Tag: kard. Konrad Krajewski
IV Dzień Wspólnoty Kościoła Łódzkiego
– Święty Mateusz, słowo „sprawiedliwość” rozumie jako pełnienie woli Bożej. Kto tak żyje, to Bóg daje mu wszystko. Daje mu wszystko, co mu jest potrzebne na drogę. Wyruszmy w drogę, bo nasze życie to jest droga, ale z Nim. Zaufajmy Mu, a gwarantuję wam, że w waszym i w moim życiu będą się działy nieprawdopodobne cuda! – mówił kard. Konrad Krajewski podczas IV Dnia Wspólnoty Kościoła Łódzkiego, który w dzisiejsze przedpołudnie rozpoczął się w łódzkiej bazylice archikatedralnej.
W solidarności z osobami zranionymi w Kościele – modlitewne czuwanie u Dominikanów
W kaplicy Ojców Dominikanów przy ul. Zielonej 13 w Łodzi odbyło się dziś czuwanie modlitewne w solidarności z osobami zranionymi w Kościele. Spotkanie zgromadziło osoby, które chciały stanąć przed Najświętszym Sakramentem w duchu modlitwy, ciszy i odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła.W modlitwie uczestniczył kard. Konrad Krajewski, który rozpoczął spotkanie słowami zaproszenia Jezusa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście”.
Ekumeniczne spotkanie w domu biskupów łódzkich
Na spotkanie i wspólny obiad zaprosił kard. Konrad Krajewski duchownych z bratnich Kościołów chrześcijańskich. Wydarzenie odbyło się w domu biskupów łódzkich. – Stół łączy i jest okazją do podzielenia się swoją codziennością – radościami i troskami, które przeżywają Kościoły i ich duszpasterze w naszym mieście – mówił kard. Krajewski.
Kard. Krajewski poświęcił kościół klaretynów w Łodzi
Podczas uroczystej Mszy pod przewodnictwem kard. Konrad Krajewski poświęcił kościół parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego Marii Klareta w Łodzi. Liturgia dedykacji kościoła była zwieńczeniem wieloletniego dzieła budowy oraz duchowego dojrzewania wspólnoty parafialnej.
W Łodzi zakończyła się 6. edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej
Trzema wykładami i rozdaniem dyplomów zakończyła się 6. edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej (ESB), która jest wspólnym projektem Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. W tym roku w dziewięciu sobotnich zjazdach uczestniczyło 195 osób z całej Polski. Studenci Szkoły przyjeżdżali do Łodzi z: Warszawy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, Białegostoku, Łomży, Krakowa, Gliwic, Częstochowy.
Siedmiu nowych prezbiterów w archidiecezji łódzkiej
W 39. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi, w sobotę 13 czerwca br. siedmiu diakonów archidiecezji łódzkiej w katedrze św. Stanisława Kostki przyjęło sakrament święceń. Liturgii katedralnej przewodniczył kard. Konrad Krajewski, a towarzyszyli mu arcybiskup senior Władysław Ziółek, bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak, bp Piotr Kleszcz, bp Zbigniew Wołkowicz oraz rektorzy łódzkich seminariów. W Eucharystii wzięli udział księża diecezjalni i zakonni, siostry zakonne oraz rodzice, rodzina i przyjaciele neoprezbiterów.
Kard. Krajewski: Eucharystia jest świętem obecności Boga pośród nas
Mszą Świętą sprawowaną w Archikatedrze Łódzkiej rozpoczęło się tegoroczne, siódme już Święto Eucharystii w Archidiecezji Łódzkiej. Liturgii przewodniczył Kard. Konrad Krajewski, który w homilii przypomniał, że Eucharystia pozostaje największą tajemnicą wiary i najpełniejszym znakiem obecności Boga pośród swojego ludu.
Kard. Krajewski dziękował za 38 lat kapłaństwa
„To moje życie powinno być Ewangelią, którą czytają inni ludzie” – podkreślił kard. Konrad Krajewski podczas porannej Eucharystii sprawowanej 11 czerwca w archikatedrze łódzkiej. Msza św. była okazją do dziękczynienia za 38 lat kapłaństwa jałmużnika papieskiego oraz 39. rocznicę święceń proboszcza katedry, ks. Jarosława Kalińskiego.
Powstała komisja ds. zmian personalnych księży
„Nie mogę dokonywać tego sam. Potrzebna jest taka wspólnota i dziekanów, i tej komisji” – powiedział kard. Krajewski, wyjaśniając decyzję o powołaniu Komisji ds. przygotowania zmian personalnych osób duchownych Archidiecezji Łódzkiej. Dekret metropolity łódzkiego ustanawiający nowe gremium wszedł w życie 22 maja.
Kard. Krajewski podczas spotkania młodych w Moszczenicy: Panie, jak dobrze, że możemy być Twoim tabernakulum
„Miłosierdzie imieniem Boga” – to hasło tegorocznego Chrześcijańskiego Spotkania Młodych, które tradycyjnie już odbyło się w uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca br. – w Moszczenicy. W czasie wieczornej modlitwy uwielbienia obecny był m.in. kard. Konrad Krajewski. – Panie, jak dobrze, że możemy być Twoim tabernakulum, Twoją żywą monstrancją – mówił prowadząc modlitwę.


