Tag: neoprezbiter

18:30 / 13-06-2026

Siedmiu nowych prezbiterów w archidiecezji łódzkiej

W 39. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi, w sobotę 13 czerwca br. siedmiu diakonów archidiecezji łódzkiej w katedrze św. Stanisława Kostki przyjęło sakrament święceń. Liturgii katedralnej przewodniczył kard. Konrad Krajewski, a towarzyszyli mu arcybiskup senior Władysław Ziółek, bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak, bp Piotr Kleszcz, bp Zbigniew Wołkowicz oraz rektorzy łódzkich seminariów. W Eucharystii wzięli udział księża diecezjalni i zakonni, siostry zakonne oraz rodzice, rodzina i przyjaciele neoprezbiterów.

19:28 / 10-06-2026

Neoprezbiterzy modlili się z kapłanami seniorami w Domu Księży Emerytów

Nowo wyświęceni prezbiterzy diecezji bielsko-żywieckiej sprawowali 10 czerwca br. Mszę św. prymicyjną w kaplicy Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej. Było to kolejne spotkanie sześciu młodych kapłanów z wiernymi po przyjęciu święceń prezbiteratu 30 maja w katedrze św. Mikołaja.

18:34 / 05-06-2026

Bp Bryl wręczył neoprezbiterom dekrety kierujące na pierwsze parafie

Biskup kaliski wręczył nowo wyświęconym kapłanom dekrety kierujące na pierwsze parafie. – Trzymajcie się mocno Pana Jezusa i dbajcie o dobre relacje z parafianami – powiedział bp Damian Bryl. Neoprezbiterzy przyjęli święcenia kapłańskie 30 maja w kaliskiej katedrze.

17:52 / 30-05-2026

Bp Włodarczyk do neoprezbitera: kapłaństwo nie jest sposobem na „fajne” życie, ale ofiarą z samego siebie

Kapłan nie buduje swojej tożsamości na opinii świata, lecz na osobistej więzi z Jezusem Chrystusem – podkreślał bp Krzysztof Włodarczyk podczas święceń kapłańskich diakona Dominika Grolewskiego z Więcborka, które odbyły się w katedrze bydgoskiej.

Abp Galbas do neoprezbiterów: sam sobie rady nie dasz, z Bożą i ludzką pomocą – tak

Jeśli pytasz dziś: czy dam sobie radę, odpowiadam ci: Nie, sobie rady nie dasz. Jeśli zaś pytasz: czy z Bożą i ludzką pomocą dam radę? Odpowiadam ci: tak, to jest pewne – powiedział metropolita warszawski abp Adrian Galbas podczas Mszy św. ze święceniami prezbiteratu w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Hierarcha udzielił święceń ośmiu diakonom, podkreślając, że przyszli kapłani nie są wolni od lęków, ale nie pozostają z nimi sami.

17:45 / 24-05-2026

Bp Marek Mendyk do neoprezbiterów: klerykalizm i rygoryzm wyniszczają Kościół

„Nie usiłujcie być „panami” tego świata. Czyńcie wszystko, aby każdego dnia stawać się sługą Jezusa Chrystusa, który w ludziach będzie wam stale towarzyszył. Świadomie i z całą mocą podkreślam: bądźcie sługami!” – mówił bp Marek Mendyk podczas święceń prezbiteratu w katedrze świdnickiej. Nowymi kapłanami diecezji świdnickiej zostali ks. Paweł Baczmański i ks. Jan Rudnicki.

Bp Roman Pindel udzielił święceń karmelitom bosym

Trzej karmelici bosi – Piotr Krzyżowski, Paweł Olszowy i Michał Wąsik – przyjęli 23 maja  święcenia prezbiteratu z rąk biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w klasztorze karmelitów bosych przy ul. Rakowickiej w Krakowie. W homilii biskup wskazał, że kapłaństwo jest przede wszystkim odpowiedzią na miłosierne spojrzenie Chrystusa, który wybiera człowieka pomimo jego słabości i posyła go do tych, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia.

18:35 / 16-05-2026

Abp Przybylski do neoprezbiterów: wszystko w kapłaństwie jest od Boga

Archidiecezja katowicka ma sześciu nowych prezbiterów. Liturgii święceń w Katedrze Chrystusa Króla przewodniczył Metropolita Katowicki. – Im bardziej kapłan rozumie wielkość swojego powołania, tym bardziej staje się pokorny i odkrywa własną małość. Im więcej miejsca ksiądz zrobi w swoim kapłaństwie dla Boga, tym mniej będzie w nim miejsca dla ludzkiej pychy i wyniosłości – mówił w homilii abp Andrzej Przybylski.

12:49 / 10-07-2025

Prymicyjne błogosławieństwo dla seniorów

Prymicyjną Mszę św. odprawił w Domu Seniora „Paraiso” w Brennej na Śląsku Cieszyńskim ks. Bartosz Mikrut, neoprezbiter pochodzący z parafii w Wieprzu koło Andrychowa. Jest jednym z dwóch – obok ks. Jacka Orawczaka z Międzybrodzia Bialskiego – nowo wyświęconych bielsko-żywieckich kapłanów w tym roku.

03:00 / 28-06-2025

Neoprezbiterzy z zawierzeniem u Maryi – przybywają na Jasną Górę

Kapłaństwo to wielki dar, przyjeżdżamy i powierzamy swoją misję kapłańską Panu Jezusowi przez ręce Maryi. To też podzielenie się naszą radością, naszym szczęściem – mówili neoprezbiterzy.  W maju i czerwcu w całej Polsce odbywały się święcenia kapłańskie. Klerycy seminariów diecezjalnych i zakonnych, po sześciu latach studiów filozoficzno-teologicznych przyjmują święcenia i zgodnie z tradycją przybywają na Jasną Górę, by przed Cudownym Obrazem Matki Bożej sprawować jedną z pierwszych Eucharystii.  

1 2 3 5
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.