Tag: duszpasterstwo akademicke
Ks. prof. Krzysztof Pawlina: duszpasterstwo akademickie potrzebuje ofensywy
Studenci przychodzą dziś do duszpasterstw akademickich nie tyle po doświadczenie duchowe, ile po autentyczne relacje. Kościół, który przez lata był ostoją wolności, musi teraz odpowiedzieć na inne pytania – o sens, o towarzyszenie, o jakość. Ks. prof. Krzysztof Pawlina w rozmowie z KAI prezentuje wnioski ze swoich badań nad duszpasterstwami akademickimi w Polsce. Jaki jest ich potencjał, jakie wyzwania i rekomendacje dla duszpasterzy?
Modlitwa za ks. Orzechowskiego w 5. rocznicę śmierci
W kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu bp Andrzej Siemieniewski przewodniczył Mszy św. w piątą rocznicę śmierci ks. Stanisława „Orzecha” Orzechowskiego, wieloletniego duszpasterza akademickiego, wychowawcy wielu pokoleń młodzieży i twórcy środowiska Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”.
Bp Musioł do studentów: wasza otwartość i wrażliwość jest najlepszą reklamą chrześcijaństwa
„Otwartość waszych oczu, wrażliwość serc oraz gotowość dłoni i stóp to najlepsza reklama chrześcijaństwa i droga do odnalezienia nadziei przez tych, którzy w nią zwątpili” – mówił bp Waldemar Musioł podczas jubileuszowej pielgrzymki studentów, która odbyła się w środę 22 października w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Wydarzenie to zapoczątkowało obchody 25-lecia diecezjalnego duszpasterstwa akademickiego Resurrexit.
Przedpremierowy pokaz filmu o duszpasterstwie akademickim „Beczka”
W środę wieczorem w krakowskim Kinie Kijów odbył się specjalny pokaz filmu „Beczka. Bierzemy odpowiedzialność”. Polscy widzowie będą go mogli zobaczyć w kinach już od 10 października.
Gala kończąca obchody 60-lecia Duszpasterstwa Akademickiego PIĄTKA
Uroczystą Galą w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zakończyły się obchody 60-lecia Duszpasterstwa Akademickiego PIĄTKA. DA5 od ponad pół wieku prowadzi duchową opiekę dla łódzkich żaków gromadzących się przy katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi.
Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci
Już w najbliższą niedzielę, 13 kwietnia, w fordońskiej Dolinie Śmierci w Bydgoszczy odbędzie się 24. Misterium Męki Pańskiej pod hasłem: „Drzewo ma jeszcze nadzieję”. Głównym organizatorem wydarzenia jest duszpasterstwo akademickie Martyria. Misterium będzie można obejrzeć o godz. 16 i 20.
Kochać nauczysz się w Beczce! – w niedzielę DA „Beczka” świętuje 60-te urodziny
Już w niedzielę 6 października Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Beczka będzie hucznie świętować swoje 60 urodziny! Od 7 do 9-go października wszystkich studentów, a zwłaszcza tych, którzy zaczynają studia w Krakowie, byłych beczkowiczów i wszystkich zainteresowanych organizatorzy Jubileuszu (nazwanego w skrócie B60) zapraszają na “Rekolekcje na dobry początek”, których temat brzmi: “Jak kochać?”. O miłości Boga, siebie i bliźniego opowiedzą byli duszpasterze Beczki: o. Adam Szustak OP, o. Marek Rojszyk OP i o. Maciej Roszkowski OP.
DA „Beczka” ma już 60 lat
W tym roku Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” u krakowskich dominikanów obchodzi 60-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przygotowano szereg wydarzeń, których organizację można już wesprzeć.
Forum Liderów Duszpasterstw Akademickich
W Katowicach odbyło się Forum Liderów Duszpasterstw Akademickich. Na zaproszenie Duszpasterstwa Akademickiego Centrum zjechali tam liderzy z dwudziestu siedmiu ośrodków w całej Polsce. W tym gronie było ponad 80 studentów i 25 duszpasterzy. Spotkaniu przewodniczył bp Marek Marczak z Łodzi, delegat KEP ds. duszpasterstwa akademickiego.
W diecezji radomskiej ruszyły zapisy na Światowe Dni Młodzieży
W Radomiu odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne poświęcone wyjazdowi na Światowe Dnia Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie.


