Tag: Łódzka
Karol Sobczyk: jako odnowa musimy skończyć z retoryką uprzedzeń
„Jako odnowa stajemy w pokucie, prosząc Boga o to, by pokazał nam nasze grzechy i błędy tamtych dni. Tylko rany, do których dopuszcza się powietrze, mają szansę się zagoić. Musimy skończyć z retoryką uprzedzeń i zmierzyć się z prawdą o nas samych” – mówi Karol Sobczyk. W rozmowie z KAI podsumowuje I Ogólnopolskie Forum CHARIS.
Abp Ryś: Bóg ma zdolność stworzyć nas na nowo
– Pan Jezus nie zaprasza nas do powrotu do normalności, Pan Jezus zaprasza nas do tego, żebyśmy byli nowym stworzeniem – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Mszy Świętej kończącej I Ogólnopolskie Forum Charis. Spotkanie odbyło się 19 czerwca w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi.
Abp Ryś do oazowiczów: kto jest twoim Panem?
Rekolekcje oazowe to jest niezwykle mocny czas, w którym staje przed nami pytanie: kto jest moim Panem? – mówił abp Grzegorz Ryś do uczestników oaz. Jest już tradycją, że w połowie czerwca odbywa się Oaza Matka – Msza Święta Posłania – na której są obecni animatorzy oraz uczestnicy wakacyjnych Oaz. Eucharystia posłania odbyła się dziś w samo południe w łódzkiej katedrze.
Kard. Cantalamessa: Od głoszenia kerygmatu zależy ponowna ewangelizacja świata
– Olśniewające odkrycie Jezusa jako Pana to może najpiękniejsza łaska, którą Bóg daje światu przez Odnowę Charyzmatyczną. Powinna się ona dzielić swym doświadczeniem z całym Kościołem. To od głoszenia kerygmatu zależy ponowna ewangelizacja świata postchrześcijańskiego – mówił o. kard. Raniero Cantalamessa OFMCap, kaznodzieja Domu Papieskiego podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Forum CHARIS, które odbywa się dziś w Łodzi. Wystąpienie o. Cantalamessy zostało udostępnione podczas Forum w formie nagrania.
Dziś I Ogólnopolskie Forum Charis
I Ogólnopolskie Forum Charis odbędzie się 19 czerwca w formule hybrydowej (stacjonarnie u jezuitów w Łodzi) i online. Podczas I Ogólnopolskiego Forum Charis zaplanowano m. in. wykład kard. Cantalamessy pt. „Odnowa charyzmatyczna w służbie dla całego kościoła” czy Pino Scafuro – moderatora CHARIS INTERNATIONA. Homilię podczas uroczystej Mszy św. wygłosi abp Grzegorz Ryś. Modlitwę uwielbienie i dziękczynienia poprowadzi Marcin Zieliński, lider wspólnoty Głos Pana.
Konsekracja 11 wdów dla Kościoła łódzkiego
W święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, 12 czerwca, w łódzkiej katedrze odbyła się wyjątkowa uroczystość. Jedenaście wdów ofiarowało życie Bogu poprzez swoją konsekrację. Zwyczaj ten obecny jest w Kościele łódzkim od 2002 r., kiedy to po raz pierwszy, w katedrze św. Stanisława Kostki, 5 wdów złożyło przyrzeczenia, oddając się na wyłączną służbę Bogu, w posłudze Kościołowi i potrzebującym pomocy.
Zmarła śp. Maria Ryś – Mama abp. Grzegorza Rysia
Dziś – w Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – 12 czerwca br. zaopatrzona Świętymi Sakramentami odeszła do Pana śp. Maria Ryś – Mama księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia – metropolity łódzkiego.
Jubileusz rad i stowarzyszeń parafialnych oraz zespołów synodalnych
Trwa Archidiecezjalne Święto Eucharystii, upamiętniające 34. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi. Z tej okazji w łódzkiej katedrze dziś przed południem odbyło się spotkanie wpisujące się w trwający jubileusz 100-lecia diecezji łódzkiej. Dziś swoje dziękczynienie przed Bogiem składali przedstawiciele rad parafialnych, zespołów synodalnych i stowarzyszeń parafialnych.
Szczepienia dla osób bezdomnych w Łodzi
W dwie najbliższe niedziele poprzedzające okres wakacyjny, tj. 20 i 27 czerwca, w godz. 10:00 – 18:00 na Placu Katedralnym im. św. Jana Pawła II w Łodzi odbędą się szczepienia przeciw Covid19 dla Osób bezdomnych.
Abp Ryś ustanowił Sanktuarium M.B. Piotrkowskiej
Archidiecezja łódzka wzbogaciła się o nowe sanktuarium diecezjalne, któremu patronuje Matka Boża Piotrkowska – patronka Miasta Piotrków Trybunalski. Uroczysty akt nadania tytułu sanktuarium kościołowi rektoralnemu oo. bernardynów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piotrkowie Trybunalskim miał miejsce 6 czerwca br. podczas obchodów odpustowych ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej, które odbyły się przed franciszkańską świątynią. Mszy świętej przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.


