Tag: jubileusz

19:42 / 27-05-2026

Jubileusz 50 – lecia święceń kapłańskich

Kard. Konrad Krajewski uczestniczył w jubileuszu 50 – lecia święceń kapłańskich ośmiu księży, którzy otrzymali je 27 maja 1976 r. w łódzkiej bazylice katedralnej. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Porszewicach k. Łodzi i wygłosił do Jubilatów swoje słowo. – Siadajcie do konfesjonału. Ja sam chętnie do Was przyjdę! – mówił wskazując na skarb mądrości starszych kapłanów.

Jubileusze Caritas Diecezji Siedleckiej i Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach

35 lat minęło od reaktywowania Caritas Diecezji Siedleckiej oraz 20 lat odkąd istnieje CIS w Siedlcach. Z tej okazji w czwartek 28 maja w Siedlcach odbędą się uroczyste obchody, które zgromadzą m.in. zaproszonych gości, pracowników, uczestników jednostek, wolontariuszy i sympatyków Caritas.

15:17 / 26-05-2026

Księża obchodzili srebrny jubileusz święceń

W archikatedrze wrocławskiej odbyły się obchody 25-lecia święceń kapłańskich księży archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej. Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Jubilaci zebrali się na modlitwie wraz ze swoimi bliskimi.

17:43 / 25-05-2026

Jubileusz księży rocznika 1996 w chełmskim sanktuarium

Kapłani wyświęceni po lubelskim seminarium duchownym w 1996 roku spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, by wspólnie dziękować za 30 lat posługi. Wśród jubilatów są misjonarze, profesorowie KUL, duszpasterze pracujący w Watykanie, na Ukrainie, Łotwie czy w Kazachstanie. Uroczystości odbyły się w miejscu szczególnie związanym z bł. Stefanem Wyszyńskim i wielowiekowym kultem maryjnym.

Jubileusze kapłańskie i zakonne w Ełku

W poniedziałek, 25 maja, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w ełckiej katedrze spotkali się jubilaci i jubilatki, którzy w tym roku świętują okrągłe jubileusze święceń kapłańskich i ślubów zakonnych. 

12:38 / 21-05-2026

Ks. Krzysztof Strzelczyk: po 50 latach kapłaństwo wciąż mnie zaskakuje

Historia życia ks. Krzysztofa Strzelczyka to droga, która rozpoczyna się w rodzinnej Białej, prowadzi przez posługę wśród chorych dzieci w Rabce, dojrzewa w wieloletnim probostwie w Tenczynku, a dziś powraca do miejsca początku – w posłudze rezydenta w Bielsku-Białej. To opowieść o kapłaństwie zakorzenionym w codzienności, ale otwartym na historię, człowieka i zmieniający się świat. Ks. Strzelczyk 23 maja br. obchodzi 50-lecie kapłaństwa. 
 

05:00 / 17-05-2026

Generał jezuitów w Warszawie: św. Andrzej Bobola uczy przezwyciężania podziałów i wojen słownych

O potrzebie jedności, pojednania i przezwyciężania społecznych podziałów mówił w sobotę w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przełożony generalny jezuitów o. Arturo Sosa SJ. Podczas uroczystości ku czci patrona Polski i archidiecezji warszawskiej podkreślił, że współczesny świat doświadcza nie tylko wojen zbrojnych, ale także wojen słownych, informacyjnych i postaw, które zatruwają życie społeczne. Zakonnik wskazał, że odpowiedzią chrześcijan powinna być „logika Krzyża”, czyli ofiara miłości i służba pojednaniu.

16:18 / 12-05-2026

Abp Przybylski do srebrnych jubilatów: w niebie zobaczycie, ilu ludzi dzięki wam się nawróciło

– Drodzy bracia kapłani, w imieniu całego ludu Bożego chcę wam bardzo podziękować za wasze posługiwanie w historii zbawienia. Każdy z was kiedyś w niebie zobaczy, ilu ludzi dzięki waszej kapłańskiej posłudze się nawróciło i się zbawiło. Dlatego to takie piękne być księdzem – mówił abp Andrzej Przybylski do księży archidiecezji katowickiej obchodzących 25. rocznicę święceń prezbiteratu.

14:03 / 15-04-2026

Jubileusz 75-lecia urodzin o. Adama Żaka SJ – pioniera odpowiedzi Kościoła w Polsce na dramat wykorzystania

„Troska i odpowiedzialność” – tak zatytułowana jest księga jubileuszowa dedykowana o. Adamowi Żakowi SJ z okazji 75-lecia urodzin. Uroczystość jej wręczenia zaplanowana jest na najbliższy piątek, 17 kwietnia w Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie, przy którym działa Centrum Ochrony Dziecka.

15:01 / 26-03-2026

Elbląg – gratulacje i błogosławieństwo papieża Leona XIV dla jubilatki

W kurii diecezjalnej w Elblągu odbył się jubileusz 25-lecia pracy Beaty Głowackiej z wydziału duszpasterskiego. Podczas spotkania biskup elbląski Wojciech Skibicki złożył jubilatce podziękowania za wieloletnią posługę. W wydarzeniu uczestniczyli także księża dziekani oraz pracownicy instytucji diecezjalnych.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.