Tag: małżeństwo

01:55 / 30-09-2020

Abp Aupetit: małżeństwa mają dość antykoncepcji, pomóżmy im

Na powrocie do encykliki „Humanae vitae” najbardziej mogą dziś skorzystać same małżeństwa. Mają one już dość antykoncepcji, choć często nie zdają sobie z tego sprawy, nie wiedzą, skąd się u nich bierze poczucie niezadowolenia – uważa abp Michel Aupetit. Metropolita Paryża wydał właśnie książkę pod tytułem „«Humanae vitae» – une prophétie” („Humanae vitae” – proroctwo). Francuski arcybiskup zauważa, że encyklika ta rzeczywiście może być uznana za proroctwo, bo w naszych czasach spełniło się wszystko, co Paweł VI w niej zapowiadał.

09:18 / 22-09-2020

Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Pod hasłem „Największym skarbem jest rodzina” zaczerpniętym z nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego, w sobotę i niedzielę odbędzie się 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Oprócz modlitwy zaplanowano też dyskusję na temat zadań duszpasterstwa rodzin na najbliższe lata.

17:00 / 21-09-2020

Zjazd krajowych liderów „Spotkań Małżeńskich” w Trzebini k. Krakowa

Krakowy Zjazd liderów „Spotkań Małżeńskich” zakończył się w niedzielę w Trzebini k. Krakowa. Od piątku wieczorem do niedzielnego popołudnia ok. 100 uczestników dzieliło się doświadczeniami kierowania ośrodkami tak, aby dbać o duchowość i charyzmat Ruchu, budować wspólnotę animatorów, a zarazem skutecznie realizować misję Spotkań Małżeńskich. W zjeździe uczestniczył również Zarząd Krakowy oraz Irena i Jerzy Grzybowscy, założyciele ruchu.

15:00 / 17-09-2020

Prezydium Episkopatu zabrało głos ws. Konwencji Stambulskiej

Prezydium Episkopatu wydało oświadczenie w sprawie toczącej się debaty na temat przyjętej 11 maja 2011 roku „Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” zwanej Konwencją Stambulską. Przypomina stanowisko biskupów Europy Środkowej wzywające do jej odrzucenia. Popiera równocześnie inicjatywę obywatelską zastąpienia jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.

04:00 / 07-09-2020

Małżeństwo z Torunia otrzymało papieski krzyż Ecclesia et Pontifice

Halina i Janusz Mazurkowie, małżeństwo z Torunia, otrzymało 5 września papieski krzyż Ecclesia et Pontifice. Na Mszy św. w kościele ojców redemptorystów obecny był bp Wiesław Śmigiel oraz biskup senior Andrzej Suski.

Bp Balcerek: dziś usiłuje się zanegować prawdę o pięknie człowieka i małżeństwie

„W perfidny sposób, kłamstwami i nachalną propagandą, usiłuje się zanegować prawdę o Bogu Stworzycielu, o pięknie człowieka, o kobiecości, męskości, o małżeństwie, o przekazywaniu życia” – mówił bp Grzegorz Balcerek podczas uroczystej Mszy św. na zakończenie wielkiego odpustu w sanktuarium Narodzenia NMP w Tulcach.

03:00 / 05-09-2020

W niedzielę odsłonięcie tablicy o. Mirosława Paciuszkiewicza SJ

W niedzielę 6 września w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli bp Piotr Jarecki odsłoni tablicę pamiątkową pierwszego kustosza Sanktuarium, Ojca Mirosława Paciuszkiewicza SJ, znanego duszpasterza osób żyjących w związkach niesakramentalnych – w dziesiątą rocznicę jego śmierci.

20:42 / 01-08-2020

Zakończyło się spotkanie stowarzyszenia małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe

– Dobrowolna abstynencja od alkoholu jest wymownym świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu – powiedział bp Tadeusz Bronakowski w czasie mszy świętej w kościele Miłosierdzia Bożego w Radomiu. 1 sierpnia odbyło się na terenie parafii krajowe spotkanie małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe. Inicjatywa „Wesele Wesel” zgromadziła – na prośbę organizatorów – małą ilość uczestników z powodu panującej epidemii koronawirusa. Mszy świętej przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. W koncelebrze uczestniczył ks. prał. Władysław Zązel, założyciel Stowarzyszenia „Wesele Wesel”.

18:24 / 20-07-2020

Lato 2020 – małżeńskie wakacje w duchu katolickim

„Czas to miłość” – mawiał kard. Stefan Wyszyński. Czerpiąc z nauki Prymasa Tysiąclecia można wykorzystać dni wakacyjnego urlopu, na budowanie relacji małżeńskiej. Liczne domy rekolekcyjne, wspólnoty i stowarzyszenia przygotowały bogatą ofertę rekolekcji i spotkań wakacyjnych, zarówno dla młodych małżeństw, jak i dla tych z dłuższym stażem. Niektórzy organizatorzy zapewniają nawet opiekę dla małych dzieci i wartościowe zajęcia dla starszych. To również świetna okazja do odwiedzenia malowniczych zakątków Polski, takich jak Tyniec, Święta Lipka, Gdynia, Szczawnica, Dębki i wiele innych.

Abp Kupny do małżonków: rozmawiajcie ze sobą

Ponad 1000 par w ciągu 20 lat ślubowało sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską w Sanktuarium Matki Bożej Rady w Sulistrowiczkach, niewielkiej świątyni w masywie góry Ślęży. Każdego roku zaś wspólnie modlą się podczas Spotkania Rodzin. W tym roku ich modlitwie przewodniczył abp Józef Kupny, który prosił małżonków, by w swojej codzienności starali się być razem i rozmawiać ze sobą.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.