Tag: kard. Kazimierz Nycz
Kardynał Nycz zainaugurował Kongres Młodzieży Polonijnej
Bóg nie działa obok naszego życia, obok człowieka i tego wszystkiego, w co człowieka wyposażył, ale Bóg w swojej Opatrzności rządzi i kieruje światem przez człowieka – powiedział w homilii kard. Kazimierz Nycz. W parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (na Wrzecionie) metropolita warszawski wraz z bp. Wiesławem Lechowiczem (delegatem KEP ds. emigracji polskiej) i licznymi kapłanami celebrował Mszę świętą na rozpoczęcie II Kongresu Młodzieży Polonijnej.
Orły Jana Karskiego rozdane
Po raz dziewiętnasty wręczono prestiżowe Nagrody Orła Jana Karskiego, które w tegorocznej edycji uhonorowały izraelskie Muzeum Bojowników Getta i pośmiertnie gen. Władysława Andersa. Uroczystość nagrodowa odbyła się w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Orły Jana Karskiego wręczali laureatom kard. Kazimierz Nycz i bp Tadeusz Pieronek.
44 lata temu Polska pokonała Haiti 7:0 – przypomina bp Lechowicz
Dokładnie 44 lata temu, 19 czerwca 1974 roku, Polska pokonała Haiti 7:0 – przypomniał na swoim profilu na Twitterze bp Wiesław Lechowicz. „Marsz, marsz Polonia!” – zachęcił przed meczem z Senegalem delegat KEP ds. emigracji polskiej. Bp Wiesław Lechowicz przypomniał na Twitterze, że równo czterdzieści cztery lata temu polska reprezentacja uzyskała jeden z najlepszych wyników […]
Kardynał Nycz i biskup Milewski o mundialowych szansach Polaków
W sukces polskich piłkarzy na Mundialu wierzy bardzo wielu Polaków. Do grona kibiców dołączają również polscy biskupi: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz biskup pomocniczy w Płocku Mirosław Milewski. Od dziś w sieci dostępne jest mundialowe wydanie Stacji7.
Prezydent zapalił Świecę Niepodległości
Po raz drugi w historii Polski zapłonęła Świeca Niepodległości. Dziś podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Święto Dziękczynienia została zapalona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w otoczeniu Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka i kard. Kazimierza Nycza. Ogień, od którego została zapalona pochodzi z Grobu Nieznanego Żołnierza. Prezydent RP podziękował […]
Dziękujemy za niepodległość – XI Święto Dziękczynienia
W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zakończyła się uroczysta Msza św. z okazji XI Święta Dziękczynienia. Tegoroczne obchody stanowiły podziękowanie Kościoła za odzyskaną w 1918 roku niepodległość. Koncelebrze z udziałem ok. 100 biskupów z Polski i zagranicy przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda.
„Dziękujemy za niepodległość” – dziś Święto Dziękczynienia
Podziękowanie za odzyskaną w 1918 roku niepodległość w ramach ogólnopolskich obchodów rocznicowych będzie głównym motywem obchodzonego dziś XI Święta Dziękczynienia. Jego centralne obchody odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W uroczystości weźmie udział prezydent Andrzej Duda.
Warszawa: centralna procesja Bożego Ciała (opis)
Dziś Chrystus potrzebuje Kościoła wrażliwego na współczesne biedy, na bezdomnych, samotnych, na szukających schronienia, czy nowej ojczyzny. Kościół nigdy nie może powiedzieć: „to nie jest nasza sprawa, to nie jest nasz problem” – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas warszawskiej uroczystości Bożego Ciała, którą rozpoczęła poranna Msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Po niej ze świątyni wyruszyła centralna procesja, a przy czwartym ołtarzu metropolita warszawski wygłosił kazanie.
Kard. Nycz w Boże Ciało: Chrystus potrzebuje Kościoła wrażliwego
Dziś Chrystus potrzebuje Kościoła wrażliwego na współczesne biedy, na bezdomnych, samotnych, na szukających schronienia, czy nowej ojczyzny. Kościół nigdy nie może powiedzieć: „to nie jest nasza sprawa, to nie jest nasz problem” – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas warszawskich obchodów Bożego Ciała, które rozpoczęła uroczysta Msza św. o godz. 10.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Po Eucharystii rozpoczęła się centralna procesja, gdzie przy czwartym ołtarzu na pl. Piłsudskiego metropolita warszawski wygłosił kazanie.
Ks. Andrzej Draguła laureatem Nagrody „Ślad”
Żyjemy w takim świecie, gdzie oczekuje się coraz bardziej dziennikarstwa opiniotwórczego, czasami wyostrzonego, skrajnego i mamy takich dziennikarzy, którzy publikują chętnie swoje oceny i opinie. Ja staram się uprawiać dziennikarstwo rozumiejące. Wydaje mi się, że takiej publicystyki rozumiejącej jest za mało – mówił ks. Andrzej Draguła, laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka. Obecny […]


