Tag: Episkopat

11:19 / 21-06-2026

List Przewodniczącego KEP na obchody 90. rocznicy deportacji Polaków do Kazachstanu

Pozdrowienia dla Polaków mieszkających w Kazachstanie przekazał na ręce metropolity Astany abp. Tomasza Pety Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC. W liście odczytanym w sanktuarium w Oziornoje, podczas uroczystości z okazji 90. rocznicy deportacji Polaków do Kazachstanu, zapewnił mieszkających tam rodaków o pamięci, modlitwie i duchowej bliskości. Podczas uroczystości poświęcono Pomnik Wdzięczności Polaków dla Narodu Kazachskiego.

18:47 / 11-06-2026

Ks. Robert Wielądek: potrzebujemy duszpasterstwa powołaniowego do małżeństwa

– Wokół małżeństwa powinno dziś budować się duszpasterstwo powołaniowe – mówi ks. Robert Wielądek, Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, nawiązując do wniosków z rozmów, jakie toczyły się na ten temat w gronie biskupów. Duszpasterstwo rodzin było jednym z głównych tematów 405. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które zakończyło się wczoraj w Łomży.

Przewodniczący Episkopatu złożył gratulacje biskupowi nominatowi Przemysławowi Szulcowi

Niech czas przygotowania do święceń biskupich stanie się szczególną okazją do jeszcze pełniejszego i wierniejszego podążania za Chrystusem, który nieustannie wzywa nas do świętości – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w liście gratulacyjnym do biskupa nominata Przemysława Szulca.

17:29 / 09-06-2026

Abp Lackner ponownie przewodniczącym episkopatu Austrii

Obradująca w Mariazell Konferencji Biskupów Austrii wybrała na następną sześcioletnią kadencję swoim przewodniczącym arcybiskupa Salzburga, Franza Lacknera (69 lat). Na wiceprzewodniczącego Konferencji Biskupów ponownie wybrano biskupa Linzu Manfreda Scheuera (70 lat).

22:25 / 27-05-2026

Apel do rządzących ws. edukacji zdrowotnej: jesteśmy otwarci na dialog ale usłyszcie też głos ludzi wierzących!

– Nie jesteśmy przeciwko nauce o zdrowiu. Sprzeciwiamy się takiej formie edukacji zdrowotnej, która narzuca określone światopoglądowe treści i to takie, z którymi się nie zgadzamy. Jesteśmy otwarci na dialog, po to by wypracować rozwiązanie, pod którym moglibyśmy się wszyscy podpisać – mówili uczestnicy konferencji prasowej nt. propozycji podstawy programowej przedmiotu „Edukacja zdrowotna”. Apelowali o porozumienie ponad podziałami i o to, by rządzący chcieli usłyszeć również głos ludzi wierzących. Konferencja odbyła się dziś w siedzibie Sekretariatu KEP.

18:01 / 20-05-2026

Sekretarz Generalny KEP spotkał się z prof. Gabriellą Gambino, podsekretarz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia

W środę 20 maja br. sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Marczak spotkał się z prof. Gabriellą Gambino. Podsekretarz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia przebywa w Polsce na zaproszenie dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy KEP ks. Roberta Wielądka.

04:11 / 06-05-2026

Rada KEP ds. Społecznych w 135. rocznicę ogłoszenia encykliki Rerum Novarum

We wtorek 5 maja br., w Sekretariacie Generalnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, spotkała się Rada KEP ds. Społecznych. Obradom przewodniczył bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Podczas spotkania członkowie Rady kontynuowali pracę nad katechizmem społecznym oraz omówili bieżące wyzwania. Rada opracowała również komunikat z okazji 135. rocznicy ogłoszenia encykliki Rerum Novarum oraz 70. rocznicy Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.

16:08 / 05-05-2026

Sekretariat Generalny Konferencji Episkopatu Polski żegna śp. abp. Józefa Michalika

W czwartek 7 maja br., w Sekretariacie Generalnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, zostanie wystawiona Księga Kondolencyjna po śmierci abp. Józefa Michalika. Do księgi będą mogli wpisać się wszyscy, którzy chcą pożegnać zmarłego Arcybiskupa.

07:29 / 03-05-2026

Przewodniczący Episkopatu na Jasnej Górze o sprawach narodu i wiary

Polska będzie naprawdę wielka nie wtedy, gdy będzie silna jedynie ekonomicznie czy politycznie, ale wtedy, gdy pozostanie wierna Bogu. Gdy będzie służyć prawdzie, życiu, rodzinie i drugiemu człowiekowi – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w homilii Sumy odpustowej, której przewodniczył 2 maja br. na Jasnej Górze w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Eucharystię koncelebrowali przedstawiciele Episkopatu na czele z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem.

08:36 / 26-04-2026

Przewodniczący KEP zachęca do modlitwy o powołania

– Prośmy gorliwie Pana żniwa, aby obdarzył Kościół osobami gotowymi nieść Jego Słowo z wiarą, miłością i oddaniem – zachęcił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza, która przypada w IV Niedzielę Wielkanocną. W tym roku obchodzimy ją 26 kwietnia.

1 2 3 92
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.