Tag: Jasna Góra
95-letnia kobieta pielgrzymuje z Włoch do Częstochowy
Licząca 95. letnia Emma Morosini idzie w indywidualnej pielgrzymce liczącej 1 000 kilometrów ze swego rodzinnego miasta Castiglione della Stiviere nad jeziorem Garda na Jasną Górę do Częstochowy. Ta była pielęgniarka powiedziała włoskiej gazecie „La Stampa” z 1 sierpnia, że w ten sposób realizuje swoje ślubowanie, które złożyła przed 28 laty w związku z poważną operacją. Poza tym wierzy, że „trzeba zawsze dziękować Matce Bożej”.
Z Warszawy na Jasną Górę w intencji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego
Dziś mija 118. rocznica urodzin i 95. rocznica święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, niestrudzonego obrońcy Kościoła i Ojczyzny, czciciela Jasnogórskiej Dziewicy Wspomożycielki, Konfratra Zakonu Paulinów. Tegoroczna paulińska Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę będzie szczególnym czasem modlitwy w intencji Jego beatyfikacji.
Wyruszyła 37. Piesza Pielgrzymka Zielonogórko-Gorzowska
„Pielgrzymi idą ze świadectwem miłości. Życzę im, aby byli otwarci na Ducha Świętego i promieniowali tą radością ewangeliczną wśród wszystkich, których spotkają po drodze” – powiedział bp Tadeusz Lityński tuż przed wyjściem XXXVII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. Do stolicy duchowej Polski wyruszyły 352 osoby.
Już po raz 382. wyruszy piesza pielgrzymka z Kalisza na Jasną Górę
W tym roku Kaliska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę „Od Józefa do Maryi i od Maryi do Józefa” wyruszy już po raz 382. jako pielgrzymka kaliska i po raz 28. jako pielgrzymka diecezji kaliskiej. Pątnicy pieszo wracają do Kalisza. W obie strony mają do pokonania ok. 320 km.
Multimedialna wystawa „Śladami Jezusa” na Jasnej Górze
Na Jasnej Górze można oglądać niezwykłą, multimedialna wystawę „Śladami Jezusa”. Ekspozycja prezentowana już była w Warszawie, gdzie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Składa się z 8 multimedialnych sal, z których każda używa innej technologii i opowiada inny rozdział historii Zbawiciela. Wystawę – pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski – oglądać można w Częstochowie aż do 27 […]
Największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze
Podprzeor Jasnej Góry o. Mieczysław Polak podziękował pieszym pątnikom zgromadzonym na odpustowej sumie w dzisiejsze wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną, że „stają w obronie wartości chrześcijańskich, będąc świadkami tego, co dobre i prawdziwe”. Ponad 4 tys. osób dotarło w pieszych pielgrzymkach na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze.
Bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. podczas Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja
Przybyliśmy dzisiaj tak licznie na Jasną Górę Zwycięstwa, by Bogu przez ręce Maryi, dziękować, przepraszać i prosić; przybywamy, wszak Ojczyzna jest duchowo i moralnie zagrożona – powiedział biskup świdnicki Ignacy Dec podczas Mszy świętej sprawowanej dla uczestników trwającej od soboty 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Do Częstochowy przybyło około 100 tys. pątników.
28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
Rodzina Radia Maryja przyczynia się do oczyszczenia ducha narodu polskiego – podkreślił bp Edward Frankowski. Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa pomocniczego seniora diecezji sandomierskiej rozpoczęła się 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. W dwudniowym wydarzeniu może wziąć udział nawet 100 tysięcy sympatyków toruńskiej rozgłośni.
Finał Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej
Promieniście z całego kraju na Jasną Górę w prawie 50 grupach przyjechała 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa. Rekolekcje na dwóch kółkach w ostatnich dniach odbyło ok. 1,5 tys. osób.
Paulini z Jasnej Góry czekają na pielgrzymów
Jasna Góra czeka na pieszych i innych pielgrzymów, którzy są świadectwem wiary i miłości do Maryi – powiedział przeor klasztoru przed pierwszym wakacyjnym odpustem, który przypada w święto Matki Bożej Szkaplerznej. 15 lipca do Częstochowy dotrą pierwsze duże diecezjalne kompanie: poznańska i przemyska.


