Tag: diecezja zielonogórsko-gorzowska
Bp Lityński zaprasza do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Rokitnie
„Nie lękaj się” – to hasło przewodnie tegorocznych Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się 13 czerwca w głównym sanktuarium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Spotkaniu będzie przewodniczyć bp Tadeusz Lityński, który zaprasza do udziału młodych z każdego zakątka.
Drezdenko: Na 150-lecie objawień gietrzwałdzkich powstanie kapliczka
Niedawno w Drezdenku odbyła peregrynacja obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Teraz chcą wybudować w mieście kapliczkę. Mowa o parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku prowadzonej przez Kanoników Regularnych Laterańskich. To pierwsza taka budowla na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
I Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu
Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei zaprasza na Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który odbędzie się 21 czerwca w Grodowcu. Ma to być święto muzyki, rodziny i wartości chrześcijańskich.
Klub seniora przygotował jedyny kwietny dywan na Boże Ciało w całym Głogowie
To na pewno jedyny taki dywan w Głogowie i w regionie. Parafialny Klub Seniora po raz kolejny przygotował przepiękny kwietny dywan w Kościele pw. Bożego Ciało, gdzie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zakończy się miejska procesja eucharystyczna. To jedyne takie dzieło w Głogowie i regionie.
Wieczorne uwielbienie przy katedrze w uroczystość Bożego Ciała w Gorzowie Wlkp
„Świętowanie Bożego Ciała nie powinno kończyć się w południe” – podkreśla Anita Bohdanowicz z zespołu Nowonarodzeni. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Gorzowie Wlkp. przed południem odbędzie się procesja eucharystyczna pod przewodnictwem bp. Adriana Puta, a wieczorem przy katedrze zaplanowano koncert uwielbienia. Podczas wydarzenia świadectwem podzieli się aktorka Patrycja Hurlak.
66. rocznica Wydarzeń Zielonogórskich w obronie Domu Katolickiego
Mieszkańcy Zielonej Góry 29 maja uczcili 66. rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich, czyli zrywu patriotycznego w obronie Domu Katolickiego. Uroczystości rozpoczęły się, jak zawsze od Mszy św. w konkatedrze i były kontynuowane przy dawnym Domu Katolickim, a dziś filharmonii, gdzie miał miejsce patriotyczny zryw.
Parafia w Drezdenku laureatem ogólnopolskiego plebiscytu „Wspólna zielona przyszłość”
Parafia pw. Przemienienia Pańskiego zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Wspólna zielona przyszłość” organizowanym przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wyprzedziła 70 projektów z całej Polski.
Całe miasto włączyło się w organizację festynu na remont kościoła
„Powiew Ducha” – to hasło festynu rodzinnego, który odbył się 24 maja przy parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach. W organizację włączyli się nie tylko parafianie, ale całe miasto. Wszystko po to, aby się integrować, ale także wyremontować kościół wymagający pilnego remontu.
Spotkanie Apostolatu Ochotników Cierpienia z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Grodowcu
Do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei przybyli 17 maja przedstawiciele Apostolatu Ochotników Cierpienia – wspólnoty założonej przez bł. Luigiego Novarese, skupiającej osoby chore, cierpiące i z niepełnosprawnościami, pragnące aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. Data spotkania nie była przypadkowa – właśnie 13 maja przypada rocznica oficjalnego powstania Centrum Ochotników Cierpienia, utworzonego przez włoskiego kapłana.
Koncert charytatywny „Pomoc dla Libanu” w katedrze
W gorzowskiej katedrze 17 maja odbył się koncert charytatywny „Pomoc dla Libanu”. Mieszkańcy miasta mogli usłyszeć pieśni religijne w wykonaniu Chóru Exsultate oraz mezzosopranistki Moniki Sagan. Podczas wydarzenia prowadzono zbiórkę na zakup środków medycznych i żywności dla poszkodowanych mieszkańców Libanu.


