Tag: diecezja sandomierska

16:39 / 15-06-2026

Zaczęło działać hospicjum im. ks. prał. Michała Józefczyka

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz poświęcił hospicjum stacjonarne im. ks. prał. Michała Józefczyka w Tarnobrzegu. Uruchomiony został jednocześnie dział rehabilitacji, a po zagwarantowaniu potrzebnych funduszy będzie mogła ruszyć cała placówka.

09:17 / 14-06-2026

XVII Sandomierski Rajd Papieski

Blisko 300 osób wzięło udział w XVII Sandomierskim Rajdzie Papieskim „Rowerem z Ojcem Świętym”. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy pokonali trasę z Sandomierza do Osieka, dając świadectwo wytrwałości i zamiłowania do aktywnego wypoczynku.

17:38 / 07-06-2026

Jubileusz 800-lecia przybycia dominikanów

„Krew męczenników przyzywa nas do wiarygodności” – mówił o. Łukasz Wiśniewski OP podczas obchodów 800-lecia przybycia dominikanów do Sandomierza. Jubileuszowe uroczystości obejmowały procesję z relikwiami świętych i błogosławionych, Eucharystię w kościele św. Jakuba Apostoła oraz posadzenie „lipy jackowej”.

16:43 / 06-06-2026

XXIX Ogólnopolskie Święto Kominiarzy w Sandomierzu

„Jeśli mówimy, że kominiarz przynosi szczęście, to dzięki wam, dzięki waszej modlitwie i radości, którą ze sobą przynieśliście, Sandomierz stał się dzisiaj najszczęśliwszym miastem w Polsce” – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Sandomierzu. W pierwszy weekend czerwca odbyło się tam XXIX Ogólnopolskie Święto Kominiarzy.

15:58 / 31-05-2026

„Z Maryją u źródeł miłosierdzia” – II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Z Maryją u źródeł miłosierdzia”. Wydarzenie zgromadziło kobiety z różnych parafii diecezji sandomierskiej, które przybyły, aby wspólnie modlić się, umacniać wiarę i budować kobiecą wspólnotę.

20:22 / 30-05-2026

II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet w Ożarowie

W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Z Maryją u źródeł miłosierdzia”. Wydarzenie zgromadziło kobiety z różnych parafii diecezji sandomierskiej, które przybyły, aby wspólnie modlić się, umacniać wiarę i budować kobiecą wspólnotę.

17:48 / 23-05-2026

Sympozjum o bp. Franciszku Jopie „Pasterz trudnych czasów”

W Sandomierzu odbyła się konferencja naukowa poświęcona pochodzącemu z diecezji sandomierskiej biskupowi Franciszkowi Jopowi, którego życie wpisało się wspaniałym zgłoskami w historię Kościoła w Polsce. Konferencję zorganizowano z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy sakry biskupiej oraz 50. rocznicy śmierci hierarchy. Spotkanie odbyło się w Diecezjalnym Centrum „Quo Vadis” w Sandomierzu.

07:36 / 18-05-2026

Bp Nitkiewicz poświęcił nowy ośrodek rehabilitacyjny

Uroczystym poświęceniem i przecięciem wstęgi zainaugurowano działalność Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego im. bł. Rodziny Ulmów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowa placówka, prowadzona przez Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II oraz Akcję Katolicką Diecezji Sandomierskiej, ma służyć osobom potrzebującym rehabilitacji, wsparcia i integracji społecznej. W wydarzeniu uczestniczył m.in. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

20:12 / 02-05-2026

Bp Nitkiewicz: Nasi przodkowie przetrwali w ramionach Maryi

W liturgiczną uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, obchodzoną wyjątkowo w tym roku 2 maja, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii w Andrzejowie. W czasie uroczystości do świątyni wniesione zostały relikwie św. Izydora Oracza.

13:34 / 09-04-2026

Duchowe przygotowanie do misji – dzień skupienia Głosicieli Miłosierdzia

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbył się dzień skupienia dla kapłanów mianowanych „Głosicielami Miłosierdzia” na czas nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji sandomierskiej. Spotkanie było ważnym elementem duchowego przygotowania do tego szczególnego wydarzenia duszpasterskiego, które gromadzi wiernych wokół tajemnicy Bożej miłości i przebaczenia.

1 2 3 33
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.