Tag: diecezja opolska
Bp Czaja wraca do zdrowia i pozdrawia wiernych ze szpitala w Warszawie
Diecezja opolska udostępniła na stronie internetowej nagranie, na którym bp Andrzej Czaja kieruje słowa do swych diecezjan i dziękuje za modlitwę. – U mnie z dnia na dzień jest coraz lepiej i to zawdzięczam Bożej łaskawości i waszej modlitwie – mówi na nagraniu ze szpitala. Biskup przeszedł operację przeszczepu wątroby 19 lipca, a opolska kuria poinformowała wówczas, że operacja się udała, choć stan biskupa po zabiegu był poważny.
Motocykliści pielgrzymowali na Górę Świętej Anny
Mimo ulewy motocykliści pielgrzymowali na Górę św. Anny. Mszę św. – z kapłanami, pasjonatami jazdy na motorach – koncelebrował w bazylice bp Waldemar Musioł. Pielgrzymce towarzyszyła kwesta do kanistra – skarbonki. W tym roku kierowcy motocykli wspierali m.in. budowę studni głębinowej w placówce misyjnej franciszkanów w afrykańskim Togo.
Młody pielgrzym z diecezji opolskiej: chciałbym z ŚDM zabrać do Polski radość wiary
Wielka rzesza ludzi z różnych stron świata wielbi tego samego Boga – tak o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie mówi w rozmowie z KAI 24-letni Martin Wojtczyk. Pochodzący z parafii Łagiewniki Małe w diecezji opolskiej młody pielgrzym chciałby zabrać stąd radość wiary, której w Polsce „trochę brakuje”.
Nowe informacje o stanie zdrowia biskupa opolskiego
Biskupi pomocniczy diecezji opolskiej wydali nowy komunikat w sprawie stanu zdrowia biskupa opolskiego. Biskup Andrzej Czaja czuje się lepiej, ale zostanie w szpitalu jeszcze kilka tygodni.
Stan zdrowia biskupa Andrzeja Czai jest poważny, ale stabilny
Biskupi pomocniczy Rudolf Pierskała i Waldemar Musiał opublikowali kolejną informację o stanie zdrowia ordynariusza opolskiego.
Góra św. Anny – całe rodziny na odpuście ku czci świętej
Na Górę św. Anny pątnicy przyjechali samochodami i rowerami, wędrowali też pieszo. Grupy pielgrzymie z różnych parafii od rana witał w bazylice gwardian klasztoru franciszkanów o. Jonasz Pyka.
Bp Andrzej Czaja już po przeszczepie wątroby. Biskupi proszą o modlitwę
Ordynariusz opolski został wybudzony po operacji. Opolscy biskupi pomocniczy proszą o modlitwę w jego intencji.
Bp Andrzej Czaja: musimy ożywić najgłębsze pokłady wiary
Ordynariusz opolski wystosował list pasterski przed zaplanowanymi na sobotę święceniami kapłańskimi w Opolu. Wzywa w nim do modlitwy o powołania, ale także apeluje o odnowienie wiary w rodzinach i w parafiach.
Bp Czaja do księży-jubilatów: Idźcie do Galilei
Do trwania w bliskości z Jezusem zachęcał kapłanów jubilatów, którzy 50 lat temu przyjęli świecenia kapłańskie biskup opolski Andrzej Czaja. Po pół wieku duchowni spotkali się w kościele seminaryjnym w Opolu.
Bp Musioł: Matka Boża nie realizuje zamówienia na dostatnie i spokojne życie
Pomocniczy biskup opolski Waldemar Musioł przewodniczył w kościele oo. Franciszkanów w Opolu Mszy św. w intencji Ojczyzny. Przypomniał podczas niej o potrzebie obecności Matki Bożej nie tylko w polskiej historii, ale i w teraźniejszości. – Mamy prawo liczyć na Maryję i Jej wstawiennictwo, ale dalekie jest ono od działania czarodziejskiej różdżki i realizację zamówienia na dostatnie i spokojne życie – wskazywał biskup.


