Tag: Łódzka

16:48 / 06-11-2020

Abp Ryś: Do nieba przyjmą was ci, których pozyskaliście jako przyjaciół

– Musimy się wyzbyć myślenia o naszej samowystarczalności w dążeniu do Nieba. Często myślimy, że jesteśmy tylko my i Pan Bóg – otóż nie- to nasi przyjaciele otworzą nam drzwi do Nieba – zastanówmy się czy mamy takich przyjaciół – mówił w swojej homilii w pierwszy piątek miesiąca Abp Grzegorz Ryś.

11:29 / 05-11-2020

Abp Ryś: Kościół buduje radość z nawrócenia jednego człowieka

Wydarzenie nawrócenia jednego człowieka jest wspólnototwórcze. Jest tym, co buduje Kościół. Kościół buduje radość z nawrócenia jednego człowieka. To wydarzenie jest dla wszystkich, żeby się ucieszyli, gdyż wówczas odkrywają jaką są wspólnotą jako Kościół! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś. Tematem porannego nauczania metropolity łódzkiego podczas Eucharystii było budowanie Kościoła jako wspólnoty, w której szczególne miejsce zajmuje ten, kto był zagubiony, a odnalazł się.

15:19 / 02-11-2020

Abp Ryś: jesteśmy prochem, który przyjmuje w siebie Ducha Bożego

W Dzień Zaduszny podczas Eucharystii sprawowanej w kaplicy domu biskupiego abp Grzegorz Ryś wskazał, że „jesteśmy prochem, który przyjmuje w siebie Ducha Bożego”.

16:00 / 29-10-2020

Noworodek ocalony dzięki Oknu Życia

W domu Sióstr Urszulanek w Łodzi o godzinie 6:00 odezwał się alarm informujący, że otwarte zostało Okno Życia. Siostry znalazły w nim nowo narodzonego chłopca owiniętego w kocyk. Chłopiec wyglądał na zdrowego, nie był wyziębiony – oceniła s. Anna, przełożona domu Sióstr Urszulanek w Łodzi. – Ubrałyśmy go i ochrzciłyśmy „z wody”, nadając mu imię Edward – opowiada siostra przełożona.

06:10 / 24-10-2020

Zakończył się etap diecezjalny dochodzenia ws. bp. Andrzeja Dziuby

Zakończył się etap diecezjalny dochodzenia ws. zasygnalizowanych zaniedbań biskupa Andrzeja Dziuby w prowadzeniu spraw o nadużycia seksualne na szkodę osób małoletnich ze strony niektórych duchownych diecezji łowickiej – informuje komunikat metropolity łódzkiego.

10:13 / 23-10-2020

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do parafii pw. Najświętszej Eucharystii w Łodzi

– Święty Jan Paweł II nauczył nas prostej modlitwy o świętość: Panie przyjmij mnie takim jakim jestem, z moimi wadami, i z moimi słabościami, ale spraw, abym stał się takim, jak tego pragniesz! Dzisiaj co do skuteczności tej modlitwy, nie możemy mieć żadnych wątpliwości. Dziś każdy z nas powinien uczynić ją swoją! – mówił abp Mieczysław Mokrzycki.

14:22 / 21-10-2020

Abp Ryś: będąc niewolnikami otrzymaliśmy przyjaźń od Pana

– Wiele otrzymaliśmy. Będąc niewolnikami otrzymaliśmy przyjaźń od Pana – mówił abp Grzegorz Ryś. Dziś rano po raz pierwszy po ogłoszeniu dyspensy metropolita łódzki przewodniczył porannej Mszy świętej transmitowanej on-line z kaplicy domu biskupiego,

23:58 / 20-10-2020

Mały Oświęcim – Dziecięcy obóz w Łodzi – prezentacja książki

Niewielu mieszkańców Łodzi, a nawet, niewielu historyków wie, że na terenie Miasta Łodzi w czasie II Wojny Światowej znajdował się obóz koncentracyjny dla Polskich dzieci zwany także Kinder-KL Litzmannstadt. O tej wyjątkowej i jakże trudnej historii Łodzi zapomnianej lub wcale nie znanej opowiada dwoje dziennikarzy red. Jolanta Sowińska Gogacz oraz red. Błażej Torański, którzy są autorami niezwykle ważnej dla historii Łodzi książki noszącej tytuł: „Mały Oświęcim – Dziecięcy obóz w Łodzi”.

14:49 / 15-10-2020

Do 15 listopada dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta w archidiecezji łódzkiej

W związku z pandemią koronawirusa Covid-19 i ciągłym przyrostem zachorowań oraz zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie w swoich domach, metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.

11:00 / 06-10-2020

Prymas Polski: chrześcijanin powinien łączyć modlitwę z działaniem

Zarówno modlitwa, jak i konkretna posługa bliźniemu są istotnymi elementami życia chrześcijańskiego – powiedział dziś abp Wojciech Polak. W kościele pw. Św. Mateusza w Pabianicach Prymas Polski przewodniczył Mszy św. z udziałem episkopatu Polski.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.