Tag: MISJE
„Idźcie i głoście aż po krańce ziemi” – ukazał się wywiad-rzeka z bp. Jerzym Mazurem
O afrykańskich czarownikach przyjmujących chrzest, o odradzaniu się Kościoła na Białorusi i dalekiej Syberii oraz o wyzwaniach, z którymi zmagać się musi biskup diecezji ełckiej – mówi bp Jerzy Mazur w rozmowie z Grzegorzem Polakiem. Bp Mazur, werbista, misjonarz, ordynariusz ełcki i przewodniczący Komisji KEP ds. Misji, podkreśla, by nie bać się przyszłości i ufać Bogu. Zwraca też uwagę, że kluczem do misyjnego przeobrażenia Kościoła w Polsce jest rodzina i parafia. Książka „Idźcie i głoście aż po krańce ziemi” ukazała się ostatnio w wydawnictwie Verbinum.
„Garść fasoli na Święta i słodki upominek” – nowa akcja Papieskich Dzieł Misyjnych w Szczecinie
Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie rozpoczynają nową akcję. Inicjatywa pod nazwą „Garść fasoli na Święta i słodki upominek” ma wesprzeć dzieci i ich rodziny z Kipsing w Kenii i z Misokitsy na Madagaskarze.
40. rocznica przybycia polskich oblatów na Madagaskar
W portowym mieście Toamasina na Madagaskarze została w niedzielę odprawiona msza św. pod przewodnictwem kard. Désiré Tsarahazan’y. Eucharystia była najważniejszym elementem świętowania jubileuszu 40. rocznicy przybycia polskich oblatów na tę wyspę. Zakonnicy na Czerwonej Wyspie wybudowali kilkadziesiąt kaplic i kościołów, mają szesnaście domów zakonnych, prowadzą szkoły, przedszkola i ośrodki zdrowia.
Fundacja Salvatti.pl szkoli nową grupę wolontariuszy misyjnych
Fundacja Salvatti.pl szkoli nową grupę wolontariuszy misyjnych. Trwa kolejny cykl spotkań, przygotowujący chętnych do pomocy misjonarzom. Ze względu na pandemię zajęcia odbywają się on-line.
„Misja na Szewskiej” o prześladowaniach religijnych w Albanii
Prześladowaniom religijnym w Albanii, jedynym oficjalnie ateistycznym państwie w najnowszej historii świata, będzie poświęcone spotkanie online pt. „Albania – mało znany kraj męczenników”, odbywające się w ramach „Misji na Szewskiej” w Poznaniu. Gościem wydarzenia 18 listopada będzie Joanna Minksztym, etnolog i antropolog kulturowy, od wielu lat zainteresowana kulturą i historią tego państwa.
Wierni diecezji tarnowskiej wsparli przedszkole w RŚA
Pięćdziesięcioro dzieci w wieku 3-6 lat będzie uczęszczać do nowego przedszkola w Ndolobo w Republice Środkowoafrykańskiej. Pomoże w tym Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. Najmłodsi m.in. będą uczyć się czytać i pisać. Mają też zabawki, które kupiono dzięki wsparciu z Polski.
Nowy franciszkański misjonarz w Paragwaju
Franciszkanie wysyłają do Paragwaju kolejnego misjonarza – o. Artura Pyza OFMConv. Uroczysta ceremonia posłania 45-letniego zakonnika odbyła się w czwartek w kaplicy Prowincjalatu Franciszkanów w Krakowie.
Akcja MIVA Polska „Ratujemy Życie – Misyjny Ambulans 2020”
Już po raz dziewiąty MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) organizuje akcję „Ratujemy Życie – Misyjny Ambulans” na wsparcie projektu zakupu ambulansu do misyjnego Centrum Zdrowia. O pomoc proszą m.in. siostry elżbietanki pracujące w Tanzanii.
Diecezja płocka wsparła zakup aparatu rentgenowskiego dla Pebas w Peru
Diecezja płocka przekazała 9 tysięcy dolarów na zakup aparatu rentgenowskiego dla Pebas w Peru. Środki te ostały przekazane za pośrednictwem ks. Pawła Sprusińskiego, który był misjonarzem w tym kraju. Jednocześnie nadal trwa zbiórka środków na sprzęt, który pomoże Peruwiańczykom w leczeniu chorych na Covid-19.
Młody prawnik rzuca wszystko dla misji w chilijskich slumsach
„Ostatnie dni były ciężkie dla Chile – społeczeństwo się dzieli, spłonęło kilka kościołów. Chile przeżywa ciężki okres” – mówi w rozmowie z KAI Przemysław Puzio – absolwent prawa i student 5 roku prawa kanonicznego na UKSW. Mimo trudności oraz pandemii koronawirusa planuje pojechać do Chile, by w slumsach Valparaiso wspierać potrzebujących.


