Tag: diecezja zielonogórsko-gorzowska

16:00 / 28-04-2026

Najstarsza na świecie kapsuła czasu dostępna dla zwiedzających

W Muzeum Ziemi Wschowskiej przez najbliższe 6 miesięcy można oglądać wschowską kapsułę czasu, która z końcem stycznia powróciła z wypożyczenia zagranicznego w Belgii. To prawdopodobnie najstarsza kapsuła czasu na świecie.

11:47 / 27-04-2026

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbył się pierwszy Konkurs Wiedzy Biblijnej dla dorosłych

„Głównym motywem organizacji konkursu była chęć stworzenie okazji do spotkania ze słowem Bożym, zgłębiania jego znaczenia i próba dotarcia do osób i środowisk, w których już się rozwija lub może się rozwijać pogłębiona lektura Pisma Świętego” – powiedział ks. Piotr Bartoszek. Dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze odniósł się w ten sposób do pierwszego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Konkursu Wiedzy Biblijnej dla dorosłych, którego etap regionalny odbył się w Gorzowie Wielkopolskim i Nowej Soli.

04:18 / 26-04-2026

Bp Lityński: nie ma innej drogi jak świadectwo

„Nie ma innej drogi jak świadectwo! Tak było za czasów Kościoła Apostolskiego i tak jest w Kościele XXI wieku” – mówił bp Tadeusz Lityński 25 kwietnia podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W trakcie Eucharystii 39 mężczyzn zostało wyznaczonych do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej.

07:19 / 19-04-2026

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów stałych

„Diakon ma być głosem i uosobieniem tych, którzy w Kościele cierpią” – podkreślił bp Adrian Put, który 18 kwietnia w zielonogórskiej konkatedrze św. Jadwigi Ślaskiej udzielił święceń diakonatu dwóm mężczyznom, którzy ukończyli Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych w Zielonej Górze.

16:30 / 17-04-2026

Bp Lityński: św. Carlo pokazuje, że nasze życie jest oryginalne i nie musimy nikogo kopiować

„Św. Carlo pokazuje, że nasze życie jest oryginalne i nie musimy kopiować kogoś innego. On nam przypomina, że nasza oryginalność będzie podtrzymywana, jeśli będziemy w relacji z Bogiem” – mówił bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w Kościele pw. Przemieninia Pańskiego w Drezdenku, który 17 kwietnia wprowadził relikwie św. Carlo Acutisa oraz udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

12:07 / 15-04-2026

W Zielonej Górze odbył się finał konkursu biblijnego „Młody Biblista”

W Zielonej Górze odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Młody Biblista”. Wydarzenie zgromadziło uczniów z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Uczestnicy wykazali się znajomością Dziejów Apostolskich. Nagrody wręczył biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.

13:04 / 10-04-2026

Uczczono ofiary katastrofy smoleńskiej, wśród nich Gorzowian.

W 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej podobnie jak w latach ubiegłych przedstawiciele władz państwowych, miejskich i wojewódzkich złożyli kwiaty na grobach śp. Anny Borowskiej oraz jej wnuka śp. Bartosza Borowskiego na cmentarzu komunalnym w Gorzowie Wielkopolskim. Modlitwę przy grobach poprowadził ks. porucznik Wojciech Nowak, kapelan 15. Lubuskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

14:53 / 07-04-2026

W Niedzielę Miłosierdzia przejdzie Droga Światła

W Niedzielę Miłosierdzia ulicami Zielonej Góry po raz drugi przejdzie Droga Światła, której będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński. To inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W tym roku wędrówce będą towarzyszyć relikwie św. Franciszka z Asyżu oraz św. Stanisława Kostki.

13:05 / 06-04-2026

Wielkanocne życzenia bp. Lityńskiego dla wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

„Chciałbym życzyć, abyśmy przyjęli Zmartwychwstałego Pana w nasze życie” – powiedział bp Tadeusz Lityński w życzeniach skierowanych do wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej za pośrednictwem strony internetowej diecezjalnego oddziału Tygodnika „Gość Niedzielny”.

13:30 / 05-04-2026

Nowa Sól: W Poniedziałek Wielkanocny odbędzie się Bieg do Pustego Grobu

W Poniedziałek Wielkanocny, już po raz 12. odbędzie się Bieg do Pustego Grobu. W tym roku będzie mu patronował św. Franciszek, a blisko 700 uczestników pobiegnie w intencji pokoju. Zostały ostatnie miejsca!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.