Tag: Łódzka

05:00 / 05-10-2020

Abp Jędraszewski: Polsko, co dzisiaj robisz ze swoim chrztem?

„Polsko, od 1054 lat chrześcijański kraju, co dzisiaj robisz ze swoim chrztem?” – powiedział abp Marek Jędraszewski parafrazując pytanie św. Jana Pawła II postawione w 1985 r. Francji. Metropolita krakowski w kościele św. Mateusza w Pabianicach zwrócił uwagę, że do stawiania takich pytań musi skłaniać coraz większa agresja kierowana przeciwko świętościom w Polsce.

Uroczystości ku czci Patronki Łodzi poprzedziły zebranie Konferencji Episkopatu

W wigilię wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej – tj. w niedzielę 4 października – obyły się uroczystości odpustowe ku czci Patronki Miasta Łodzi, którym w tym roku przewodniczył ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz – emerytowany arcybiskup metropolita krakowski. Po zakończeniu liturgii w uroczystej procesji relikwie Apostołki Bożego Miłosierdzia zostały przeniesione ulicą Piotrkowską do katedry św. Stanisława Kostki, gdzie odnowiono akt zawierzenia Kościoła Łódzkiego Bożemu Miłosierdziu.

23:36 / 04-10-2020

Abp Skworc w Piotrkowie Trybunalskim: niech ta Winnica przynosi owoc obfity

Do tego, by Winnica archidiecezji łódzkiej przynosiła owoc obfity zachęcał abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w Bazylice pw. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas liturgii proklamowano obchody 100-lecia archidiecezji łódzkiej. Z okazji jubileuszu 5 i 6 października zebranie plenarne biskupów odbędzie się w Łodzi i Pabianicach.

13:27 / 02-10-2020

Odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus w łódzkim Karmelu

Dzień 1 października w łódzkim karmelu Sióstr Karmelitanek Bosych jest dniem dorocznego odpustu ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczystej summie odpustowej w kościele klasztornym przewodniczył bp Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej.

09:41 / 01-10-2020

Wkrótce łódzkie uroczystości jubileuszowe z udziałem Episkopatu Polski

W związku ze zbliżającym się jubileuszem 100. rocznicy powołania do istnienia Diecezji Łódzkiej w dniach 5 – 6 października br. w Łodzi i Pabianicach będzie miało miejsce 387. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Dzień wcześniej tj. w niedzielę 4 października br. w 15 świątyniach Archidiecezji Łódzkiej księża biskupi będą przewodniczyć uroczystym celebrom, podczas których wygłoszą homilię, a następnie ogłoszą Rok Jubileuszowy.

07:00 / 19-09-2020

„Idźcie i Wy do winnicy!” – list abp. Grzegorza Rysia na 100-lecie Diecezji Łódzkiej

Nie traćmy czasu i energii na wygodne krytykanctwo, na pozorną troskę o Kościół i równie pozorne zgorszenie jego grzechami – zachęca abp Grzegorz Ryś w liście do diecezjan z okazji 100-lecia Diecezji Łódzkiej. Zaangażowanie każdego jest potrzebne, i – co pokazuje nasza Ewangelia – równie cenne! – napisał metropolita łódzki.

11:43 / 17-09-2020

XXI Ogólnopolski Zjazd Stowarzyszenia Muzyków Kościelnych

W dniach 15-17 września br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi dobywa się XXI Ogólnopolski Zjazd Stowarzyszenia Muzyków Kościelnych. Uczestnicy zjazdu borą udział w wykładach i prelekcjach, a także wysłuchali koncertu oraz wzięli udział wycieczce śladami łódzkich katedr.

17:15 / 12-09-2020

Archidiecezja łódzka pielgrzymowała do duchowych korzeni

Pielgrzymi z archidiecezji łódzkiej wraz z pasterzem abp. Grzegorzem Rysiem i biskupami pomocniczymi modlili się dziś w katedrze gnieźnieńskiej, u grobu i relikwii św. Wojciecha. Okazją był zbliżający się jubileusz 100-lecia ustanowienia archidiecezji łódzkiej, która – jak podkreślił Prymas – z Gniezna wyrosła i tu ma swoje duchowe korzenie.

Archidiecezja Łódzka domaga się sprostowania artykułu Wirtualnej Polski

W związku artykułem red. Tomasza Molgi – „Nowy wątek „cmentarnego wyzysku”. Szokująca opłata za pracę kamieniarza”, który ukazał się dziś na portalu Wirtualna Polska, rzecznik Kurii Archidiecezji Łódzkiej, ks. Paweł Kłys domaga się sprostowania tych – jak zaznacza – niepełnych i nieprawdziwych informacji.

11:00 / 09-09-2020

Pierwsze śluby pustelnicze w archidiecezji łódzkiej

– Pustelnia nie jest odejściem donikąd. To jest przestrzeń, gdzie siostra będzie słuchać Słowa Bożego. Nie nic, tylko Słowo Boga, które jest stwórcze, mocne, które jest pełne miłości – o to ostatecznie chodzi. Nie żeby uciec, tylko, żeby wejść w słuchanie słowa! – mówił arcybiskup Grzegorz.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.