Tag: ewangelizacja

07:19 / 12-02-2018

Bielsko-Biała: święto patronalne Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody

Za kolejny rok służby w Szkole Ewangelizacji Cyryl i Metody dziękowali jej członkowie, którzy modlili się 11 lutego w Bielsku-Białej podczas comiesięcznej liturgii. Tym razem Eucharystia w bielskim kościele św. Pawła Apostoła była powiązana z uroczystościami patronalnymi wspólnoty, związanymi z przypadającym 14 lutego świętem patronów Europy.

12:34 / 10-02-2018

Synod Biskupów nt. Amazonii: ewangelizacja i troska o ludność tubylczą

Przyszłoroczne zgromadzenie Synodu Biskupów nt. Amazonii będzie poświęcony przede wszystkim ewangelizacji tego rozległego obszaru, ale także ma być zwróceniem uwagi świata na mieszkających tam ludzi, zwłaszcza ludy tubylcze i ich problemy. Zapewnił o tym w rozmowie z watykańskim dziennikiem „L’Osservatore Romano” sekretarz generalny Synodu kard. Lorenzo Baldisseri. Przypomniał, że decyzję o zwołaniu tego specjalnego zgromadzenia […]

14:56 / 09-02-2018

Pierwsze spotkanie Polskiego Forum Chrześcijańskiego

Pierwsze spotkanie Polskiego Forum Chrześcijańskiego odbyło się 8 lutego w Warszawie. Zgromadziło ono przedstawicieli Kościoła katolickiego, Polskiej Rady Ekumenicznej, Aliansu Ewangelicznego i chrześcijańskich uczelni wyższych. Pod koniec kwietnia przedstawiciele polskiego Forum wezmą udział w III Zgromadzeniu Światowego Forum Chrześcijańskiego w Bogocie w Kolumbii. Forum chce aktywnie uczestniczyć w promocji Biblii Ekumenicznej, współpracować w działaniach ewangelizacyjnych […]

06:27 / 07-02-2018

Małopolskie ferie w duchu katolickim

Ferie zimowe z Misiem Mnisiem u benedyktynów w Tyńcu, warsztaty „Wadowice Lolka Wojtyły (Papież też był dzieckiem)”, „Narty z Jezusem” w górach oraz rekolekcje dla młodych za klasztornymi murami – to tylko niektóre z propozycji aktywnego spędzenia wolnego czasu, które dla dzieci i młodzieży przygotowały krakowskie parafie, klasztory i instytucje katolickie.

19:09 / 28-01-2018

Koszalin: kurs animacji modlitwy charyzmatycznej

W koszalińskiej Szkole Nowej Ewangelizacji odbyło się weekendowe spotkanie dla osób, które chcą nauczyć się uwielbiać Boga oraz przewodzić modlitwie charyzmatycznej. W spotkaniu wzięło udział 60 uczestników z różnych stron diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a także z Poznania, Szczecina, Trójmiasta i Warszawy.

11:01 / 22-01-2018

Koncert „Betlejem w Lublinie”

W ramach trasy koncertowej „Betlejem w Polsce” kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z całego świata w autorskich aranżacjach zaśpiewali m. in. Natalia Kukulska, Igor Herbut, Mietek Szcześniak i Beata Bednarz. Artystom towarzyszyła Orkiestra Kameralna Aukso. Wydarzenie było ostatnim z zaplanowanej trasy i odbyło się w lubelskiej Hali Globus.

Jubileusz Misji w 200-lecie Diecezji Sandomierskiej

Liczne grupy kolędników misyjnych wzięły udział w obchodach jubileuszowych misji zorganizowanych z okazji 200 – lecia diecezji sandomierskiej 21 stycznia w Radomyślu nad Sanem. Uczestnicy dziękowali Bogu za posługę wielu misjonarzy w historii diecezji. Modlili się za kapłanów, osoby zakonne i świeckie aktualnie posługujące na misjach oraz o nowe powołania misyjne.

Bp Śmigiel: musimy wyjść na ulice, by głosić miłość Boga

– Musimy wyjść na ulice, by powiedzieć innym o miłości Boga – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas spotkania z członkami duszpasterstwa akademickiego w Toruniu. Biskup toruński przewodniczył w niedzielę Mszy św. oraz odpowiadał na pytania młodzieży.

12:51 / 13-01-2018

Chrześcijańskie propozycje dla gości hotelowych

Fundacja SMS z Nieba oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji w Koszalinie wyszły z nowatorską propozycją do turystów i gości hotelowych. Zaprojektowały karty-wizytówki, które mają być alternatywą dla wydarzeń kulturalnych i sportowych spędzenia czasu w obcym mieście. Chrześcijańskie karty zawisły na tablicach ofert warszawskich hoteli. To wynik współpracy koszalińskiej SNE i fundacji SMS z Nieba z firmą […]

09:39 / 14-12-2017

Kraków: kolejna Ewangelizacja na Barce

W środę wieczorem krakowianie znów mogli wziąć udział w cyklu zatytułowanym Ewangelizacja na Barce. Tym razem Dobrą Nowinę głosił ks. Marcin Bieniasz, pallotyn z Zakopanego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.