Tag: hospicjum
Rozpalmy światło dla Hospicjum ks. Dutkiewicza. Podsumowanie kwesty
Ponad 800 wolontariuszy kwestowało 2 i 3 listopada na gdańskich cmentarzach. W tym roku ze względu na silny i porywisty wiatr, mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących, zbiórka w uroczystość Wszystkich Świętych została odwołana. Mimo to, dzięki hojności gdańszczan i gdańszczanek odwiedzających cmentarze, udało nam się zebrać 133 641 złotych. Datki zostaną przekazane na remont Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.
Hospicyjni wolontariusze będą kwestować na gdańskich cmentarzach
Kwesta na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC na gdańskich cmentarzach na dobre wpisała się w tradycję obchodów świąt listopadowych. W tym roku wolontariuszy w żółtych koszulkach zbierających na rzecz hospicjum będzie można spotkać między 1, a 3 listopada na wszystkich większych cmentarzach Gdańska. Liczy się każda złotówka, bo środki z tegorocznej zbiórki zasilą fundusz przeznaczony na remont hospicjum.
Dziękczynienie za 20 lat Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego
O tym, że miłosierdzie chrześcijańskie, na wzór św. Faustyny, jest działaniem praktycznym, polegającym na pomocy cierpiącym przypomniał bp Piotr Greger, który 5 października br. w kościele NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej Mikuszowicach dziękował podczas Eucharystii za 20 lat działalności Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego. Owocem dwóch dekad aktywności ludzi związanych z tym dziełem jest Hospicjum Jana Pawła II, w którym opieka nad chorymi łączy się z duchową troską i współczuciem.
Relikwie bł. Unitów z Pratulina trafią do jedynego na Litwie hospicjum dla dzieci i dorosłych
We wtorek, 24 września w Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, bp Kazimierz Gurda przekazał ikonę i relikwie bł. Męczenników Podlaskich na ręce Grzegorza Kicińskiego – prezesa Fundacji Aniołów Miłosierdzia oraz Janusza Leśniaka – prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej. Dzięki ich pośrednictwu relikwie trafią do jedynego na Litwie hospicjum dla dzieci i dorosłych.
Powiat bielski wesprze stacjonarne hospicjum im. Jana Pawła II
„200 tys. zł na wymianę dachu na budynku hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przekaże powiat bielski” – poinformowała rzecznik Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej Magdalena Fritz. To efekt decyzji radnych powiatowych z ostatniej, sierpniowej sesji. Dotacja ma wesprzeć Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, które prowadzi jedyne w mieście stacjonarne hospicjum.
Grafika studentki KUL ozdobi lubelskie hospicjum
Studentka architektury krajobrazu KUL wygrała konkurs graficzny „Bliżej Chorych”. W nagrodę jej praca pojawi się na szklanej elewacji Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.
Podopieczni hospicjum Caritas kieleckiej „poznają” egzotyczne kraje
Cztery „spotkania” z egzotycznymi regionami świata odbędą pacjenci Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, prowadzonymi przez Caritas kielecką, dzięki dofinansowaniu przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Projekt nazwano „Podróż po jeden uśmiech”, a pierwsze spotkanie już w czwartek 18 lipca.
Zebrano 250 tys. złotych podczas 20. edycji „Pól Nadziei”
250 tys. złotych zgromadziło w tym roku 57 szkół z Bielska-Białej, gminy Porąbka, Czechowic-Dziedzic oraz ze Skoczowa i Żywca, które w ramach 20. edycji programu „Pola Nadziei” zbierały na rzecz bielskiego hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II. Kolejną odsłonę wielkiej akcji charytatywnej zwieńczyło 18 czerwca br. nabożeństwo ekumeniczne w bielskim kościele NMP Królowej Polski oraz wręczenie okolicznościowych pucharów tym placówkom edukacyjnym, które zaangażowały się w pomoc na rzecz hospicjum.
Kozienice – dochód z festynu zasili domowe hospicjum
Kozieniczanie wsparli działalność Domowego Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. W niedzielę odbył się festyn, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz placówki opiekuńczej.
Kieleckie hospicjum prowadzone przez Caritas diecezjalną poszukuje wolontariuszy opiekuńczych
Kieleckie Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty, prowadzone przez kielecką Caritas, zachęca do współpracy wolontaryjnej, szczególnie w zakresie wolontariatu stałego, tzw. opiekuńczego.


