Tag: jubileusz

07:34 / 22-06-2026

Kard. Grzegorz Ryś: Ludzie, którzy potrafią dostrzec swą kruchość, zmieniają świat

– Jaki jest świat? Taki, jakim go tworzycie. To naprawdę zależy od każdej, każdego z Was – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 25-lecia parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Klinach Borkowskich.

14:22 / 16-06-2026

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa w diecezji toruńskiej

– Kapłan jubilat to człowiek rozradowany Bogiem i kapłaństwem – mówił do zebranych księży bp senior Andrzej Suski podczas Mszy św. dziękczynnej w 25. rocznicę święceń kapłańskich.

09:24 / 14-06-2026

Modlitwa za miasto w Nowym Targu

Pod hasłem „Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię?” mieszkańcy Podhala uczestniczyli w ogrodach parafii św. Katarzyny w Nowym Targu w spotkaniu modlitewnym, związanym z jubileuszem 680-lecia stolicy Podhala.

13:48 / 13-06-2026

Bp Krzysztof Włodarczyk: pięknie będzie, jeśli nasze imiona zapiszą się w Sercu Jezusa

„Wszystkie wspaniałe dzieła Boże dokonane przez Jezusa Chrystusa mają wspólny mianownik, którym jest miłość” – mówił biskup Krzysztof Włodarczyk podczas jubileuszu 100-lecia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Samsiecznie, prowadzonej przez księży pallotynów.

05:00 / 09-06-2026

Przewodniczący KEP: niech kolejne 100-lecie diecezji łomżyńskiej będzie czasem odważnych świadków Chrystusa

O potrzebie odnowienia wiary, trosce o chrześcijańską tożsamość oraz odpowiedzialności za przyszłość Kościoła mówił abp Tadeusz Wojda podczas jubileuszowej Eucharystii z okazji 100-lecia diecezji łomżyńskiej. Przewodniczący KEP wyraził pragnienie, aby kolejne 100 lat jej dziejów było „czasem nowych świętych, nowych powołań, żywych rodzin, gorliwych wspólnot i odważnych świadków Chrystusa”. Eucharystia sprawowana była w poniedziałek w łomżyńskiej katedrze na zakończenie pierwszego dnia 405. Zebrania Plenarnego KEP.

16:53 / 05-06-2026

Prymas Polski: czy kapłan jest wciąż światu potrzebny?

Dokładnie pięćdziesiąt lat temu pytanie to zadał kard. Stefan Wyszyński udzielając święceń kapłańskich ośmiu diakonom gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Dziś powtórzył je wobec nich abp Wojciech Polak podkreślając, że „kapłańskie powołanie i wierność łasce święceń są nie tylko potrzebne, ale stanowią szansę tej służby, której świat zdaje się nie dostrzegać, ale której głęboko pragnie”.

15:55 / 01-06-2026

Kard. Krajewski do kapłanów jubilatów: bez odwagi nasze kapłaństwo jest nijakie

– Bez odwagi nasze chrześcijaństwo jest miałkie. Bez odwagi nasze kapłaństwo jest nijakie. Bez odwagi tracimy to, co otrzymaliśmy od Boga – mówił kard. Konrad Krajewski podczas Mszy św. sprawowanej w intencji kapłanów obchodzących 18. rocznicę święceń. Eucharystia z udziałem dziewięciu duchownych rocznika 2008 odbyła się w łódzkim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

20:29 / 31-05-2026

Bestwina dziękowała za 25 lat biskupiej posługi bp. Józefa Wróbla SCJ

Bp Józef Wróbel SCJ – pochodzący z Bestwiny koło Bielska-Białej moralista, wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, były biskup diecezji Helsinki w Finlandii i obecny biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej – świętował w rodzinnej parafii Wniebowzięcia NMP srebrny jubileusz sakry biskupiej. Uroczystość połączona z odpustem ku czci Trójcy Przenajświętszej zgromadziła w niedzielę licznych duchownych, przedstawicieli władz samorządowych oraz mieszkańców, którzy dziękowali za 25 lat biskupiej posługi bestwińskiego rodaka.

13:18 / 29-05-2026

O. Tomasz Nowak, duszpasterz Lednicy 2000: duch dawnych Lednic nadal żyje. Młodzi chcą się angażować

Kiedy rozmawiam dziś z młodymi ludźmi, okazuje się, że na fundamentalne pytania odpowiadają bardzo podobnie jak moje pokolenie 40 lat temu. Nie chcą być tylko uczestnikami, ale angażować się. To bardzo przypomina mi ducha dawnych Lednic, choć w zupełnie nowej odsłonie – podkreśla o. Tomasz Nowak OP, duszpasterz Lednicy 2000. W rozmowie z KAI opowiedział m.in. o programie jubileuszowego spotkania, o tym, co dziś najbardziej przyciąga młodych do Kościoła oraz nadziei, jaką daje mu współczesna młodzież. 30. Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się 6 czerwca br. na Polach Lednickich koło Gniezna.

17:22 / 28-05-2026

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa we Wrocławiu

W archikatedrze wrocławskiej odbyły się uroczystości złotego jubileuszu kapłaństwa księży wyświęconych 29 maja 1976 r. Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, a homilię wygłosił bp Stefan Regmunt, biskup senior diecezji zielonogórsko gorzowskiej.

1 2 3 38
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.