Tag: młodzież
Ks. Marcin Paś: autostop jest jak życie, uczy zaufania i oddawania kontroli Bogu
– Pielgrzymka autostopem jest bardzo podobna do codziennego życia – nie wiesz jaki będzie koniec, ale potrzebujesz zaufać, potrzebujesz widzieć cel – mówi ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży. W podcaście z serii „Mądra Duchowość” wspólnie z młodymi z duszpasterstwa „Pełni Życia” opowiada o niezwykłych rekolekcjach w drodze do Medjugorie, niezawodnym patronacie św. Józefa w sytuacjach beznadziejnych oraz o tym, dlaczego pokrzyżowane plany bywają najlepszym Bożym scenariuszem.
Ślimak na Pustyni zaprasza na spotkanie uwielbieniowe młodych w Warszawie
„Jeśli robimy coś dla młodych, to róbmy to z młodymi, a nie tylko dla nich. Nie potrzebujemy wielkich fajerwerków. Potrzebujemy zwykłej prostoty – Mszy świętej, adoracji i wspólnego spotkania” – podkreśla w rozmowie z KAI Wojciech Czuba, młody influencer i ewangelizator, znany w mediach społecznościowych jako „Ślimak na Pustyni”. Jutro, 26 czerwca, w Warszawie odbędzie się spotkanie uwielbieniowe organizowane przez wspólnotę Ślimak Community. Towarzyszyć mu będzie hasło: „Jemu zależy na was”.
Kilkaset osób weźmie udział w XXXII Spotkaniu Młodych w Wołczynie
Kilkaset młodych osób z Polski i zagranicy przyjedzie w dniach 13–17 lipca do Wołczyna (woj. opolskie) na XXXII Spotkanie Młodych organizowane przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszyć będzie hasło „Odwieczne Przymierze”, a program obejmie konferencje, warsztaty, koncerty, spotkania w grupach oraz wspólną modlitwę.
Wakacje z wiarą: festiwale, rekolekcje i spotkania młodych w całej Polsce
Festiwal Życia w Kokotku, Strefa Chwały w Starym Sączu, Przystanek Jezus w Trzcińcu i Ewangelizacja w Beskidach znalazły się wśród wakacyjnych propozycji przygotowanych przez diecezje, wspólnoty i ruchy katolickie. W całej Polsce odbędą się rekolekcje, festiwale, spotkania młodych, koncerty uwielbienia, warsztaty formacyjne oraz inicjatywy ewangelizacyjne. Przedstawiamy wybrane wydarzenia religijne zaplanowane na tegoroczne wakacje.
Przewodnicząca Krajowej Rady KSM: w stowarzyszeniu czujesz, że masz obok siebie swoich ludzi
– KSM to przede wszystkim wspólnota i współpraca. Chciałabym, żeby młodzi wiedzieli, że mają wsparcie, że nie zostają sami, ale mają poczucie realnej współpracy i kontaktu – mówi Kinga Stawińska, przewodnicząca Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W rozmowie opowiada o swojej drodze od parafialnego oddziału w Głuszycy po odpowiedzialność za ogólnopolskie struktury KSM.
Dziękczynienie za rok formacyjny w ramach diecezjalnego spotkania dzieci
Modlitwa, przyjęcie nowych członków Eucharystycznego Ruchu Młodych i festyn dla najmłodszych złożyły się na Diecezjalne Spotkanie Dzieci, które 21 czerwca odbyło się w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy. Uczestnicy dziękowali za rok formacyjny i prosili o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.
Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych
Msza św., ale i koncerty, świadectwa, a nawet konkurs z nagrodami – to wszystko znalazło się w programie 27. Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci (PKRD) przy Radiu Maryja na Jasną Górę. Z najmłodszymi zaśpiewali zespół Małe TGD oraz bp Antoni Długosz. Biskup sprawował Eucharystię z udziałem dzieci. Hasło pielgrzymki to: „Jestem uczniem i misjonarzem Pana Jezusa”. Mali pielgrzymi dziękowali za kończący się rok szkolny i modlili się o opiekę Maryi na czas wakacji.
Nie tylko słuchać, ale żyć Słowem – II Festiwal Licheń Młodych
Modlitwa, muzyka, świadectwa, spotkania i całe mnóstwo powodów do radości. Ale przede wszystkim jedno pytanie, które wybrzmiewało przez cały dzień: co zrobić, aby Słowo Boże nie kończyło się na usłyszeniu, lecz stawało się codziennością? Odpowiedzi na nie młodzi szukali podczas II Festiwalu Licheń Młodych, który 20 czerwca zgromadził w licheńskim sanktuarium uczestników z różnych stron Polski.
„Z buta do Maryi” – młodzi modlą się o nowe powołania, idąc do Górki Klasztornej
Blisko trzydzieści kilometrów mieli do pokonania pierwszego dnia uczestnicy pieszej pielgrzymki „Z buta do Maryi”, która prowadzi młodzież z diecezji bydgoskiej do Górki Klasztornej – najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce. Jej główną intencją jest modlitwa o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
Młodzi świadkowie Miłosiernego
Pod hasłem „Młodzi świadkowie Miłosiernego” odbyło się w Ożarowie Diecezjalne Spotkanie Młodych. Połączyło ono modlitwę, formację i integrację, gromadząc liczną młodzież z całej diecezji.


