Tag: kard. Kazimierz Nycz

12:48 / 25-12-2019

Ubogie narodzenie Jezusa każe myśleć o wszystkich ubogich

Ubogie narodzenie Jezusa w stajence każe nam myśleć o ubogich, głodnych, bezdomnych i potrzebujących – powiedział dziś kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski, który przewodniczył o północy Pasterce w parafii św. Andrzeja Apostoła w śródmieściu stolicy, zachęcił do poznawania życia i nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego by jak najlepiej przygotować się do jego czerwcowej beatyfikacji.

18:06 / 19-12-2019

Kard. Nycz na spotkaniu opłatkowym parlamentarzystów

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wziął udział w spotkaniu opłatkowym parlamentarzystów. Przy okazji składanych życzeń zaprosił polityków na czerwcową beatyfikację sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, podkreślając, że będzie to nie tylko religijna ale i patriotyczna uroczystość.

13:00 / 12-12-2019

Święta Bożego Narodzenia w archidiecezji warszawskiej

W święta Bożego Narodzenia kard. Kazimierz Nycz oraz biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej będą przewodniczyć tzw. pasterkom. Ponadto metropolita warszawski odprawi mszę świętą w archikatedrze warszawskiej oraz weźmie udział w bożonarodzeniowym obiedzie z ubogimi.

Kard. Nycz powołał komitet, który przygotuje beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Kard. Nycz powołał komitet organizacyjny do spraw przygotowania uroczystości beatyfikacyjnych
Metropolia warszawski powołał komitet organizacyjny beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 roku na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Członkowie poszczególnych komisji oraz sekcji odebrali 11 grudnia w Domu Arcybiskupów Warszawskich nominacje z rąk kard. Nycza. Całość przygotowań będzie koordynował bp Rafał Markowski.

10:50 / 22-11-2019

Pierwsze spotkanie z cyklu „Myśląc z Wyszyńskim”

“Dlaczego: “Prymas Tysiąclecia?” – pod tym tytułem odbyła się 21 listopada w Domu Arcybiskupów Warszawskich pierwsza debata z cyklu pt. “Myśląc z Wyszyńskim”. Wystąpienia i dyskusję prof. dr hab. Antoniego Dudka, prof. dr hab. Jana Żaryna oraz dr Ewy Czaczkowskiej moderował bp Piotr Jarecki. W ten sposób Archidiecezja Warszawska rozpoczęła przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego.

14:00 / 20-11-2019

Kard. Nycz odprawi Mszę św. dla Wietnamczyków

Kard. Kazimierz Nycz odprawi sobotę 23 listopada o godz. 16.00 Mszę św. dla wspólnoty wietnamskiej w kościele w Mrokowie k. Wólki Kosowskiej. Poświęci kaplicę, w której odtąd gromadzić się będą Wietnamczycy na cotygodniowej liturgii oraz obraz św. Andrzeja Nguyen Kim Thinga – jednego ze 117 męczenników wietnamskich.

03:00 / 19-11-2019

Kard. Nycz o ogólnopolskich inicjatywach przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego

Listy pasterskie, materiały duszpasterskie oraz inicjatywy diecezjalne – to główne elementy ogólnopolskiego przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, która 7 czerwca odbędzie się w Warszawie. Obradujący na Jasnej Górze polscy biskupi zatwierdzili najważniejsze elementy tych przygotowań. Jak podkreślił w rozmowie z KAI kard. Kazimierz Nycz, treścią przygotowań powinna być nie tylko sama postać wielkiego Prymasa Tysiąclecia, ale przede wszystkim jego duchowość, która może stanowić wzór dla każdego.

16:01 / 13-11-2019

Kard. Nycz: z Wyszyńskim odpowiadajmy na dzisiejsze problemy

– Chodzi o to, by zmobilizować nas, byśmy zaczęli myśleć „z Wyszyńskim” i wraz z nim odpowiadać na dzisiejsze problemy Polski i Kościoła – mówi kard. Kazimierz Nycz zapowiadając rozpoczynający się 21 listopada cykl debat: „Myśląc z Wyszyńskim”. Odbywać się one będą w rezydencji arcybiskupów warszawskich w każdy trzeci czwartek miesiąca aż do maja 2020 r. Wstęp jest wolny.

O. J. Salij i o. L. Csontos honorowymi doktorami PWT

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie nada tytuł doktora honoris causa wybitnemu polskiemu teologowi o. prof. Jackowi Salijowi OP oraz o. prof. Ladislavovi Csontosovi SJ, pierwszemu dziekanowi Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie w Trnavie na Słowacji. Uroczystość odbędzie się 27 listopada o godz. 16.00 w auli dawnej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.

15:29 / 11-11-2019

Msza św. w intencji Ojczyzny w Świątynia Opatrzności Bożej

Prezydent, przedstawiciele rządu i parlamentarzyści, nuncjusz apostolski i przedstawiciele Episkopatu uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w Świątyni Opatrzności Bożej w 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Homilię wygłosił biskup polowy Józef Guzdek, który apelował, aby przyszłość narodu budować na prawdzie i zaufaniu. W południe przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysta zmiana warty.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.