Tag: młodzież
Papież: Czy wiesz, że ukraińscy chłopcy, którzy przeżyli wojnę, zapomnieli, jak się uśmiechać?
Czy wiesz, że ukraińscy chłopcy, którzy przeżyli wojnę, zapomnieli, jak się uśmiechać? – pytał papież podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą z włoskiej Akcji Katolickiej. Franciszek przypomniał im o potrzebie bliskości – w modlitwie i miłosierdziu – wobec tak wielu młodych ludzi, cierpiących z powodu wojny, głodu, chorób.
Drzwi plebanii otwarte dla młodzieży – księża doceniają licealistów chodzących na religię
To pierwsza, ale nie ostatnia tego typu inicjatywa w parafii pw. św. Jerzego w Ziębicach (archidiecezja wrocławska). Młodzież chodząca na religię w ziębickim liceum została zaproszona przez księży na plebanię. Przyjechał do nich także bp Maciej Małyga.
O. Piotr Stasiński: podczas rekolekcji adwentowych zabrakło mi młodych ludzi
– Podczas rekolekcji adwentowych zabrakło mi młodych ludzi – powiedział w rozmowie z KAI kapucyn o. dr Piotr Stasiński, na zakończenie nauk w Białym Kościele w par. franciszkanów pw. św. Antoniego Padewskiego i Stanisława Kostki w Gorzowie Wielkopolskim. Rekolekcje trwały od 8 do 11 grudnia.
Bp Orchowicz do młodych: bądźcie pochodnią niosącą radość
„Ci co zaufali Panu bez znużenia i zmęczenia idą. Czerpiąc z tego źródła wracajcie w swoją codzienność, do swoich wspólnot i rodzin, i bądźcie pochodnią niosącą radość i pokój” – mówił bp Radosław Orchowicz do młodych uczestniczących we wtorkowy ranek w Mszy św. roratniej w podziemiach katedry gnieźnieńskiej.
Wspólnoty młodzieżowe z archidiecezji gnieźnieńskiej na rekolekcjach u dominikanów na Lednicy
Młodzież z Oazy, KSM-mu, Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, LSO i Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodych archidiecezji gnieźnieńskiej, przeżywała wspólne rekolekcje adwentowe u dominikanów na Lednicy. Trzydniowemu spotkaniu (6-8 grudnia) towarzyszyło pytanie: „Kto to ja?”.
25 lat Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”
Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, świętowało 25-lecie istnienia. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się wieczorem, 5 grudnia w Kamienicy Deskurów w Radomiu. Szacuje się, że w tym okresie w pomoc na rzecz drugiego człowieka zaangażowanych było ok. 28 tys. wolontariuszy.
Sprzeciw wobec „edukacji zdrowotnej” – rodzice i nauczyciele piszą do Prezydenta
Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły zwraca się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prośbą o wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec rządowych planów wprowadzenia „edukacji zdrowotnej” jako nowego obowiązkowego przedmiotu w polskiej szkole. – Jako strażnik Konstytucji jest Pan szczególnie zobowiązany do zabrania głosu, gdy podstawowe prawa są zagrożone. Wierzymy, że Pana głos może walnie przyczynić się do umocnienia pozycji rodziców i nauczycieli w staraniach o obronę naszych dzieci – piszą autorzy listu przesłanego KAI. Zwracają uwagę, że jest to projekt niekonstytucyjny, niemoralny i sprzeczny z naturalnymi prawami rodziców.
Rekolekcje asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
W Zabawie (diec. tarnowska) zakończyły się rekolekcje dla asystentów diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tegoroczne spotkanie, poświęcone odwadze i nadziei w duszpasterstwie młodzieży, inspirowane było duchowym dziedzictwem bł. Karoliny Kózkówny, pochodzącej z tych terenów.
Przed bierzmowaniem na Lednicę – nowa propozycja dla młodych
Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej, we współpracy ze wspólnotą sióstr i ojców dominikanów na Lednicy, przygotowało propozycję dla księży przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania. Chodzi o warsztaty, konferencje i wspólną modlitwę pod Bramą Rybą, którą młodzi rokrocznie przekraczają wybierając Chrystusa w swoim życiu.
Premier Suchocka: pytajmy młodzież o to, jak dziś ewangelizować?
Młodzi są powołani do tego, by w dzisiejszym świecie nie dać wypchnąć przekazu Ewangelii na margines życia społeczeństw, a służyć temu ma między innymi kultura i nowoczesne media – to jeden z głównych wniosków płynących z debaty, zorganizowanej w rzymskim Kościele i Hospicjum św. Stanisława, w ramach trwających w Rzymie uniwersyteckich dni Jana Pawła II. Jednym z gości spotkania była prof. Hanna Suchocka.


