Tag: duszpasterstwo

08:42 / 01-05-2021

Umarły, aby żyć wiecznie – o pogrzebie dziecka martwo urodzonego oraz żałobie

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin i Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka realizuje projekt „Umarły, aby żyć wiecznie” – przekazał KAI Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i koordynator projektu. Jego celem jest szeroka promocja w środowisku duszpasterstwa rodzin w Polsce „Kompendium pastoralnego o rodzinnym pogrzebie dziecka martwo urodzonego i towarzyszeniu w żałobie osieroconej rodzinie” wydanego w roku 2020 nakładem Wydawnictwa Św. Stanisława.

13:55 / 24-03-2021

Terlikowski: ks. Blachnicki zmienił Polskę

„Gdybym miał opisać jednym słowem, kim był ks. Franciszek Blachnicki, na pewno powiedziałbym: reformator” – mówi Tomasz Terlikowski w rozmowie z KAI.

09:13 / 23-03-2021

Powstał serwis upamiętniający ks. Piotra Pawlukiewicza

Mówił w jedynie sobie właściwym stylu: przystępnie, zabawnie, a kiedy trzeba – prosto z mostu. Tym właśnie dokonał przełomu – rozpoczął w Kościele nowy sposób mówienia o życiu i wierze. W efekcie, gdziekolwiek się nie pojawiał, gromadził tłumy, również w czasach bez mediów społecznościowych. W pierwszą rocznicę śmierci ks. Piotra Pawlukiewicza ruszył specjalny serwis upamiętniający […]

Ks. prof. Najda: Rok Amoris laetitia bodźcem do rozwoju duszpasterstwa rodzin

– Tak jak papież zapowiadał, chodzi o to, by dać bodziec do rozwoju duszpasterstwa rodzin, aby nie było to, jak powiada Franciszek, duszpasterstwo porażek, ale duszpasterstwo, które będzie potrafiło uaktywnić piękno sakramentu małżeństwa i piękno chrześcijańskich rodzin, stając się czytelne dla dzieci i dla młodych i pisze w swym komentarzu ks. prof. Andrzej Jacek Najda, […]

18:07 / 25-02-2021

Ks. Ł. Nycz: Czas pandemii zaowocował współpracą z młodymi w dziele ewangelizacji

– Czas pandemii dał możliwość współdziałania z młodymi w dziele ewangelizacji – zauważa ks. dr Łukasz Nycz. W rozmowie z KAI Wicedyrektor Biura Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ds. formacji stypendystów porusza też wątek psychologii w posłudze duszpasterskiej oraz rozmowy z młodzieżą o problemie nadużyć seksualnych w Kościele.

01:00 / 14-01-2021

Obradowała Komisja Duszpasterstwa KEP

Założenia, cele i treści trzeciego roku programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce (2021/2022), wpisanego w hasło „Posłani w pokoju Chrystusa”, znalazły się w centrum dorocznego posiedzenia Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

11:01 / 12-01-2021

Abp Skworc przedstawia propozycje duszpasterskie na Rok św. Józefa

Ponowne odkrycie bogactwa duchowych i osobowych cech Opiekuna Zbawiciela może sprzyjać kształtowaniu konkretnych postaw, będących praktyczną odpowiedzią na bolączki naszych czasów – napisał abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, w propozycjach duszpasterskich na Rok świętego Józefa.

17:06 / 30-11-2020

17. Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży – po raz pierwszy online

Większe zaangażowanie na rzecz budowania duszpasterstw młodzieży przy parafiach, program formacyjny w postaci „lajfów” w Internecie, nowa data comiesięcznej modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży – to niektóre spośród inspiracji, jakie wypłynęły z tegorocznego 17. Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży. W tym roku po raz pierwszy odbyło się ono w formie wirtualnej.

12:00 / 29-11-2020

„Zgromadzeni na świętej wieczerzy” – dziś początek nowego roku duszpasterskiego

Pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” przebiegać będzie nowy rok duszpasterski, który rozpoczyna się dziś – w pierwszą niedzielę Adwentu. Temat całego, trzyletniego programu duszpasterskiego, przygotowanego na lata 2019-2022 brzmi: „Eucharystia daje życie”.

13:10 / 27-11-2020

Abp Skworc na nowy rok duszpasterski: udział w Eucharystii nas przemienia

Udział w Eucharystii nas przemienia, uczy sztuki dzielenia, postaw prospołecznych i prowadzi do spotkania – powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, zapowiadając rozpoczynający się w pierwszą niedzielę adwentu nowy rok duszpasterski. Podkreślił, jak ważne jest przygotowanie do Eucharystii i dziękczynienie po niej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.