Tag: Łódzka
Łódź pożegnała ks. inf. Jana Sobczaka
W parafii Najświętszego Serca Jezusowego na łódzkiej Retkini sprawowana była Msza Święta Żałobna za śp. ks. inf. Jana Sobczaka – wieloletniego proboszcza, budowniczego świątyni i jednego z najbardziej zasłużonych kapłanów Kościoła łódzkiego. Eucharystii przewodniczył abp senior Władysław Ziółek, który przypomniał, że zmarły kapłan „zdzierał się dla Kościoła”, oddając mu całe swoje życie.
Rekolekcje dla rodzin wychowujących dzieci z zespołem Downa w Drzewocinach
W Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach trwają Rekolekcje ewangelizacyjne dla rodzin wychowujących dzieci z zespołem Downa „Strefa 21”. Dziś uczestników rekolekcji odwiedził kard. Krajewski. – To wieka radość, że możemy ich wszystkich gościć u nas. To tu w Drzewocinach mogą wspólnie spędzić czas na modlitwie, wypoczynku i rekreacji – powiedział metropolita łódzki. W spotkaniu uczestniczą rodziny z dziećmi z całej Polski.
Kard. Krajewski podczas spotkania młodych w Moszczenicy: Panie, jak dobrze, że możemy być Twoim tabernakulum
„Miłosierdzie imieniem Boga” – to hasło tegorocznego Chrześcijańskiego Spotkania Młodych, które tradycyjnie już odbyło się w uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca br. – w Moszczenicy. W czasie wieczornej modlitwy uwielbienia obecny był m.in. kard. Konrad Krajewski. – Panie, jak dobrze, że możemy być Twoim tabernakulum, Twoją żywą monstrancją – mówił prowadząc modlitwę.
Kard. Krajewski zaprasza na procesje Bożego Ciała
„Nie wstydzimy się pokazać, że przynależymy do Chrystusa i wraz z tym Chrystusem idziemy naszymi ulicami” – mówi kard. Konrad Krajewski, zapraszając wiernych do udziału w procesjach Bożego Ciała. W centrum Łodzi tegoroczne obchody będą miały inny przebieg niż w ostatnich latach. W czwartek 4 czerwca Kościół będzie obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia w miastach, miasteczkach i wsiach odbędą się procesje eucharystyczne z Najświętszym Sakramentem.
Kierownicy pieszych pielgrzymek z archidiecezji łódzkiej spotkali się z kard. Krajewskim
Kierownicy pieszych pielgrzymek z archidiecezji łódzkiej na Jasną Górę spotkali się w domu biskupim z kard. Konradem Krajewskim. Metropolita łódzki zaprosił duchownych na wspólne nieszpory, kolację i rozmowę o tegorocznym pielgrzymowaniu do tronu Królowej Polski. – To było ważne spotkanie – podkreślił kard. Krajewski.
Ogólnopolskie spotkanie prezbiterów odpowiedzialnych za formację stałych diakonów w diecezjach
Już po raz kolejny w dniach od 26 – 28 maja br. w Archidiecezjalnym Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym w Porszewicach k. Łodzi odbywa się spotkanie prezbiterów odpowiedzialnych za formację stałych diakonów w polskich diecezjach.
Kard. Krajewski: istotą adoracji jest nie widzieć siebie, ale widzieć Boga
Dokładnie rok temu – 26 maja 2025 roku – w kościele pw. Chrystusa Króla w Łodzi na osiedlu Retkinia w sposób uroczysty zainaugurowano Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od roku, codziennie – dzień i noc – trwa adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
Kard. Krajewski: wielu ludzi nie wierzy, bo nie widzi Boga w wierzących
„Dlaczego tak wielu ludzi nie wierzy w Boga? Może dlatego, że nie widzi Boga w człowieku wierzącym” – mówił kard. Grzegorz Krajewski podczas porannej Mszy św. celebrowanej w czwartek w bazylice archikatedralnej w Łodzi. Hierarcha podkreślał, że to życie chrześcijan powinno być świadectwem obecności Boga w świecie.
W archidiecezji łódzkiej posługuje pięciu egzorcystów
W Archidiecezja Łódzka posługuje obecnie pięciu kapłanów egzorcystów. W ostatnich dniach kard. Konrad Krajewski podtrzymał misję dotychczasowych egzorcystów i mianował dwóch nowych duchownych. – Posługa egzorcysty to przede wszystkim dzieło miłości – podkreśla w rozmowie z portalem archidiecezji ks. dr Andrzej Michalak, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Łodzi i jeden z egzorcystów.
Kapłańskie Nieszpory przy grobie Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie
Już po raz piąty – w przededniu archidiecezjalnej pielgrzymki do grobu Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie – na nieszporach, wieczornej modlitwie brewiarzowej zgromadzili się duchowni diecezjalni i zakonni posługujący na terenie Archidiecezji Łódzkiej. Nieszporom kapłańskim przewodniczył kardynał Konrad Krajewski, a konferencję formacyjną wygłosił ks. dr Tomasz Liszewski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.


