Tag: Matka Boża

11:11 / 22-06-2026

W Liksajnach uczczono 60. rocznicę „aresztowania” obrazu Matki Bożej

Przy kapliczce upamiętniającej zatrzymanie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odbyły się uroczystości związane z 60. rocznicą wydarzenia z 20 czerwca 1966 roku. W modlitwie uczestniczył bp Jacek Jezierski, biskup elbląski senior. Trwałym znakiem rocznicowego spotkania stał się dąb pamięci oraz pobłogosławiona przy nim tablica pamiątkowa.

11:18 / 11-06-2026

Dobiega końca peregrynacja kopii figurki Matki Bożej Strażniczki Wiary z Barda

Trwająca od 2025 r. peregrynacja kopii figurki Matki Bożej Strażniczki Wiary z Barda po diecezji świdnickiej dobiega końca. W najbliższych dniach nawiedzenie obejmie dekanaty wałbrzyskie, a zakończenie całego cyklu zaplanowano na 20 czerwca br., kiedy figurka nawiedzi dekanaty świdnickie.

07:50 / 19-05-2026

Spotkanie Apostolatu Ochotników Cierpienia z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Grodowcu

Do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei przybyli 17 maja przedstawiciele Apostolatu Ochotników Cierpienia – wspólnoty założonej przez bł. Luigiego Novarese, skupiającej osoby chore, cierpiące i z niepełnosprawnościami, pragnące aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. Data spotkania nie była przypadkowa – właśnie 13 maja przypada rocznica oficjalnego powstania Centrum Ochotników Cierpienia, utworzonego przez włoskiego kapłana.

10:17 / 17-05-2026

Uroczystości 30. rocznicy koronacji Ikony Matki Bożej „Brama Miłosierdzia” i ustanowienia metropolii przemysko-warszawskiej

Dwa dni trwały uroczystości 30. rocznicy koronacji Ikony Matki Bożej „Brama Miłosierdzia” oraz 30. rocznicy ustanowienia metropolii przemysko-warszawskiej. Centralnym punktem była pontyfikalna Boska Liturgia, której przewodniczył abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. W wydarzeniu wziął również udział metropolita przemyski Adam Szal i duchowni obrządku rzymskokatolickiego. – Dzisiaj jesteśmy tutaj razem przy ikonie Maryi, która nas gromadzi przy sobie, aby doprowadzić nas do Jezusa; aby przypomnieć nam, że jesteśmy wezwani do jedności i miłości – podkreślił abp Szal.

18:03 / 14-05-2026

Studenci UTW UPJPII pielgrzymowali do sanktuariów diecezji bielsko-żywieckiej

Po raz trzeci studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pielgrzymowali do sanktuariów diecezji bielsko-żywieckiej. Wyjazd, zorganizowany w ramach cyklu wykładów prowadzonych przez ks. dr. Piotra Górę, poświęconych znaczeniu sanktuariów w życiu Kościoła, objął nawiedzenie sanktuariów w Chybiu i Strumieniu.

Trwa budowa najwyższego pomnika Matki Bożej w Europie

W niewielkiej wsi Konotopie (gmina Kikół, powiat lipnowski, woj. kujawsko-pomorskie), przy trasie łączącej Toruń z Lipnem, powstaje pomnik Matki Bożej Bolesnej o planowanej łącznej wysokości ok. 55–55,6 metra (sama figura ok. 40–40,6 m), który będzie najwyższym tego typu monumentem w Europie. Budowa, finansowana w całości ze środków prywatnych małżeństwa Grażyny i Romana Karkosików, ma zostać ukończona i poświęcona 15 sierpnia 2026 r. – w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

03:54 / 08-02-2026

„Kto idzie z Maryją, nigdy nie zbłądzi”. Pierwsza sobota lutego na Jasnej Górze

„Kto idzie z Maryją, nigdy nie zbłądzi” – zachęcają członkowie Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. Dziś w pierwszą sobotę miesiąca z Polski i z zagranicy przyjeżdżają ci, którzy powierzają na Jasnej Górze Niepokalanemu Sercu Maryi swoje życie, wynagradzając za grzechy, prosząc też o wiarę, jedność w rodzinach i pokój w Ojczyźnie. Przyjeżdżają pielgrzymi indywidualni, rodziny czy grupy zorganizowane. Zgłoszonych jest 2 tysiące osób, ale w nabożeństwach uczestniczyć będą też osoby niezdeklarowane, które przyjeżdżają we własnym zakresie.

19:19 / 11-12-2025

Mariolodzy krytykują watykańską notę o tytułach maryjnych

Jedno z najważniejszych katolickich stowarzyszeń mariologów opublikowało stanowczo krytyczną odpowiedź na Mater Populi Fidelis, niedawno opublikowaną watykańską notę doktrynalną, którą krytykowano za pomniejszanie znaczenia niektórych od dawna utrwalonych tytułów maryjnych.

08:00 / 17-11-2025

Abp Guzdek w uroczystość Patronki Archidiecezji: Niech Maryja prowadzi nas drogami wiary

„Maryja nie zasłania Chrystusa – Ona do Niego prowadzi” – mówił dziś abp Józef Guzdek w białostockiej archikatedrze podczas uroczystości Patronki Archidiecezji. Metropolita przypomniał o korzeniach kultu Matki Miłosierdzia i o odpowiedzialności za czystość wiary, odwołując się do najnowszych wytycznych Watykanu dotyczących tytułów maryjnych.

21:00 / 14-11-2025

Włoski arcybiskup: „Współodkupicielka” to tytuł niewłaściwy i ryzykowny

Tytuł „Współodkupicielka” w stosunku do Maryi jest „nie tylko niewłaściwy, ale również teologicznie niestosowny”. Mówi o tym emerytowany metropolita Monreale na Sycylii abp Michele Penisi w wywiadzie dla włoskiego portalu w służbie nowej ewangelizacji „inFormazione Cattolica”. Komentuje w nim niedawny dokument doktrynalny Dykasterii Nauki Wiary „Mater Populis Fidelis” na temat tytułów maryjnych.

1 2 3 13
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.