Tag: kard. Konrad Krajewski
Kard. Krajewski w Boże Ciało
– Mamy jedną z piękniejszych katedr w Polsce. Rozejrzyjcie się dobrze. Ale jeśli byśmy wynieśli stąd Najświętszy Sakrament, to po co nam ta katedra? To by było świetne muzeum. To nie byłaby świątynia. Jezus daje nam swoją obecność poprzez swoje Ciało i swoją Krew, byśmy stali się jak ta katedra, Jego domem – mówił kard. Krajewski do zebranych w łódzkiej katedrze podczas Eucharystii w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Kard. Krajewski zaprasza na procesje Bożego Ciała
„Nie wstydzimy się pokazać, że przynależymy do Chrystusa i wraz z tym Chrystusem idziemy naszymi ulicami” – mówi kard. Konrad Krajewski, zapraszając wiernych do udziału w procesjach Bożego Ciała. W centrum Łodzi tegoroczne obchody będą miały inny przebieg niż w ostatnich latach. W czwartek 4 czerwca Kościół będzie obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia w miastach, miasteczkach i wsiach odbędą się procesje eucharystyczne z Najświętszym Sakramentem.
Kierownicy pieszych pielgrzymek z archidiecezji łódzkiej spotkali się z kard. Krajewskim
Kierownicy pieszych pielgrzymek z archidiecezji łódzkiej na Jasną Górę spotkali się w domu biskupim z kard. Konradem Krajewskim. Metropolita łódzki zaprosił duchownych na wspólne nieszpory, kolację i rozmowę o tegorocznym pielgrzymowaniu do tronu Królowej Polski. – To było ważne spotkanie – podkreślił kard. Krajewski.
Kard. Krajewski do kapłanów jubilatów: bez odwagi nasze kapłaństwo jest nijakie
– Bez odwagi nasze chrześcijaństwo jest miałkie. Bez odwagi nasze kapłaństwo jest nijakie. Bez odwagi tracimy to, co otrzymaliśmy od Boga – mówił kard. Konrad Krajewski podczas Mszy św. sprawowanej w intencji kapłanów obchodzących 18. rocznicę święceń. Eucharystia z udziałem dziewięciu duchownych rocznika 2008 odbyła się w łódzkim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Kard. Krajewski: „nie jak ja chcę, ale jak Ty chcesz” – to jest sens kapłaństwa
– Jezus w Ogrójcu padł na twarz. Ten kielich Go przerasta. Boi się cierpienia, jak każdy z nas. Ale modli się i na koniec mówi: nie jak ja chcę, ale jak Ty chcesz, niech się stanie. To jest sens kapłaństwa – mówił kard. Konrad Krajewski podczas Mszy św. celebrowanej w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Hierarcha przypomniał także o potrzebie modlitwy za kapłanów oraz o znaczeniu Eucharystii w życiu Kościoła.
Jubileusz 50 – lecia święceń kapłańskich
Kard. Konrad Krajewski uczestniczył w jubileuszu 50 – lecia święceń kapłańskich ośmiu księży, którzy otrzymali je 27 maja 1976 r. w łódzkiej bazylice katedralnej. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Porszewicach k. Łodzi i wygłosił do Jubilatów swoje słowo. – Siadajcie do konfesjonału. Ja sam chętnie do Was przyjdę! – mówił wskazując na skarb mądrości starszych kapłanów.
Kard. Krajewski: diakoni stali są pomostem między Kościołem a codziennym życiem
Wnoszą do Kościoła doświadczenie rodziny i pracy, a do swoich środowisk zanoszą Ewangelię – mówi kard. Konrad Krajewski. W rozmowie z portalem Archidiecezji Łódzkiej papieski jałmużnik opowiada o roli diakonów stałych w Rzymie, ich posłudze wobec ubogich oraz znaczeniu, jakie mają dziś dla Kościoła.
Ogólnopolskie spotkanie prezbiterów odpowiedzialnych za formację stałych diakonów w diecezjach
Już po raz kolejny w dniach od 26 – 28 maja br. w Archidiecezjalnym Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym w Porszewicach k. Łodzi odbywa się spotkanie prezbiterów odpowiedzialnych za formację stałych diakonów w polskich diecezjach.
Kard. Krajewski: istotą adoracji jest nie widzieć siebie, ale widzieć Boga
Dokładnie rok temu – 26 maja 2025 roku – w kościele pw. Chrystusa Króla w Łodzi na osiedlu Retkinia w sposób uroczysty zainaugurowano Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od roku, codziennie – dzień i noc – trwa adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
„Przyjdź, Duchu Święty” – nocne czuwanie w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi
W Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi rozpoczęło się czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wierni zgromadzili się na wspólnej modlitwie, uwielbieniu i Eucharystii, prosząc o nowe wylanie Ducha Świętego. Nocne czuwanie wpisuje się w wieloletnią tradycję modlitwy przeżywanej w parafiach Archidiecezji Łódzkiej.


