Tag: hospicjum
Pół tysiąca wolontariuszy będzie kwestować na rzecz hospicjum
Pół tysiąca wolontariuszy kwestować będzie 2. czerwca na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego na rzecz Hospicjum św. Kamila. Wśród wielu chętnych do charytatywnej akcji zgłosiła się młodzież reprezentująca dziesięć ponadpodstawowych szkół oraz wielu seniorów. Zbiórka prowadzona będzie od godz. 8 do 19.
Konferencja prasowa z udziałem wyjątkowej zakonnicy – s. Michaeli Rak
Katolicka Agencja Informacyjna oraz Wydawnictwo Esprit zapraszają na konferencję prasową pt. „Kobieta do zadań specjalnych. Sekrety dobrego pomagania według s. Michaeli Rak” połączoną z prezentacją książki „Mężczyźni mojego życia. O miłości, miłosierdziu i dobrym pomaganiu”. Wydarzenie odbędzie się 19 maja (czwartek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza – Paulistek przy ul. Żytniej 11 w Warszawie.
Trwa 25. edycja akcji Pola Nadziei
Trwa 25. edycja akcji Pola Nadziei. Jej celem jest propagowanie idei hospicyjnej i pozyskanie funduszy na działalność krakowskiego Hospicjum św. Łazarza.
VII Przemyskie Pola Nadziei – zebrano ponad 40 tys. zł
Ponad 40 tys. zł zebrano podczas kwesty w ramach VII Przemyskich Pól Nadziei. Pieniądze wesprą Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze im. św. Łazarza z Jerozolimy „Betania”, które powstaje pod auspicjami Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenia Katolickiego. Na sfinalizowanie tej inicjatywy potrzeba jeszcze 4 mln zł.
W Kielcach odbyła się kwesta na rzecz hospicjum
We wtorek 12 kwietnia na ulicach Kielc można było spotkać wolontariuszy Caritas kieleckiej w żółtych koszulkach z żonkilami w rękach – znak, że ruszyła kampania hospicyjna Pola Nadziei, na rzecz pacjentów hospicjum.
Ponad 51 tys. zł z akcji „Serce dla hospicjum”
Ponad 51 tys. zł – taki jest bilans akcji zorganizowanej przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu, aby wesprzeć opiekę hospicyjną Caritas kieleckiej w Kielcach. Wypiekano i sprzedawano słodkie serca od 11 do 14 lutego.
W projekcie połączono dwa wątki: Światowy Dzień Chorego 11 lutego oraz 14 lutego – wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych.
Hospicjum w Libanie ze wsparciem od PKWP
Polska sekcja PKWP wsparła hospicjum prowadzone w Libanie przez siostrę Krystynę Zawadzką. W najbliższych miesiącach Stowarzyszenie będzie zbierało środki na zakup generatora, który pozwoli placówce na stały dostęp do prądu. Dla wielu pacjentów brak energii elektrycznej oznacza wyrok śmierci.
Prymas Polski w hospicjum: nasza nadzieja ma sens
„Chrystus zwyciężył śmierć. Dlatego nasze życie i nasza nadzieja mają sens” – mówił w niedzielę w Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu Prymas Polski abp Wojciech Polak. Jak podkreślił, właśnie takie miejsca „ocalają życie, bo burzą to, co jest dziś najgorszą dyskryminacją chorych i cierpiących – brak uwagi”.
Hospicjum Caritas hojnie obdarowane środkami czystości
Wartość ok. 110 tys. zł – taką imponującą kwotą oszacowano środki czystości zebrane dla Hospicjum im. Bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie, w ramach akcji „Świąteczna Niespodzianka”.
CZYŃ-MY DOBRO! – rusza kampania społeczna Fundacji Bonifraterskiej
Pod hasłem „CZYŃ-My DOBRO!” rusza kampania społeczna Fundacji Bonifraterskiej. Jej celem jest zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące, wśród których są niepełnosprawni umysłowo, niezaradni życiowo i zagrożeni wykluczeniem społecznym. To właśnie tymi NIE-ŁADNYMI, NIE-MĄDRYMI, NIE-MŁODYMI, NIE-POTRZEBNYMI NIE-ZARADNYMI, NIE-ZDROWYMI i – ogólnie ujmując – NIE-CHCIANYMI zajmują się ojcowie bonifratrzy w swoich placówkach.


