Tag: młodzież

17:00 / 20-12-2024

Papież: Czy wiesz, że ukraińscy chłopcy, którzy przeżyli wojnę, zapomnieli, jak się uśmiechać?

Czy wiesz, że ukraińscy chłopcy, którzy przeżyli wojnę, zapomnieli, jak się uśmiechać? – pytał papież podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą z włoskiej Akcji Katolickiej. Franciszek przypomniał im o potrzebie bliskości – w modlitwie i miłosierdziu – wobec tak wielu młodych ludzi, cierpiących z powodu wojny, głodu, chorób.

17:08 / 18-12-2024

Drzwi plebanii otwarte dla młodzieży – księża doceniają licealistów chodzących na religię

To pierwsza, ale nie ostatnia tego typu inicjatywa w parafii pw. św. Jerzego w Ziębicach (archidiecezja wrocławska). Młodzież chodząca na religię w ziębickim liceum została zaproszona przez księży na plebanię. Przyjechał do nich także bp Maciej Małyga.

06:27 / 12-12-2024

O. Piotr Stasiński: podczas rekolekcji adwentowych zabrakło mi młodych ludzi

– Podczas rekolekcji adwentowych zabrakło mi młodych ludzi – powiedział w rozmowie z KAI kapucyn o. dr Piotr Stasiński, na zakończenie nauk w Białym Kościele w par. franciszkanów pw. św. Antoniego Padewskiego i Stanisława Kostki w Gorzowie Wielkopolskim. Rekolekcje trwały od 8 do 11 grudnia.

18:11 / 10-12-2024

Bp Orchowicz do młodych: bądźcie pochodnią niosącą radość

„Ci co zaufali Panu bez znużenia i zmęczenia idą. Czerpiąc z tego źródła wracajcie w swoją codzienność, do swoich wspólnot i rodzin, i bądźcie pochodnią niosącą radość i pokój” – mówił bp Radosław Orchowicz do młodych uczestniczących we wtorkowy ranek w Mszy św. roratniej w podziemiach katedry gnieźnieńskiej.

14:25 / 09-12-2024

Wspólnoty młodzieżowe z archidiecezji gnieźnieńskiej na rekolekcjach u dominikanów na Lednicy

Młodzież z Oazy, KSM-mu, Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, LSO i Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodych archidiecezji gnieźnieńskiej, przeżywała wspólne rekolekcje adwentowe u dominikanów na Lednicy. Trzydniowemu spotkaniu (6-8 grudnia) towarzyszyło pytanie: „Kto to ja?”. 

13:09 / 06-12-2024

25 lat Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, świętowało 25-lecie istnienia. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się wieczorem, 5 grudnia w Kamienicy Deskurów w Radomiu. Szacuje się, że w tym okresie w pomoc na rzecz drugiego człowieka zaangażowanych było ok. 28 tys. wolontariuszy. 

00:02 / 05-12-2024

Sprzeciw wobec „edukacji zdrowotnej” – rodzice i nauczyciele piszą do Prezydenta

Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły zwraca się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prośbą o wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec rządowych planów wprowadzenia „edukacji zdrowotnej” jako nowego obowiązkowego przedmiotu w polskiej szkole. – Jako strażnik Konstytucji jest Pan szczególnie zobowiązany do zabrania głosu, gdy podstawowe prawa są zagrożone. Wierzymy, że Pana głos może walnie przyczynić się do umocnienia pozycji rodziców i nauczycieli w staraniach o obronę naszych dzieci – piszą autorzy listu przesłanego KAI. Zwracają uwagę, że jest to projekt niekonstytucyjny, niemoralny i sprzeczny z naturalnymi prawami rodziców.

08:34 / 29-11-2024

Rekolekcje asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W Zabawie (diec. tarnowska) zakończyły się rekolekcje dla asystentów diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tegoroczne spotkanie, poświęcone odwadze i nadziei w duszpasterstwie młodzieży, inspirowane było duchowym dziedzictwem bł. Karoliny Kózkówny, pochodzącej z tych terenów.

22:04 / 28-11-2024

Przed bierzmowaniem na Lednicę – nowa propozycja dla młodych

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej, we współpracy ze wspólnotą sióstr i ojców dominikanów na Lednicy, przygotowało propozycję dla księży przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania. Chodzi o warsztaty, konferencje i wspólną modlitwę pod Bramą Rybą, którą młodzi rokrocznie przekraczają wybierając Chrystusa w swoim życiu.

Premier Suchocka: pytajmy młodzież o to, jak dziś ewangelizować?

Młodzi są powołani do tego, by w dzisiejszym świecie nie dać wypchnąć przekazu Ewangelii na margines życia społeczeństw, a służyć temu ma między innymi kultura i nowoczesne media – to jeden z głównych wniosków płynących z debaty, zorganizowanej w rzymskim Kościele i Hospicjum św. Stanisława, w ramach trwających w Rzymie uniwersyteckich dni Jana Pawła II. Jednym z gości spotkania była prof. Hanna Suchocka.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.