Tag: ekologia
Pożary w Grecji. Abp Hieronim przypomina o odpowiedzialności za przyrodę
Do uznania swej odpowiedzialności za środowisko naturalne i do przeciwdziałania zmianom klimatycznym wezwał prawosławny arcybiskup ateński i całej Grecji Hieronim II. Ogłosił on przesłanie w związku z szalejącymi w Grecji pożarami, które podeszły już pod stołeczne Ateny. Temperatura w niektórych miejscach Grecji przekroczyła 40 stopni Celsjusza.
KGHM Polska Miedź S.A. szczegółowo o swoim wpływie na klimat
Miedziowy gigant po raz drugi wziął udział w międzynarodowym projekcie instytucji CDP. Spółka istotnie poszerzyła zakres przekazanych danych dotyczących klimatu. W ankiecie CDP Climate 2021 za rok 2020 zawarto szczegółowe informacje z zakresu m.in. ryzyk związanych z klimatem, danych o zużyciu energii oraz danych dotyczących pośrednich emisji z zakresu 3. CDP jest globalną organizacją ekologiczną, prowadzącą […]
Ekspertka od dziury ozonowej w Papieskiej Akademii Nauk
Ojciec Święty mianował członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk panią profesor Susan Solomon, profesor chemii atmosfery w School of Science – Wydział Nauk o Ziemi, Atmosferze i Naukach Planetarnych w Massachusetts Institute of Technology w Cambridge (USA) – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Franciszek apeluje o „ekologię serca”
„Potrzebujemy «ekologii serca», na którą składają się odpoczynek, kontemplacja i współczucie. Wykorzystajmy do tego okres letni!” – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.
Nowy Dwór Mazowiecki: parafia postawiła na ekologię
Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim (diecezja płocka) dokonała ekologicznych modernizacji: – Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł staje się koniecznością. Termomodernizacja obiektów kościelnych wpłynie na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i zużycie energii, a tym samym na ochronę środowiska – mówi ks. kan. Andrzej Redmer, proboszcz parafii. Wkład własny parafii wyniósł 186 tys. zł.
Kard. Sako: pandemia nie jest „karą Bożą”
Pandemia COVID-19, która wywołała cierpienie i lęk w całej rodzinie ludzkiej, „nie jest karą Bożą, ale wynikiem błędnego postępowania ludzi wobec środowiska i życia oraz ich desperackiego dążenia do pieniędzy, które ożywia rozprzestrzenianie broni i przygotowuje nowe wojny”. Taką opinię wyraził chaldejski patriarcha Babilonu kard. Louis Sako.
Papież spotykał się Michaelem Haddadem
„75 proc. jego ciała zostało sparaliżowane, kiedy miał sześć lat. Ale wola życia nie ulegała nigdy paraliżowi” – to zdanie odnosi się do Michaela Haddada, Libańczyka, profesjonalnego atlety i ambasadora dobrej woli ONZ w problematyce środowiskowej, którego papież Franciszek spotkał wczoraj na zakończenie audiencji ogólnej.
Watykan będzie miał w pełni elektryczny papamobile
Watykan zamierza powiększyć swój park samochodowy o w pełni elektryczny papamobile kalifornijskiej firmy Fisker, wyprodukowany w austriackim Grazu. Jak poinformowały media włoskie, wnętrze auta zostanie wykonane całkowicie z materiałów pochodzących z recyklingu. Na dachu będą zainstalowane baterie słoneczne. Niedawno papież Franciszek przejął szefa firmy Henrika Fiskera. Zaprezentował on Ojcu Świętemu model auta, które ma być dostarczone do Watykanu w przyszłym roku.
Insua: światu potrzebne jest ekologiczne nawrócenie
W związku ze zbliżającą się szóstą rocznicą opublikowania encykliki „Laudato sì”, w internecie odbędzie się seria wydarzeń mająca na celu promocję postaw pro-ekologicznych. Koordynatorem inicjatywy jest Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska (GCCM) we współpracy m.in. z watykańską Dykasterią ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
Papież i abp Ryś zapraszają do świętowania na zielono
Specjalną Mszą Świętą celebrowaną przez Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia w niedzielę 16 maja o 9:30 i transmitowaną na żywo na kanale archidiecezji łódzkiej rozpoczną się polskie obchody Tygodnia Laudato si’. Do udziału w Tygodniu Laudato si’ w specjalnym nagraniu zaprosił Ojciec Święty.


