skrzatuszu, biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Decyzję Papieża ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.
Bp Zadarko: nie chcemy niczego manifestować, ale oddać cześć Bogu
Biskup koszalińsko-kołobrzeski przewodniczył procesji Bożego Ciała w Słupsku. ‒ Nasze życie jest podążaniem za Chrystusem ‒ powiedział, tłumacząc sens tego wydarzenia.
Wybudzenie 150-letnich zabytkowych organów w Miastku
W kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku prof. Bogdan Narloch wybudził z uśpienia zabytkowe 150-letnie organy piszczałkowe. Instrument przeszedł gruntowną renowację w Pracowni Organmistrzowskiej Michała Klepackiego i po raz pierwszy zabrzmiał podczas Mszy św. sprawowanej 9 maja pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Zadarki. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządu, lokalnych organizacji i parafianie.
Uroczyste obchody rocznic zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej
W intencji ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej modlono się podczas Msy św. w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu. Eucharystii przewodniczył proboszcz kołobrzeskiej bazyliki ks. dr Andrzej Pawłowski. Dalsze uroczystości odbyły się na Skwerze Pionierów przy symbolicznych dębach katyńskich.
Bp Zadarko na ingresie: prawdziwą świętość cechuje chęć wyjścia z Ewangelią do wszystkich, nawet do obcych i grzesznych
W wypełnionej wiernymi katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, w asyście ponad 160 prezbiterów i 21 biskupów, bp Krzysztof Zadarko 28 lutego symbolicznie rozpoczął swoją pasterską misję.
Przewodniczący Episkopatu do bp. Zadarki w dniu ingresu: nieś Chrystusa!
Nieś Chrystusa i umacniaj wiarę tych, którzy są na drodze jej odkrywania i pogłębiania – napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w życzeniach dla bp. Krzysztofa Zadarki, nowego biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego. List przekazał mu osobiście 28 lutego 2026 r., podczas ingresu do katedry w Koszalinie.
Przewodniczący KEP gratuluje bp. Krzysztofowi Zadarce
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC, w imieniu wszystkich biskupów w Polsce, przesłał na ręce bp. Krzysztofa Zadarki, gratulacje i życzenia z okazji mianowania go biskupem koszalińsko-kołobrzeskim. „Niech posługa biskupia będzie czasem okazywania bliskości, miłości, wrażliwości i uważności wobec wiernych” – napisał w liście gratulacyjnym.
Bp Krzysztof Zadarko – biskupem koszalińsko-kołobrzeskim
Ojciec Święty Leon XIV mianował biskupem koszalińsko-kołobrzeskim dotychczasowego administratora diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp. Krzysztofa Zadarkę. Decyzję Papieża ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.


