Tag: niepełnosprawni

16:02 / 15-06-2026

Chorzy i niepełnosprawni pielgrzymowali na Górę Świętej Anny

W sobotę 13 czerwca na Górze Świętej Anny odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych. Mszy św. przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja, który w homilii, wygłoszonej we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, mówił o chrześcijańskim przeżywaniu choroby i cierpienia oraz o znaczeniu maryjnego wezwania „Uzdrowienie Chorych”.

Kard. Ryś odwiedził członków duszpasterstwa osób z niepełnosprawnością „Barka”

– To jest bardzo ważne, że jesteście wspólnotą konkretnych ludzi, którzy traktują się jak siostry i bracia. Świat będzie na was patrzył i będzie zdumiony tym, jak jesteście bliscy sobie, jak potraficie się kochać, być razem i nawzajem sobie pomagać – mówił metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś podczas Mszy św. wieńczącej jubileusz 5-lecia duszpasterstwa Osób z Niepełnosprawnością „Barka”.

07:50 / 19-05-2026

Spotkanie Apostolatu Ochotników Cierpienia z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Grodowcu

Do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei przybyli 17 maja przedstawiciele Apostolatu Ochotników Cierpienia – wspólnoty założonej przez bł. Luigiego Novarese, skupiającej osoby chore, cierpiące i z niepełnosprawnościami, pragnące aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. Data spotkania nie była przypadkowa – właśnie 13 maja przypada rocznica oficjalnego powstania Centrum Ochotników Cierpienia, utworzonego przez włoskiego kapłana.

17:24 / 18-05-2026

Bp Solarczyk dziękuje opiekunom osób z niepełnosprawnościami

– Stajemy przy was, aby podziękować za wasz trud z codziennej opiece nad osobami, które potrzebują wsparcia – mówił biskup Marek Solarczyk, który 18 maja celebrował Mszę świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Tego dnia odbył się tam Diecezjalny Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie zostało zorganizowane również przy udziale Caritas Diecezji Radomskiej.

16:06 / 19-11-2025

Kawiarnia „Manufaktura Pietraszki” zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnościami – podopieczni Fundacji „Gramy z Tobą” – zapraszają na własnoręcznie wykonane słodkości do otwartej wczoraj w centrum Kielc kawiarni „Manufaktura Pietraszki”. Znalazło z niej zatrudnienie 6 osób z niepełnosprawnościami i dwóch instruktorów.

07:00 / 16-11-2025

30 lat Diakonii Rodzin Osób Niepełnosprawnych w Radomiu

– Dzisiaj obchodzimy święto pięknego człowieczeństwa, w którym objawia się Bóg – powiedział bp Marek Solarczyk, który celebrował Mszę świętą w kościele Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. To właśnie przy tej wspólnocie, którą opiekują się księża filipini, działa Diakonia Rodzin Osób Niepełnosprawnych, obchodząca 30-lecie istnienia.

08:20 / 24-08-2021

Kiedy wymyślono paraolimpiadę?

Podobnie jak w czasie „inkluzywnych” zawodów sportowych wspieranych przez Piusa X w latach 1905-1908, paraolimpiada jest dziś krokiem naprzód w promowaniu innego postrzegania niepełnosprawności. Na kilka dni przed otwarciem Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, w Japonii piesze o tym Giampaolo Mattei w artykule opublikowanym w watykańskim dzienniku „L’Osservatore Romano”.

19:30 / 05-05-2021

300 mln zł na Centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób z niepełnosprawnościami

W ramach programu „Centra opiekuńczo mieszkalne” na tworzenie i funkcjonowanie ośrodków wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami do 2024 r. przeznaczone zostanie łącznie 300 mln zł. – Centrum będzie tworzyć otoczenie zbliżone do warunków domowych, w którym kluczowymi wartościami będą podmiotowość i włączenie społeczne uczestników. Dla wielu osób to szansa na samodzielne i niezależne życie – mówi minister Maląg.

18:05 / 20-04-2021

Katolickie organizacje pożytku publicznego proszą o 1% podatku

Katolickie organizacje pożytku publicznego, w tym hospicja, fundacje i stowarzyszenia opiekujące się osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi jak co roku proszą o przekazanie odpisu 1 procenta podatku dochodowego. Termin rozliczenia z fiskusem za rok 2020 minie 30 kwietnia. W ub. roku łącznie na konta prawie 9 tys. OPP w całym kraju wpłynęło 907 mln zł. […]

05:00 / 09-04-2021

Centrum Ochrony Dziecka przeciwdziała wykorzystywaniu osób z niepełnosprawnością

„Wyniki badań empirycznych wskazują dość jednoznacznie, iż problem krzywdzenia przez rodziców i innych dorosłych dotyczy dzieci z niepełnosprawnością ok. 2 – 3 razy częściej niż dzieci zdrowych. Natomiast obszar profilaktyki, która kształtowałaby postawy chroniące osoby z niepełnosprawnością przed przemocą seksualną jest niezagospodarowany” – mówi KAI s. Anna Papierz z Centrum Ochrony Dziecka, koordynująca projektu prewencji […]

1 2 3 7
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.