Tag: kard. Kazimierz Nycz
50 lat Wspólnoty Sant’Egidio
– Dzisiaj nam, Kościołowi, światu, Polsce potrzeba zdecydowanych, radykalnych wyznawców Ewangelii, głoszących ją słowem i przykładem, modlitwą i czynem – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 50-lecia Wspólnoty Sant’Egidio. Wieczorem 20 września, podczas uroczystej Eucharystii w kościele św. Barbary w Warszawie, dziękowano za 50 lat istnienia Wspólnoty, modlono się za jej członków i wszystkich, którzy ją wspierają. Polecano też Bogu cierpiących i ubogich braci oraz intencję pokoju na świecie.
Kard. Nycz: Kościół mówi „nie” dla małżeństw tej samej płci
– Świat doszedł do takiego punktu, kiedy Kościół musi powiedzieć i będzie mówił „nie”, ponieważ małżeństwo ustanowione przez Boga, podniesione do sakramentu przez Jezusa jest i będzie zawsze w Kościele związkiem mężczyzny i kobiety – mówił kard. Kazimierz Nycz podczas XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Kard. Nycz: szkoła jest po to, by wspomagać rodziny
Szkoła jest po to, żeby wspomagać rodziny w wychowaniu i nauczaniu ich pociech – podkreślił kard. Kazimierz Nycz. Dla uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny 2018/2019, ich rodziców i nauczycieli 3 września odprawił Mszę św. kościele Świętej Rodziny w Warszawie-Ursusie. Poświęcił też nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 360.
Kard. Nycz do katechetów: będzie to dla was bardzo trudny rok
Będzie to dla was bardzo trudny rok. W czasie katechezy będziemy wszyscy płacić cenę za słabości i grzechy, okrutne nieraz rzeczy, niektórych z naszych braci – powiedział kard. Nycz do katechetów. W kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyła się pierwsza tura odprawy katechetycznej. W warszawskich szkołach religii uczyć będzie ok. 1100 katechetów – księży, sióstr zakonnych i świeckich.
Warszawski ksiądz kapelanem Franciszka
Ks. Bartłomiej Kapałka to organizator i pierwszy proboszcz w podwarszawskiej parafii Rybie. Duchowny wyróżniony został godnością kapelana honorowego Ojca Świętego. Dokument wręczył osobiście kard. Kazimierz Nycz. Ks. prałat Bartłomiej Kapałka jest organizatorem parafii oraz budowniczym kościoła w Rybiu. Tworzył tę parafię od podstaw – najpierw jako wikariusz parafii w Raszynie, potem, od 1988 roku, jako […]
Zakończyły się dwa letnie obozy dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
Zakończyły się dwa letnie obozy dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prawie 800 stypendystów wzięło udział w obozie w Kielcach, a 650 w Koszalinie. Uczestnicy przez tydzień poznawali goszczące ich regiony, tamtejsze uczelnie, brali udział w wydarzeniach kulturalnych oraz wspólnej modlitwie. Koszalin Od 10 do 16 lipca stypendyści gościli w Koszalinie. W tym czasie młodzi […]
Kardynał Nycz do pielgrzymów: Człowiek wolny ma odwagę dawać świadectwo prawdzie
Człowiek wolny ma odwagę dawać świadectwo prawdzie. Do tego jesteśmy zaproszeni – podkreślił Kazimierz kardynał Nycz zwracając się do pątników, udających się na Jasną Górę. Po uroczystej Mszy św. odprawionej pod kościołem Świętego Ducha na Starym Mieście wyszła 307. Warszawska Piesza Pielgrzymka (WPP) zwana również „paulińską”. Liturgii przewodniczył metropolita warszawski.
Kard. Nycz: módlmy się o beatyfikację kard. Wyszyńskiego
Jestem głęboko przekonany, że ostatni etap procesu beatyfikacyjnego – proces cudu, który się stał za sprawą kard. Wyszyńskiego – pozytywnie zamknie proces beatyfikacji. Zanim to się stanie, bardzo proszę o modlitwę w tej intencji – powiedział Biuru Prasowemu KEP metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz z okazji przypadającej 3 sierpnia 117. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia, zachęcając do modlitwy o jego beatyfikację.
Kard. Nycz: powstańcy ponieśli męczeńską śmierć w obronie ojczyzny i stolicy
Powstańcy warszawscy złożyli ofiarę ze swojego życia i ponieśli męczeńską śmierć w obronie ojczyzny oraz stolicy – podkreśla metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w 74. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
II Kongres Młodzieży Polonijnej uroczyście zainaugurowany
Dziś w auli PWTW na warszawskich Bielanach miała miejsce uroczysta inauguracja II Kongresu Młodzieży Polonijnej, w której udział wzięli także hierarchowie i przedstawiciele władz. Do zebranych słowo skierował prezydent Andrzej Duda.


