Tag: Łódzka

14:29 / 23-06-2021

Karol Sobczyk: jako odnowa musimy skończyć z retoryką uprzedzeń

„Jako odnowa stajemy w pokucie, prosząc Boga o to, by pokazał nam nasze grzechy i błędy tamtych dni. Tylko rany, do których dopuszcza się powietrze, mają szansę się zagoić. Musimy skończyć z retoryką uprzedzeń i zmierzyć się z prawdą o nas samych” – mówi Karol Sobczyk. W rozmowie z KAI podsumowuje I Ogólnopolskie Forum CHARIS.

14:30 / 20-06-2021

Abp Ryś: Bóg ma zdolność stworzyć nas na nowo

– Pan Jezus nie zaprasza nas do powrotu do normalności, Pan Jezus zaprasza nas do tego, żebyśmy byli nowym stworzeniem – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Mszy Świętej kończącej I Ogólnopolskie Forum Charis. Spotkanie odbyło się 19 czerwca w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi.

21:38 / 19-06-2021

Abp Ryś do oazowiczów: kto jest twoim Panem?

Rekolekcje oazowe to jest niezwykle mocny czas, w którym staje przed nami pytanie: kto jest moim Panem? – mówił abp Grzegorz Ryś do uczestników oaz. Jest już tradycją, że w połowie czerwca odbywa się Oaza Matka – Msza Święta Posłania – na której są obecni animatorzy oraz uczestnicy wakacyjnych Oaz. Eucharystia posłania odbyła się dziś w samo południe w łódzkiej katedrze.

Kard. Cantalamessa: Od głoszenia kerygmatu zależy ponowna ewangelizacja świata

– Olśniewające odkrycie Jezusa jako Pana to może najpiękniejsza łaska, którą Bóg daje światu przez Odnowę Charyzmatyczną. Powinna się ona dzielić swym doświadczeniem z całym Kościołem. To od głoszenia kerygmatu zależy ponowna ewangelizacja świata postchrześcijańskiego – mówił o. kard. Raniero Cantalamessa OFMCap, kaznodzieja Domu Papieskiego podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Forum CHARIS, które odbywa się dziś w Łodzi. Wystąpienie o. Cantalamessy zostało udostępnione podczas Forum w formie nagrania.

Dziś I Ogólnopolskie Forum Charis

I Ogólnopolskie Forum Charis odbędzie się 19 czerwca w formule hybrydowej (stacjonarnie u jezuitów w Łodzi) i online. Podczas I Ogólnopolskiego Forum Charis zaplanowano m. in. wykład kard. Cantalamessy pt. „Odnowa charyzmatyczna w służbie dla całego kościoła” czy Pino Scafuro – moderatora CHARIS INTERNATIONA. Homilię podczas uroczystej Mszy św. wygłosi abp Grzegorz Ryś. Modlitwę uwielbienie i dziękczynienia poprowadzi Marcin Zieliński, lider wspólnoty Głos Pana.

10:40 / 13-06-2021

Konsekracja 11 wdów dla Kościoła łódzkiego

W święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, 12 czerwca, w łódzkiej katedrze odbyła się wyjątkowa uroczystość. Jedenaście wdów ofiarowało życie Bogu poprzez swoją konsekrację. Zwyczaj ten obecny jest w Kościele łódzkim od 2002 r., kiedy to po raz pierwszy, w katedrze św. Stanisława Kostki, 5 wdów złożyło przyrzeczenia, oddając się na wyłączną służbę Bogu, w posłudze Kościołowi i potrzebującym pomocy.

Zmarła śp. Maria Ryś – Mama abp. Grzegorza Rysia

Dziś – w Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – 12 czerwca br. zaopatrzona Świętymi Sakramentami odeszła do Pana śp. Maria Ryś – Mama księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia – metropolity łódzkiego.

18:29 / 12-06-2021

Jubileusz rad i stowarzyszeń parafialnych oraz zespołów synodalnych

Trwa Archidiecezjalne Święto Eucharystii, upamiętniające 34. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi. Z tej okazji w łódzkiej katedrze dziś przed południem odbyło się spotkanie wpisujące się w trwający jubileusz 100-lecia diecezji łódzkiej. Dziś swoje dziękczynienie przed Bogiem składali przedstawiciele rad parafialnych, zespołów synodalnych i stowarzyszeń parafialnych.

18:37 / 09-06-2021

Szczepienia dla osób bezdomnych w Łodzi

W dwie najbliższe niedziele poprzedzające okres wakacyjny, tj. 20 i 27 czerwca, w godz. 10:00 – 18:00 na Placu Katedralnym im. św. Jana Pawła II w Łodzi odbędą się szczepienia przeciw Covid19 dla Osób bezdomnych.

14:27 / 07-06-2021

Abp Ryś ustanowił Sanktuarium M.B. Piotrkowskiej

Archidiecezja łódzka wzbogaciła się o nowe sanktuarium diecezjalne, któremu patronuje Matka Boża Piotrkowska – patronka Miasta Piotrków Trybunalski. Uroczysty akt nadania tytułu sanktuarium kościołowi rektoralnemu oo. bernardynów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piotrkowie Trybunalskim miał miejsce 6 czerwca br. podczas obchodów odpustowych ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej, które odbyły się przed franciszkańską świątynią. Mszy świętej przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.