Tag: młodzież
Spotkanie młodych „Paradiso” na Świętej Górze
Na terenie klasztoru księży filipinów na Świętej Górze koło Gostynia blisko 400 osób bierze udział w spotkaniu, które nazwano „Paradiso”. Do piątku młodzi ludzie z archidiecezji poznańskiej będą słuchać konferencji głoszonych przez biskupów pomagających im zgłębić kerygmat, uczestniczyć w warsztatach i koncertach muzyki chrześcijańskiej. Na finał, 30 czerwca, zostaną posłani do swoich środowisk przez abp. Stanisława Gądeckiego.
Polonijne XV Spotkanie Młodzieży
W ośrodku „Concordia” należącym do Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech odbyło się 24 czerwca XV Spotkanie Młodzieży. Hasłem spotkania były słowa: „Trwajcie gorliwie na modlitwie” (Kol 4,2). Młodzi przyjechali wraz ze swoimi księżmi z ponad połowy polskich parafii w Niemczech. Udział brali także rodzice z małymi dziećmi, a towarzyszyli im seniorzy. Uroczystości przewodniczył abp Jan […]
Bp Muskus dla KAI: od młodych nie spodziewamy się przeciętności
„Młodość – projekt życia” to hasło obchodów pierwszej rocznicy ŚDM, które w ostatni weekend lipca zaplanowano w Krakowie. Z tej okazji została również ustanowiona nagroda metropolity krakowskiego, przyznawana młodym ludziom, którzy angażują się w życie Kościoła i środowisk lokalnych. „Nie spodziewamy się po młodych przeciętności, ale wrażliwości i wiary, że z Bogiem można dokonywać rzeczy niemożliwych” – zaznacza w rozmowie z KAI bp Damian Muskus OFM.
POZ@ SIECIĄ – 72 godziny na cyfrowym detoksie
„Nieprawdą jest, że nie mamy wpływu na wykorzystywanie mediów cyfrowych” – podkreślił dr Maciej Dębski. Socjolog problemów społecznych gościł w bydgoskim Domu Polskim na zaproszenie biskupa ordynariusza Jana Tyrawy, gdzie podjął temat „Czego szukamy w naszych smartfonach? O problemie e-uzależnień”.
Już niebawem obchody 1. rocznicy ŚDM
Ruszyła rejestracja na koncert „Młodość – projekt życia”, organizowany w Krakowie w ramach obchodów 1. rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Odbędzie się on 29 lipca w Tauron Arena Kraków. Tego dnia planowana jest również katecheza dla młodych, a w niedzielę – Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.
„Solne Uwielbienie” podziękowaniem za ŚDM
Już po raz czwarty na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbył się koncert „Solne Uwielbienie”. W Boże Ciało w ramach podziękowania za zeszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Polsce, na wielickiej scenie wystąpili m.in. Krzysztof Iwaneczko czy raper Arkadio.
Wakacje z KSM w diecezji legnickiej
Jak co roku, przed rozpoczęciem wakacji, KSM diecezji legnickiej przedstawił propozycje spędzenia wolnego czasu. Na konferencji prasowej zaprezentowano wszystkie inicjatywy przygotowane dla młodzieży.
Międzynarodowe konsultacje w ramach przygotowań ŚDM w Panamie
Robocze spotkania panamskiego komitetu ŚDM z organizatorami w Polsce, rozmowy, podejmowane przez biskupów Panamy w czasie trwającej w Watykanie wizyty ad limina i konsultacje z udziałem biskupów Kostaryki dotyczące organizacji Dni w Diecezjach – tak wyglądają przygotowania do ŚDM Panama 2019. Organizatorzy nie kryją radości, że mogą korzystać z doświadczenia poprzedników, a oczekiwanie na ŚDM […]
Delegacja z Panamy z wizytą w Krakowie
Z kilkudniową roboczą wizytą przebywa w Krakowie delegacja rządowego i kościelnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019. Podczas kilku paneli tematycznych goście zapoznali się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa, transportu, wyżywienia i opieki medycznej podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w zeszłym roku w Krakowie.
Młodzi w sieci nie są bezpieczni
Najmłodsi użytkownicy internetu nie mogą liczyć na skuteczną ochronę przed wykorzystywaniem. Funkcjonujące dziś mechanizmy kontroli są niewystarczające – twierdzi ks. prof. Hans Zollner. Jest on dyrektorem ośrodka ds. ochrony nieletnich na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Z udziałem oficjalnych przedstawicieli wielu krajów, a także ważnych firm operujących w internecie, organizuje on kongres na temat zagrożeń […]


