Tag: Order Orła Białego
O. Jacek Salij OP uhonorowany najwyższym odznaczeniem państwowym
O. Jacek Salij OP, wybitny polski teolog, duszpasterz i publicysta katolicki został uhonorowany najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, Orderem Orła Białego. Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski wyróżniony został ks. Jan Sikorski, od 1981 roku duszpasterz internowanych na warszawskiej Białołęce, pierwszy naczelny kapelan Duszpasterstwa Więziennego RP.
Modlitwa w 10. rocznicę śmierci marszałka Chrzanowskiego
W warszawskiej archikatedrze św. Jana modlono się dziś w intencji śp. Wiesława Chrzanowskiego w 10. rocznicę śmierci I marszałka Sejmu III RP. “Nigdy nie traktował polityki jako gry o władzę, lecz całe życie wierny był hasłu “Bóg, Honor, Ojczyzna” – mówił podczas Mszy św. ks. Bogdan Bartołd, proboszcz parafii katedralnej.
Jan Karski – legendarny emisariusz
Katolicka Agencja Informacyjna została uhonorowana Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego za „dzieło budowy dialogu i pokoju międzyreligijnego”. Przypominamy biogram legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego i świadka Zagłady.
Abp Szczepan Wesoły odznaczony Orderem Orła Białego
Abp Szczepan Wesoły, wieloletni duszpasterz polskiej emigracji i uczestnik Soboru Watykańskiego II, został odznaczony Orderem Orła Białego. Najstarsze i najwyższe odznaczenie Rzeczpospolitej Polskiej wręczono 91-letniemu arcybiskupowi podczas uroczystości w Rzymie, gdzie abp Wesoły mieszka od lat powojennych. „Życiorys Ekscelencji jest niejako zwierciadłem losów Polaków i ich dążeń godnych zawołania 'Bóg – Honor – Ojczyzna’. Jest piękną […]
Przemyśl: Sympozjum „Deus Caritas w życiu abp. Ignacego Tokarczuka”
1 lutego, w 100. rocznicę urodzin abp. Ignacego Tokarczuka, Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu zorganizowało sesję naukową pt. „Deus Caritas w życiu ks. abp. Ignacego Tokarczuka”. Prelegenci podzielili się zarówno informacjami opartymi na materiałach źródłowych, jak i osobistymi wspomnieniami w kontaktach z „biskupem niezłomnym”, jak nazywano abp. Tokarczuka.
Kard. Jaworski przekaże Order Orła Białego jako wotum
Order Orła Białego, którym prezydent RP odznaczył w marcu br. kard. Mariana Jaworskiego, trafi jako wotum dla Matki Bożej Kalwaryjskiej. W najbliższą sobotę emerytowany metropolita lwowski odprawi w Kalwarii Zebrzydowskiej Mszę św., podczas której przekaże to najwyższe polskie odznaczenie do sanktuarium.
Kard. Dziwisz kawalerem Orderu Orła Białego
Emerytowany metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz uhonorowany został najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego. Nadanie orderu odbyło się w sobotę, 28 stycznia w kapitularzu katedry wawelskiej, bezpośrednio po uroczystości ingresu abp. Marka Jędraszewskiego.


