Tag: diecezja sandomierska
Święto ludzi Wisły w Sandomierzu
W dniach 19–21 czerwca Sandomierz już po raz 4. stał się stolicą flisaków, wodniaków i wszystkich ludzi związanych z żeglugą rzeczną. Tegoroczne Sandomierskie Wianki Flisackie zgromadziły licznych uczestników z różnych regionów Polski, którzy przez trzy dni wspólnie pielęgnowali tradycje związane z Wisłą oraz kulturą flisacką.
Młodzi świadkowie Miłosiernego
Pod hasłem „Młodzi świadkowie Miłosiernego” odbyło się w Ożarowie Diecezjalne Spotkanie Młodych. Połączyło ono modlitwę, formację i integrację, gromadząc liczną młodzież z całej diecezji.
Święcenia prezbiteratu w Sandomierzu
W Bazylice Katedralnej w Sandomierzu bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił święceń prezbiteratu diakonowi Przemysławowi Kotule, alumnowi Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
Wmurowano kamień węgielny pod budowę Podkarpackiego Centrum Ratownictwa
Nad Jeziorem Tarnobrzeskim miała miejsce uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego pod budowę Podkarpackiego Centrum Ratownictwa i Koordynacji Transgranicznych Działań Ratowniczych. Plac budowy poświęcił bp Krzysztof Nitkiewicz.
Zaczęło działać hospicjum im. ks. prał. Michała Józefczyka
Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz poświęcił hospicjum stacjonarne im. ks. prał. Michała Józefczyka w Tarnobrzegu. Uruchomiony został jednocześnie dział rehabilitacji, a po zagwarantowaniu potrzebnych funduszy będzie mogła ruszyć cała placówka.
XVII Sandomierski Rajd Papieski
Blisko 300 osób wzięło udział w XVII Sandomierskim Rajdzie Papieskim „Rowerem z Ojcem Świętym”. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy pokonali trasę z Sandomierza do Osieka, dając świadectwo wytrwałości i zamiłowania do aktywnego wypoczynku.
Jubileusz 800-lecia przybycia dominikanów
„Krew męczenników przyzywa nas do wiarygodności” – mówił o. Łukasz Wiśniewski OP podczas obchodów 800-lecia przybycia dominikanów do Sandomierza. Jubileuszowe uroczystości obejmowały procesję z relikwiami świętych i błogosławionych, Eucharystię w kościele św. Jakuba Apostoła oraz posadzenie „lipy jackowej”.
XXIX Ogólnopolskie Święto Kominiarzy w Sandomierzu
„Jeśli mówimy, że kominiarz przynosi szczęście, to dzięki wam, dzięki waszej modlitwie i radości, którą ze sobą przynieśliście, Sandomierz stał się dzisiaj najszczęśliwszym miastem w Polsce” – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Sandomierzu. W pierwszy weekend czerwca odbyło się tam XXIX Ogólnopolskie Święto Kominiarzy.
„Z Maryją u źródeł miłosierdzia” – II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Z Maryją u źródeł miłosierdzia”. Wydarzenie zgromadziło kobiety z różnych parafii diecezji sandomierskiej, które przybyły, aby wspólnie modlić się, umacniać wiarę i budować kobiecą wspólnotę.
II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet w Ożarowie
W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Z Maryją u źródeł miłosierdzia”. Wydarzenie zgromadziło kobiety z różnych parafii diecezji sandomierskiej, które przybyły, aby wspólnie modlić się, umacniać wiarę i budować kobiecą wspólnotę.


