Tag: diecezja opolska

19:20 / 24-11-2025

Bp Musioł do młodych: odpowiedzcie na przyjaźń Jezusa

„Przyjaźń z Jezusem jest darem, który może nadać naszemu życiu wartości, sens i barwy” – mówił w sobotę 22 listopada bp Waldemar Musioł podczas Mszy św. w kościele seminaryjno-akademickim, sprawowanej w ramach diecezjalnych obchodów 40. Światowego Dnia Młodzieży w Opolu.

17:19 / 03-11-2025

Bp Musioł: ziemskie życie przemija i gaśnie po to, by dać początek wieczności

„Nadzieja jest darem wymagającym wytrwałego poszukiwania i troski, który czyni nasze życie, nie zawsze łatwym, ale pięknym pielgrzymowaniem ku spełnieniu ostatecznej i najważniejszej nadziei” – mówił bp Waldemar Musioł podczas centralnych obchodów uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Opolu-Półwsi.

15:26 / 23-10-2025

Bp Musioł do studentów: wasza otwartość i wrażliwość jest najlepszą reklamą chrześcijaństwa

„Otwartość waszych oczu, wrażliwość serc oraz gotowość dłoni i stóp to najlepsza reklama chrześcijaństwa i droga do odnalezienia nadziei przez tych, którzy w nią zwątpili” – mówił bp Waldemar Musioł podczas jubileuszowej pielgrzymki studentów, która odbyła się w środę 22 października w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Wydarzenie to zapoczątkowało obchody 25-lecia diecezjalnego duszpasterstwa akademickiego Resurrexit.

14:25 / 06-10-2025

32. Pielgrzymka Wolontariuszy i Pracowników opolskiej Caritas do sanktuarium w Trzebnicy

„Dziś w tej pielgrzymce niesiemy nasze dziękczynienie za wszystkich, którzy w dzieła Caritas wpisali bogactwo swojego ducha, swoją pracę oraz miłość Boga i bliźniego” – mówił biskup pomocniczy senior Paweł Stobrawa podczas 32. Pielgrzymki Wolontariuszy i Pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. W pielgrzymce wzięło udział ponad pół tysiąca osób.

05:00 / 17-08-2025

Bp Czaja na zakończenie pielgrzymki: wróćcie do domu i weselcie się nadzieją

„Wróćcie do domu i weselcie się nadzieją. Uczcie się od Maryi, by dusza wasza radowała się w Panu, Zbawicielu naszym” – zwrócił się do pątników biskup opolski Andrzej Czaja podczas Mszy św. sprawowanej na Szczycie Jasnogórskim, która wieńczyła 49. Pieszą Pielgrzymkę Opolską. W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło ponad 2 tysiące osób.

19:38 / 13-08-2025

Bp Czaja: wiara chroni przed zagubieniem i prowadzi do pokoju serca

Podczas Mszy św. w kościele pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, sprawowanej w środę w ramach 49. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę, biskup opolski Andrzej Czaja przypomniał pielgrzymom, że jednym ze źródeł nadziei jest łaska pojednania z Bogiem. W homilii zachęcał do cierpliwego oczekiwania na Boże obietnice, pielęgnowania pamięci o wielkich dziełach Boga oraz życia bliskością, miłością i zwycięstwem Jezusa.

16:21 / 07-08-2025

49. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę

W niedzielę, 10 sierpnia, z Nysy wyruszy pierwszy strumień 49. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. W kolejnych dniach dołączą pielgrzymi z Opola, Głubczyc, Raciborza i Kluczborka, by 16 sierpnia wspólnie dotrzeć na Szczyt Jasnogórski. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszy hasło: „Pielgrzymi nadziei” – nawiązujące do tematu Roku Świętego oraz programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2024/2025.

06:03 / 30-06-2025

Nuncjusz apostolski do mężczyzn: kochajcie Kościół!

„Nauczcie się poznawać i kochać Świętą Matkę Kościół oraz brońcie jej zgodnie z kryteriami prawdy, sprawiedliwości i miłosierdzia” – mówił nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi, w niedzielę 29 czerwca, podczas Mszy św. sprawowanej na Górze św. Anny w ramach pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców oraz jubileuszowej pielgrzymki Bractwa św. Józefa.

06:00 / 10-06-2025

Bp Stobrawa: Pan Jezus umiłował wieś i pracę rolników

W Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, przypadające w tym roku 9 czerwca, w kościele parafialnym pw. św. Jacka w Kamieniu Śląskim bp Paweł Stobrawa sprawował Mszę św. w intencji rolników z rejonu opolskiego, z okazji Dnia Modlitw o Błogosławieństwo Boże i Dobre Urodzaje. W homilii biskup pomocniczy senior diecezji opolskiej podkreślił znaczenie pracy rolnika, a także przypomniał o potrzebie duchowego wzrostu.

06:10 / 16-05-2025

Zakończyło się szkolenie dla przedstawicieli systemu ochrony w Kościele w Polsce

Na Górze Świętej Anny koło Opola zakończyło się dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich grup tworzących system ochrony w Kościele katolickim w Polsce. podczas szkolenia podsumowano dotychczasowe działania, zacieśniono współpracę oraz wyznaczono dalsze kierunki rozwoju. Po raz pierwszy w jednym miejscu spotkają się diecezjalni i zakonni delegaci, duszpasterze osób skrzywdzonych, kuratorzy oraz osoby odpowiedzialne za prewencję. Gościem specjalnym wydarzenia był bp Luis Manuel Alí Herrera, sekretarz Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich (PCPM). Kościół synodalny jest rzeczywistością kiedy jest solidarny – Herrera.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.