Tag: diecezja sandomierska
Zaczęło działać hospicjum im. ks. prał. Michała Józefczyka
Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz poświęcił hospicjum stacjonarne im. ks. prał. Michała Józefczyka w Tarnobrzegu. Uruchomiony został jednocześnie dział rehabilitacji, a po zagwarantowaniu potrzebnych funduszy będzie mogła ruszyć cała placówka.
XVII Sandomierski Rajd Papieski
Blisko 300 osób wzięło udział w XVII Sandomierskim Rajdzie Papieskim „Rowerem z Ojcem Świętym”. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy pokonali trasę z Sandomierza do Osieka, dając świadectwo wytrwałości i zamiłowania do aktywnego wypoczynku.
Jubileusz 800-lecia przybycia dominikanów
„Krew męczenników przyzywa nas do wiarygodności” – mówił o. Łukasz Wiśniewski OP podczas obchodów 800-lecia przybycia dominikanów do Sandomierza. Jubileuszowe uroczystości obejmowały procesję z relikwiami świętych i błogosławionych, Eucharystię w kościele św. Jakuba Apostoła oraz posadzenie „lipy jackowej”.
XXIX Ogólnopolskie Święto Kominiarzy w Sandomierzu
„Jeśli mówimy, że kominiarz przynosi szczęście, to dzięki wam, dzięki waszej modlitwie i radości, którą ze sobą przynieśliście, Sandomierz stał się dzisiaj najszczęśliwszym miastem w Polsce” – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Sandomierzu. W pierwszy weekend czerwca odbyło się tam XXIX Ogólnopolskie Święto Kominiarzy.
„Z Maryją u źródeł miłosierdzia” – II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Z Maryją u źródeł miłosierdzia”. Wydarzenie zgromadziło kobiety z różnych parafii diecezji sandomierskiej, które przybyły, aby wspólnie modlić się, umacniać wiarę i budować kobiecą wspólnotę.
II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet w Ożarowie
W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Z Maryją u źródeł miłosierdzia”. Wydarzenie zgromadziło kobiety z różnych parafii diecezji sandomierskiej, które przybyły, aby wspólnie modlić się, umacniać wiarę i budować kobiecą wspólnotę.
Sympozjum o bp. Franciszku Jopie „Pasterz trudnych czasów”
W Sandomierzu odbyła się konferencja naukowa poświęcona pochodzącemu z diecezji sandomierskiej biskupowi Franciszkowi Jopowi, którego życie wpisało się wspaniałym zgłoskami w historię Kościoła w Polsce. Konferencję zorganizowano z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy sakry biskupiej oraz 50. rocznicy śmierci hierarchy. Spotkanie odbyło się w Diecezjalnym Centrum „Quo Vadis” w Sandomierzu.
Bp Nitkiewicz poświęcił nowy ośrodek rehabilitacyjny
Uroczystym poświęceniem i przecięciem wstęgi zainaugurowano działalność Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego im. bł. Rodziny Ulmów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowa placówka, prowadzona przez Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II oraz Akcję Katolicką Diecezji Sandomierskiej, ma służyć osobom potrzebującym rehabilitacji, wsparcia i integracji społecznej. W wydarzeniu uczestniczył m.in. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
Bp Nitkiewicz: Nasi przodkowie przetrwali w ramionach Maryi
W liturgiczną uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, obchodzoną wyjątkowo w tym roku 2 maja, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii w Andrzejowie. W czasie uroczystości do świątyni wniesione zostały relikwie św. Izydora Oracza.
Duchowe przygotowanie do misji – dzień skupienia Głosicieli Miłosierdzia
W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbył się dzień skupienia dla kapłanów mianowanych „Głosicielami Miłosierdzia” na czas nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji sandomierskiej. Spotkanie było ważnym elementem duchowego przygotowania do tego szczególnego wydarzenia duszpasterskiego, które gromadzi wiernych wokół tajemnicy Bożej miłości i przebaczenia.


