Tag: dziękczynienie

08:27 / 22-06-2026

Bp Ważny na Jasnej Górze: zrezygnujmy z niszczących sądów

– Zrezygnujmy z niszczących sądów i zacznijmy patrzeć na siebie wzrokiem, który leczy i daje szansę na powrót – mówił bp Artur Ważny podczas diecezjalnego dziękczynienia na Jasnej Górze. W homilii biskup sosnowiecki podkreślał, że owocem spotkania z Maryją ma być nie tylko wdzięczność, ale przemiana codziennych relacji w rodzinach, parafiach i wspólnotach.

14:31 / 07-06-2026

Abp Wojda w Dniu Dziękczynienia: świętość jest dla każdego z nas

– Świętość jest możliwa. Jest dla każdego z nas – mówił przewodniczący KEP abp Tadeusz Wojda w homilii podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie podczas XIX Święta Dziękczynienia. Przypomniał życiorysy dwojga błogosławionych, których relikwie zostały dziś wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej – bł. Bolesławy Lament oraz bł. ks. Józefa Stanka. – Oni stawiają każdemu z nas pytanie o naszą świętość – podkreślił.

18:26 / 27-12-2025

W Nowy Rok z Maryją Jasnogórską – wkrótce Sylwester na Jasnej Górze

Dziękczynienie za 2025 rok i modlitwa o nawrócenie dla świata zanoszone będą podczas czuwania w sylwestrową noc na Jasnej Górze. W środę 31 grudnia rozpocznie je Apel Jasnogórski, a zakończy poranna modlitwa w Kaplicy Matki Bożej. Poprzedzą je nieszpory dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00 w jasnogórskiej Bazylice.

13:35 / 01-09-2025

Abp Zieliński: dożynkowe święto to wyraz wdzięczności Stwórcy za dary nieba i ziemi

„Dożynkowe święto staje się zwieńczeniem prac i wyrazem z serca płynącej wdzięczności wobec Stwórcy za dary nieba, dary ziemi, ale i wdzięczności wobec ludzi za podejmowany służebny trud, zwłaszcza w obecnych czasach. To dziękczynienie nabiera szczególnego znaczenia, kiedy wielu mieszkańców, już nie tylko młodych, dużych miast nie bardzo potrafi odróżnić żyto od pszenicy, a niekiedy nawet myślą, że chleby «rodzą się» w Biedronce” – mówił 31 sierpnia abp Zbigniew Zieliński w Szamotułach podczas dożynek archidiecezjalno-powiatowych.
 

12:06 / 14-05-2025

Dziękczynienie za 108. błogosławionych męczenników II wojny światowej

W Roku Jubileuszowym 2025, przeżywanym pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”, w sanktuarium w Licheniu odbędzie się narodowe dziękczynienie za 108. błogosławionych męczenników II wojny światowej. Wydarzenie zaplanowano na 14 czerwca.

16:53 / 14-10-2024

Uznany za zmarłego pacjent przybył do sanktuarium w ramach pielgrzymki dziękczynnej

Manuel Silva, portugalski emigrant z Francji, przybył do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie w pielgrzymce dziękczynnej za uratowane życie. 72-letni mężczyzna znany jest mediom w Portugalii i Francji z powodu „ożycia” w jednej z francuskich kostnic.

12:02 / 15-07-2024

Licheń – dziękczynienie za pomyślne zdanie matur

W intencji tegorocznych maturzystów pragnących podziękować za pomyślnie zdane egzaminy dojrzałości, modlono się wczoraj, 14 lipca, w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Podczas Eucharystii maturzyści przynieśli dary ołtarza. Wśród wina, chleba, winogron oraz kwiatów znalazł się także prawdziwy dokument potwierdzający pozytywne zdanie egzaminów przez jedną z maturzystek. 

18:46 / 27-08-2023

Prymas Polski: niech nie zabraknie chleba powszedniego pokoju, zgody, pomocy

„Złakniony jest świat pokoju – chleba powszedniego, złakniona Ojczyzna jedności – chleba powszedniego, złakniona zgody, szacunku, zrozumienia, pomocy. Chleba powszedniego daj nam dzisiaj, Panie!” – prosił podczas dożynek archidiecezjalno-wojewódzkich w Inowrocławiu Prymas Polski abp Wojciech Polak.

14:30 / 18-02-2023

Diecezjalne dziękczynienie za nawiedzenie Ikony Jasnogórskiej

Po 303 dniach archidiecezja gnieźnieńska żegna Matkę Bożą nawiedzającą jej wspólnoty i parafie w znaku kopii cudownego Jasnogórskiego Wizerunku. Dziś wieczorem odbędzie się modlitwa uwielbienia, Apel Jasnogórski i Msza św. w intencji nowych powołań. Jutro celebrowana będzie Msza św. za zakończenie. Uroczystości transmitują media diecezjalne.

06:15 / 17-02-2023

Dziękczynienie za posługę ks. prał. Sławomira Odera

Jestem głęboko przekonany, że ksiądz biskup nominat zabierze nas ze sobą do Gliwic. Mimo, że musimy budować swój dom w nowym miejscu – takie jest nasze powołanie, tam, gdzie jesteśmy wezwani przez Kościół, tam jest nasz dom, nasza diecezja – ale zawsze w sercu zostaje miejsce dla ukochanego rodzinnego miasta, miejsca, z którego pochodzimy i ludzi, z którymi się spotkaliśmy – mówił bp Wiesław Śmigiel w toruńskiej katedrze podczas Mszy św. dziękczynnej za posługę ks. prał. Sławomira Odera.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.