Tag: oaza
Oazowicze posłani na wakacyjne rekolekcje i misję do Kenii
Podczas Diecezjalnej Oazy Matki Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej uczestnicy modlili się za dzieło oazowe i osoby zaangażowane w organizację letnich turnusów formacyjnych oraz misji w Afryce.
„Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” – Diecezjalna Oaza Matka zgromadziła Ruch Światło-Życie
W kościele Świętej Trójcy w Bydgoszczy odbyła się Diecezjalna Oaza Matka – doroczne spotkanie przedstawicieli wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie diecezji bydgoskiej. Wydarzenie było czasem wspólnej modlitwy, formacji i budowania jedności przed rozpoczynającymi się rekolekcjami wakacyjnymi.
Na Jasnej Górze trwa 51. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło Życie
„Pokój mój daję wam” pod tym hasłem na Jasnej Górze trwa 51. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. W spotkaniu biorą udział odpowiedzialni za poszczególne gałęzie formacyjne i diakonie. Założycielem Ruchu jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, który w pracy duszpasterskiej widział potrzebę formowania dojrzałych chrześcijan i budowania wspólnoty Kościoła.
Abp Szal: nie żałujmy w Wielkim Poście czasu na czytanie Pisma Świętego
– Żebyśmy nie żałowali w tym Wielki Poście czasu na czytanie Pisma Świętego – powiedział abp Adam Szal do uczestników rekolekcji oazowych, które odbywają się w Domu Rekolekcyjnego „Oaza ciszy i wypoczynku” w Rzepedzi.
Kard. Ryś do Oazy w Rzymie: kochajcie Kościół taki jaki jest
Nie czekajcie z miłością do Kościoła. To nie oznacza, że nie szukamy innego Kościoła, że nie pragniemy innego Kościoła. To nie oznacza, że spuszczamy ideały na ziemię, ale kochać trzeba Kościół taki jaki jest. Kiedy zobaczysz w nim zdradę, kiedy zobaczysz w nim pychę – mówił metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś do Wspólnoty Domowego Kościoła w Rzymie, podczas Mszy św. w Bazylice NMP na Zatybrzu.
Kard. Ryś do członków Ruchu Światło-Życie: Bóg nas obdarowuje, wydobywając z nas to, co najlepsze
– Patrzcie w siebie. To, co najlepsze w Was, Jezus chce odkryć i wydobyć. To są dwie rzeczy: miłość i prawda – mówił kard. Grzegorz Ryś do uczestników rekolekcji III stopnia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej, podczas Mszy św. w Kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie.
Kongregacja Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej”
Centrum Edukacyjno-Formacyjne nad Brdą było 24 stycznia miejscem I Kongregacji Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej”, wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla życia oazowego lokalnego Kościoła.
Święto patronalne i adwentowy dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej
Bydgoska katedra, której patronują święci Marcin i Mikołaj była 7 grudnia miejscem obchodów święta patronalnego oraz adwentowego dnia wspólnoty wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie.
Kard. Ryś: nie ma Ruchu Światło-Życie bez Soboru Watykańskiego II
Nie ma Ruchu Światło-Życie bez Soboru Watykańskiego II” – podkreślił kard. Grzegorz Ryś podczas Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych filii warszawskiej, który odbył się w kościele Środowisk Twórczych w Łodzi.
„Spojrzeć…głębiej”. Bydgoska Oazowa Szkoła Modlitwy o Namiocie Spotkania
We wtorek, 18 listopada, zakończył się cykl trzech spotkań Oazowej Szkoły Modlitwy, organizowany przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie. Spotkania odbywały się w bydgoskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym i zgromadziły osoby z ruchu: zarówno Domowy Kościół jak i Oazę Młodzieżową.


