Tag: kard. Konrad Krajewski

14:25 / 20-06-2026

IV Dzień Wspólnoty Kościoła Łódzkiego

– Święty Mateusz, słowo „sprawiedliwość” rozumie jako pełnienie woli Bożej. Kto tak żyje, to Bóg daje mu wszystko. Daje mu wszystko, co mu jest potrzebne na drogę. Wyruszmy w drogę, bo nasze życie to jest droga, ale z Nim. Zaufajmy Mu, a gwarantuję wam, że w waszym i w moim życiu będą się działy nieprawdopodobne cuda! – mówił kard. Konrad Krajewski podczas IV Dnia Wspólnoty Kościoła Łódzkiego, który w dzisiejsze przedpołudnie rozpoczął się w łódzkiej bazylice archikatedralnej.

21:38 / 19-06-2026

W solidarności z osobami zranionymi w Kościele – modlitewne czuwanie u Dominikanów

W kaplicy Ojców Dominikanów przy ul. Zielonej 13 w Łodzi odbyło się dziś czuwanie modlitewne w solidarności z osobami zranionymi w Kościele. Spotkanie zgromadziło osoby, które chciały stanąć przed Najświętszym Sakramentem w duchu modlitwy, ciszy i odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła.W modlitwie uczestniczył kard. Konrad Krajewski, który rozpoczął spotkanie słowami zaproszenia Jezusa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście”.

17:59 / 17-06-2026

Ekumeniczne spotkanie w domu biskupów łódzkich

Na spotkanie i wspólny obiad zaprosił kard. Konrad Krajewski duchownych z bratnich Kościołów chrześcijańskich. Wydarzenie odbyło się w domu biskupów łódzkich. – Stół łączy i jest okazją do podzielenia się swoją codziennością – radościami i troskami, które przeżywają Kościoły i ich duszpasterze w naszym mieście – mówił kard. Krajewski.

17:15 / 14-06-2026

Kard. Krajewski poświęcił kościół klaretynów w Łodzi

Podczas uroczystej Mszy pod przewodnictwem kard. Konrad Krajewski poświęcił kościół parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego Marii Klareta w Łodzi. Liturgia dedykacji kościoła była zwieńczeniem wieloletniego dzieła budowy oraz duchowego dojrzewania wspólnoty parafialnej.

W Łodzi zakończyła się 6. edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

Trzema wykładami i rozdaniem dyplomów zakończyła się 6. edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej (ESB), która jest wspólnym projektem Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. W tym roku w dziewięciu sobotnich zjazdach uczestniczyło 195 osób z całej Polski. Studenci Szkoły przyjeżdżali do Łodzi z: Warszawy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, Białegostoku, Łomży, Krakowa, Gliwic, Częstochowy.

18:30 / 13-06-2026

Siedmiu nowych prezbiterów w archidiecezji łódzkiej

W 39. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi, w sobotę 13 czerwca br. siedmiu diakonów archidiecezji łódzkiej w katedrze św. Stanisława Kostki przyjęło sakrament święceń. Liturgii katedralnej przewodniczył kard. Konrad Krajewski, a towarzyszyli mu arcybiskup senior Władysław Ziółek, bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak, bp Piotr Kleszcz, bp Zbigniew Wołkowicz oraz rektorzy łódzkich seminariów. W Eucharystii wzięli udział księża diecezjalni i zakonni, siostry zakonne oraz rodzice, rodzina i przyjaciele neoprezbiterów.

Kard. Krajewski: Eucharystia jest świętem obecności Boga pośród nas

Mszą Świętą sprawowaną w Archikatedrze Łódzkiej rozpoczęło się tegoroczne, siódme już Święto Eucharystii w Archidiecezji Łódzkiej. Liturgii przewodniczył Kard. Konrad Krajewski, który w homilii przypomniał, że Eucharystia pozostaje największą tajemnicą wiary i najpełniejszym znakiem obecności Boga pośród swojego ludu.

11:07 / 11-06-2026

Kard. Krajewski dziękował za 38 lat kapłaństwa

„To moje życie powinno być Ewangelią, którą czytają inni ludzie” – podkreślił kard. Konrad Krajewski podczas porannej Eucharystii sprawowanej 11 czerwca w archikatedrze łódzkiej. Msza św. była okazją do dziękczynienia za 38 lat kapłaństwa jałmużnika papieskiego oraz 39. rocznicę święceń proboszcza katedry, ks. Jarosława Kalińskiego.

07:53 / 09-06-2026

Powstała komisja ds. zmian personalnych księży

„Nie mogę dokonywać tego sam. Potrzebna jest taka wspólnota i dziekanów, i tej komisji” – powiedział kard. Krajewski, wyjaśniając decyzję o powołaniu Komisji ds. przygotowania zmian personalnych osób duchownych Archidiecezji Łódzkiej. Dekret metropolity łódzkiego ustanawiający nowe gremium wszedł w życie 22 maja.

14:48 / 05-06-2026

Kard. Krajewski podczas spotkania młodych w Moszczenicy: Panie, jak dobrze, że możemy być Twoim tabernakulum

„Miłosierdzie imieniem Boga” – to hasło tegorocznego Chrześcijańskiego Spotkania Młodych, które tradycyjnie już odbyło się w uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca br. – w Moszczenicy. W czasie wieczornej modlitwy uwielbienia obecny był m.in. kard. Konrad Krajewski. – Panie, jak dobrze, że możemy być Twoim tabernakulum, Twoją żywą monstrancją – mówił prowadząc modlitwę.

1 2 3 32
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.