Tag: ewangelizacja
Rekolekcje pn. „Jezus na stadionie Legii 2025”
Rekolekcje dla dorosłych pod nazwą „Jezus na stadionie Legii 2025” z udziałem nawet 30 tys. osób odbędą się w sobotę 7 czerwca w Warszawie. W programie zaplanowano m.in. prelekcje ewangelizatorów, modlitwy, mobilny konfesjonał i scenę muzyczną, na której wystąpią chrześcijańscy artyści. Inicjatorem letnich spotkań modlitewnych jest ewangelizator ks. Rafał Jarosiewicz z Fundacji SMS z Nieba.
Kard. Luis Antonio Tagle w Gdańsku: podstawową misją Kościoła jest ewangelizacja
Podstawową misją Kościoła jest ewangelizacja, wyjaśniał kard. Luis Antonio Tagle, pro-prefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji, przebywając w Gdańsku w dniach 6 – 9 marca br. Watykański gość przebywał w Gdańsku i Sopocie na zaproszenie abp. Tadeusza Wojdy z okazji 100-lecia archidiecezji gdańskiej.
Bp Varden: Norwegia jest u szczytu sekularyzacji, a człowiek dalej szuka Boga
U nas nie ma już niczego, co dałoby się jeszcze zsekularyzować. Sekularyzacja w pełni się powiodła, ale dusza człowieka nadal jest spragniona sensu, piękna i prawdy. I ludzie, zwłaszcza młodzi, stawiają pytania – mówi przewodniczący episkopatu krajów nordyckich. Wyznaje, że on sam z ufnością myśli o przyszłości wiary. Ponieważ tylko w Chrystusie można w pełni osiągnąć to, czego pragnie ludzkie serce. Chrystus jest nie tylko dobry, ale i piękny. Nie można Mu się oprzeć – dodaje bp Erik Varden.
Bp Włodarczyk: jak Bóg coś proponuje, zawsze dodaje zaliczkę swej łaski
„Jak Bóg coś proponuje, stawia jakieś zadania, to do tego zawsze dodaje zaliczkę swej łaski” – mówił do uczestników Ogólnopolskiej Kongregacji Duszpasterstwa Powołań bp Krzysztof Włodarczyk. Przewodniczył on 1 marca Mszy św. w Ośrodku Duszpasterskim na Polach Lednickich.
Prymas Polski do odpowiedzialnych za powołania: potrzebna jest nam cierpliwość, odwaga, nadzieja
W Gnieźnie rozpoczęła się ogólnopolska kongregacja powołaniowa z udziałem duszpasterzy powołań, liderów największych ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych oraz organizatorów spotkań ewangelizacyjnych takich jak Lednica, Festiwal Życia, Światowe Dni Młodzieży. Trzydniowe spotkanie otworzyła modlitwa u grobu i relikwii św. Wojciecha pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.
Konferencja naukowa o Kościele na PWT. Czy i jak powinien ewangelizować?
Na Papieskim Wydziale Teologicznym odbyła się krajowa konferencja naukowa „Quaestio Ecclesiae”. W jej ramach podpisano porozumienie między szkołami doktorskimi Papieskiego Wydziału Teologicznego i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Koncert ewangelizacyjny dla młodzieży w Płocku
Modlitwa, śpiew, taniec, świadectwa – w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Płocku odbył się wyjątkowy koncert ewangelizacyjny. Był to jeden z duszpasterskich pomysłów na zachęcenie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w diecezji płockiej, do aktywnego uczestnictwa we wspólnocie wiary.
Srebrny przycisk od YouTube’a dla „Szklanki dobrej rozmowy”
Kanał diecezji bielsko-żywieckiej „Szklanka dobrej rozmowy” otrzymał od YouTube tzw. srebrny przycisk – nagrodę za przekroczenie 100 tys. subskrybentów w tym popularnym serwisie społecznościowym.
Frekwencja na oazie zimowej dopisała
Oaza zimowa to sposób na spędzenie ferii w gronie wierzących rówieśników. Skorzystało z tego blisko 120 diecezjan.
Przystań Ojca – łódzka ekumeniczna konferencja o Bożym Ojcostwie
Przystań Ojca to temat ekumenicznej konferencji, która dziś odbywa się w Łodzi. Została zorganizowana przez archidiecezję łódzką i Kościół Druga Szansa. – Każdy Kościół czyta to słowo inaczej, ale w tym ‚inaczej’ jest to bogactwo, które ulega wymianie – mówił kard. Ryś.


