Tag: kielecka
Diecezja kielecka: ok. 600 dzieci spędzi wakacje z Caritas kielecką
Ponad 600 dzieci skorzysta w tym roku z wakacyjnego wypoczynku organizowanego przez Caritas kielecką. Zaplanowano pięć turnusów nad Bałtykiem, jeden w górach oraz pięć turnusów półkolonii. – Postaramy się dzieciom zapewnić maksimum wypoczynku w dobrych, bezpiecznych warunkach – mówi KAI ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.
Setki młodych na diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Wiślicy
Grupy młodych z wielu parafii spotkały się w sobotę 20 czerwca w Wiślicy – w jednym z najważniejszych w Polsce historycznych miejsc chrzcielnych, aby pod hasłem „Nowe życie STARTUJE tu” dać świadectwo swojej wiary i zobowiązań wynikających z sakramentu chrztu.
Kielce: prace Antoniego i Marcina Rząsów w Domu Praczki
Prace Antoniego i Marcina Rząsów, ojca i syna, czyli sztukę rzeźbiarską inspirowaną przeżyciami duchowymi i wzorcami sacrum, można zobaczyć w Galerii Współczesnej Sztuki Sacrum „Dom Praczki”. Ich rzeźby stanowią dopełnienie wspólnego dziedzictwa, ale i odmiennej wrażliwości.
Kielecka Caritas podsumowała Pola Nadziei – zebrano 280 tys. zł
280 tys. zł zebrano podczas tegorocznej edycji kampanii Pola Nadziei, organizowanej przez Caritas kielecką. W akcję włączyło się ponad 120 placówek i ok. tysiąca wolontariuszy. Gala podsumowująca kampanię odbyła się 16 czerwca w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.
Kielce: obchody 86. rocznicy pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz
14 czerwca przypada 86. rocznica pierwszego transportu Polaków do niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Instytut Pamięci Narodowej, Delegatura w Kielcach, po raz kolejny zaprosił na obchody tego tragicznego wydarzenia w historii Polski.
Wiślica: „Nowe życie STARTUJE tu” – diecezjalny zlot młodzieży u źródeł wiary
„Cieszymy się, że jest kontynuacja tych spotkań w Wiślicy, która staje się wtedy centrum diecezji” – powiedział KAI ks. Andrzej Waligórski, proboszcz i kustosz w Wiślicy. W sobotę 20 czerwca odbędzie się tam 24. Diecezjalne Spotkanie Młodych pod hasłem „Nowe życie STARTUJE tu”. Wydarzenie organizowane jest w jednym z najważniejszych miejsc chrzcielnych w Polsce.
Ks. Jan Świerc, pierwszy proboszcz parafii salezjańskiej w Kielcach, wśród nowych błogosławionych
W gronie dziewięciu błogosławionych, beatyfikowanych dzisiaj w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, jest ks. Jan Świerc SDB, który pracował w Kielcach i był pierwszym salezjańskim proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach.
Nuncjusz Jagodziński o śp. ks. Waldemarze Tłomaku
„Chrystus był centrum jego życia. Nie tylko tematem głoszonych kazań, nie tylko obowiązkiem kapłańskiej posługi, ale żywą Osobą” – mówił abp Henryk M. Jagodziński, nuncjusz apostolski w Republice Południowej Afryki, Lesotho, Namibii, Eswatini i Botswanie, podczas Mszy św. sprawowanej za śp. ks. Waldemara Tłomaka w kościele św. Idziego w Zborówku. W Eucharystii uczestniczyli koledzy kursowi zmarłego kapłana.
Nadchodzi 20. Rodzinna Majówka Rowerowa w Kielcach
Urokliwymi terenami diecezji kieleckiej przejadą 23 maja uczestnicy XX Rodzinnej Majówki Rowerowej, organizowanej dla uczczenia miejsc związanych z obecnością św. Jana Pawła II na Kielecczyźnie. Wydarzeniu tradycyjnie będzie przewodniczył bp Marian Florczyk. Organizatorami majówki są Kuria Diecezjalna w Kielcach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, który prowadzi zapisy uczestników.
Kielce: obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Spotkanie pod pomnikiem na kieleckiej „Łączce”, Msza św. w bazylice katedralnej, oficjalne obchody w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej złożyły się na upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych w dedykowanym im dniu.


