Tag: dziękczynienie
Bp Ważny na Jasnej Górze: zrezygnujmy z niszczących sądów
– Zrezygnujmy z niszczących sądów i zacznijmy patrzeć na siebie wzrokiem, który leczy i daje szansę na powrót – mówił bp Artur Ważny podczas diecezjalnego dziękczynienia na Jasnej Górze. W homilii biskup sosnowiecki podkreślał, że owocem spotkania z Maryją ma być nie tylko wdzięczność, ale przemiana codziennych relacji w rodzinach, parafiach i wspólnotach.
Abp Wojda w Dniu Dziękczynienia: świętość jest dla każdego z nas
– Świętość jest możliwa. Jest dla każdego z nas – mówił przewodniczący KEP abp Tadeusz Wojda w homilii podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie podczas XIX Święta Dziękczynienia. Przypomniał życiorysy dwojga błogosławionych, których relikwie zostały dziś wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej – bł. Bolesławy Lament oraz bł. ks. Józefa Stanka. – Oni stawiają każdemu z nas pytanie o naszą świętość – podkreślił.
W Nowy Rok z Maryją Jasnogórską – wkrótce Sylwester na Jasnej Górze
Dziękczynienie za 2025 rok i modlitwa o nawrócenie dla świata zanoszone będą podczas czuwania w sylwestrową noc na Jasnej Górze. W środę 31 grudnia rozpocznie je Apel Jasnogórski, a zakończy poranna modlitwa w Kaplicy Matki Bożej. Poprzedzą je nieszpory dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00 w jasnogórskiej Bazylice.
Abp Zieliński: dożynkowe święto to wyraz wdzięczności Stwórcy za dary nieba i ziemi
„Dożynkowe święto staje się zwieńczeniem prac i wyrazem z serca płynącej wdzięczności wobec Stwórcy za dary nieba, dary ziemi, ale i wdzięczności wobec ludzi za podejmowany służebny trud, zwłaszcza w obecnych czasach. To dziękczynienie nabiera szczególnego znaczenia, kiedy wielu mieszkańców, już nie tylko młodych, dużych miast nie bardzo potrafi odróżnić żyto od pszenicy, a niekiedy nawet myślą, że chleby «rodzą się» w Biedronce” – mówił 31 sierpnia abp Zbigniew Zieliński w Szamotułach podczas dożynek archidiecezjalno-powiatowych.
Dziękczynienie za 108. błogosławionych męczenników II wojny światowej
W Roku Jubileuszowym 2025, przeżywanym pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”, w sanktuarium w Licheniu odbędzie się narodowe dziękczynienie za 108. błogosławionych męczenników II wojny światowej. Wydarzenie zaplanowano na 14 czerwca.
Uznany za zmarłego pacjent przybył do sanktuarium w ramach pielgrzymki dziękczynnej
Manuel Silva, portugalski emigrant z Francji, przybył do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie w pielgrzymce dziękczynnej za uratowane życie. 72-letni mężczyzna znany jest mediom w Portugalii i Francji z powodu „ożycia” w jednej z francuskich kostnic.
Licheń – dziękczynienie za pomyślne zdanie matur
W intencji tegorocznych maturzystów pragnących podziękować za pomyślnie zdane egzaminy dojrzałości, modlono się wczoraj, 14 lipca, w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Podczas Eucharystii maturzyści przynieśli dary ołtarza. Wśród wina, chleba, winogron oraz kwiatów znalazł się także prawdziwy dokument potwierdzający pozytywne zdanie egzaminów przez jedną z maturzystek.
Prymas Polski: niech nie zabraknie chleba powszedniego pokoju, zgody, pomocy
„Złakniony jest świat pokoju – chleba powszedniego, złakniona Ojczyzna jedności – chleba powszedniego, złakniona zgody, szacunku, zrozumienia, pomocy. Chleba powszedniego daj nam dzisiaj, Panie!” – prosił podczas dożynek archidiecezjalno-wojewódzkich w Inowrocławiu Prymas Polski abp Wojciech Polak.
Diecezjalne dziękczynienie za nawiedzenie Ikony Jasnogórskiej
Po 303 dniach archidiecezja gnieźnieńska żegna Matkę Bożą nawiedzającą jej wspólnoty i parafie w znaku kopii cudownego Jasnogórskiego Wizerunku. Dziś wieczorem odbędzie się modlitwa uwielbienia, Apel Jasnogórski i Msza św. w intencji nowych powołań. Jutro celebrowana będzie Msza św. za zakończenie. Uroczystości transmitują media diecezjalne.
Dziękczynienie za posługę ks. prał. Sławomira Odera
Jestem głęboko przekonany, że ksiądz biskup nominat zabierze nas ze sobą do Gliwic. Mimo, że musimy budować swój dom w nowym miejscu – takie jest nasze powołanie, tam, gdzie jesteśmy wezwani przez Kościół, tam jest nasz dom, nasza diecezja – ale zawsze w sercu zostaje miejsce dla ukochanego rodzinnego miasta, miejsca, z którego pochodzimy i ludzi, z którymi się spotkaliśmy – mówił bp Wiesław Śmigiel w toruńskiej katedrze podczas Mszy św. dziękczynnej za posługę ks. prał. Sławomira Odera.


