Tag: młodzież
O młodych w Kościele – wiosenna sesja duszpasterska kapłanów archidiecezji łódzkiej
Tematem wiosennej sesji duszpasterskiej duchowieństwa archidiecezji łódzkiej było duszpasterstwo młodzieży we wspólnotach parafialnych oraz na szczeblu diecezjalnym.
Powstał pierwszy film o życiu bł. Carla Acutisa
„To jest film także dla ludzi, którzy nie wierzą” – mówi matka Carla Acutisa o pierwszym długometrażowym filmie dedykowanym jej błogosławionemu synowi, który właśnie wszedł do kin w całej Hiszpanii. Nosi on tytuł „Niebo nie może czekać”, a pomysł jego zrealizowania zrodził się w 2020 roku, w czasie uroczystości beatyfikacyjnych tego zafascynowanego Eucharystią geniusza komputerowego.
Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej przygotowują się do wyjazdu na ŚDM
Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej rozpoczęli przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. W sobotę 25 lutego spotkali się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie, by się pomodlić, poznać i omówić szczegóły pielgrzymki. Towarzyszył im bp Radosław Orchowicz, który będzie im towarzyszyć w Lizbonie.
Młodzież z Ukrainy przed ŚDM potrzebuje materialnego wsparcia
„Młodzież z Ukrainy będzie chciała opowiedzieć rówieśnikom z całego świata o tym, czego doświadcza w czasie wojny. Planujemy zorganizowanie m.in. namiotu niezłomności” – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Waldemar Pawelec, który organizuje wyjazd Ukraińców na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Pracujący w Kijowie pallotyn wyznaje, że jeśli uda się zorganizować 500-osobową grupę, to będzie płakał z radości. Pierwszym wyzwaniem jest zdobycie funduszy potrzebnych na wyjazd.
Bp Solarczyk spotkał się z uczestnikami Krajowej Rady KSM
W ośrodku rekolekcyjno-edukacyjnym „Emaus” w Turnie koło Białobrzegów Radomskich trwa Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzisiaj Mszy świętej przewodniczył biskup Marek Solarczyk. – Jesteście tajemnicą źródła, takiej swoistej oazy na pustyni życia i świata – mówił biskup Solarczyk. W tym roku przypada 30-lecie istnienia KSM w diecezji radomskiej.
Abp Ryś na Arenie Młodych: Jezus chce być w wami w waszych domach
Blisko 4, 5 tys. młodych ludzi z Łodzi, województwa łódzkiego, ale też np. z Trójmiasta uczestniczyło w dorocznych rekolekcjach dla młodzieży Arena Młodych – największym corocznym wydarzeniu ewangelizacyjnym dla młodzieży. – Jak pytacie: czego Jezus chce od spotkania z wami na Arenie, to ja wam ogłaszam: Jezus musi iść z wami do waszych domów, bo On chce tam z wami trwać! – mówił do uczestników wydarzenia abp Grzegorz Ryś.
Papież niedługo odwiedzi Węgry?
Węgierskie media potwierdzają pogłoski o wiosennej wizycie papieża Franciszka w tym kraju, którą źródła watykańskie uznały za prawdopodobną pod koniec kwietnia. Byłaby to druga wizyta Franciszka na Węgrzech, po odwiedzinach Budapesztu z okazji zakończenia 52. Kongresu Eucharystycznego 12 września 2021 roku.
W Łodzi trwa Arena Młodych 2023
W archidiecezji łódzkiej trwają diecezjalne rekolekcje dla młodzieży pod nazwą Arena Młodych 2023. Po wczorajszych spotkaniach w szkołach ponadpodstawowych dziś odbywają się nauki w wyznaczonych wcześniej kościołach. W Łodzi była to katedra św. Stanisława Kostki, kościół św. Apostołów Piotra i Pawła oraz kościół pw. Chrystusa Króla. Spotkania odbyły się też w parafiach w Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach, Zgierzu, Koluszkach, Aleksandrowie Łódzkim, Brzezinach i Bełchatowie.
Psycholożka: pracując w telefonie zaufania słyszę od dzieci, że mają za sobą kilka prób samobójczych
Pracując w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży, słyszę od dzieci, że mają za sobą kilka prób samobójczych, o których nikt nie ma pojęcia. Niedawno jedna dziewczynka mówiła mi, że połknęła całe opakowanie tabletek, położyła się spać i ku własnemu rozczarowaniu, obudziła się – mówi Aneta Matuszewska konsultantka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. W rozmowie z KAI psycholożka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę opowiedziała m.in. o przyczynach kryzysu suicydalnego wśród dzieci i o zachowaniach, które powinny zaniepokoić rodziców. W najbliższą sobotę 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, jego hasłem w tym roku są słowa „Miej o nim staranie. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia”.
Przełożony salezjanów odwiedził poprawczak, gdzie posługiwał ks. Bosko
W 125 lat od śmierci św. Jana Bosko przełożony generalny salezjanów spotkał się z młodymi z zakładu poprawczego w Turynie. Przed laty tę samą placówkę odwiedzał wspomniany święty. To właśnie sytuacja młodych osadzonych poruszyła ks. Bosko tak, że postanowił tworzyć oratoria służące zaniedbanej młodzieży.


