Tag: Paulina Jaricot

17:03 / 06-06-2026

Zakończyła się 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasnej Górze

„Różaniec nigdy nie oddala od Eucharystii; przeciwnie – prowadzi do niej coraz głębiej” – powiedział abp Antonio Guido Filipazzi podczas Mszy św. na zakończenie 14. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasnej Górze. Pielgrzymkę poprzedził 3. Ogólnopolski Kongres Różańcowy poświęcony 200. rocznicy kół różańcowych zapoczątkowanych przez bł. Paulinę Jaricot.

06:30 / 10-01-2024

Relikwie bł. Pauliny Jaricot wprowadzono do katedry w Siedlcach

Jakość spotkania z Bogiem jest narzędziem, płucem przekazu wiary – wskazał ks. Jarosław Tomaszewski, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych  w czasie spotkania członków Kół żywego Różańca. 9 stycznia, w liturgiczne wspomnienie bł. Pauliny Jaricot, do katedry w Siedlcach przybyło ponad 600 osób. Centralnym punktem wydarzenia było wprowadzenie relikwii założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary do siedleckiej katedry.

12:18 / 08-01-2024

Wprowadzenie relikwii bł. Pauliny Jaricot do kościoła w Wyrzysku

Święto Chrztu Pańskiego było dniem, w którym do kościoła św. Marcina Biskupa w Wyrzysku, zostały wprowadzone relikwie bł. Pauliny Jaricot, założycielki Papieskich Dzieł Misyjnych i Żywego Różańca.

13:42 / 24-10-2023

Ks. kan. Bogumił Kempa: różaniec kształtuje ludzi świętych

„Zdrowaś Maryjo” to słowa, które zmieniły świat. To słowa Boga, od których rozpoczęło się nasze zbawienie, od których wszystko się zmieniło. A skoro te słowa zmieniły świat to przecież mogą również zmienić historię mojego i twojego życia – mówi w rozmowie z KAI ks. kan. Bogumił Kempa, oficjał Sądu Biskupiego w Kaliszu i diecezjalny duszpasterz wspólnot różańcowych.

14:08 / 27-08-2023

Bp Suchodolski: nie wystarczy złożyć dwóch dłoni do modlitwy i odwrócić się od świata

Cieszę się tym, że jesteście obecni w życiu swoich parafii, tam gdzie Kościół ma swoje podstawowe komórki życia – mówił bp Grzegorz Suchodolski do pielgrzymów, którzy przybyli do Leśnej Podlaskiej. W sobotę, 26 sierpnia w Sanktuarium Matki Jedności i Wiary – Opiekunki Podlasia odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 3 tysiące osób. Tegoroczna pielgrzymka upłynęła pod hasłem: „Ku umocnieniu mojej wiary w Kościół Chrystusowy”.

17:10 / 20-10-2022

Powstał animowany serial „Misyjni Superbohaterzy”

„Misyjni Superbohaterzy” to animowany serial, składający się z czterech odcinków, przedstawiający historię świętych oraz poszczególnych Papieskich Dzieł Misyjnych, z którymi są związani.

06:01 / 01-10-2022

Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Od czasów papieża Leona XIII październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Tradycja tej modlitwy sięga średniowiecza. Do odmawiania różańca a także m.in. włączenia się w Procesje Różańcowe w całej Polsce zachęca moderator krajowy Żywego Różańca, ks. dr Jacek Gancarek. Rok 2022 to czwarty rok Wielkiej Nowenny Różańcowej zainicjowanej w związku z jubileuszem 200 – lecia Żywego Różańca, dzieła założonego przez beatyfikowaną w tym roku bł. Paulinę Jaricot.

12:57 / 26-09-2022

Abp Skworc: różaniec jest streszczeniem naszej wiary

Różaniec jest streszczeniem naszej wiary – pisze do wiernych abp Wiktor Skworc. W swoim słowie do diecezjan metropolita katowicki wyraża wdzięczność duszpasterzom i liderom wspólnot za rozpoczęty rok formacyjny. Zaprasza także członków Żywego Różańca do katowickiej katedry w sobotę 8 października na XI Pielgrzymkę Archidiecezjalną.

14:55 / 14-08-2022

Pielgrzymkowa pobudka – Podlasie, Płock i warszawscy studenci już na Jasnej Górze

Już z brzaskiem dnia na Jasnej Górze rozpoczęły się dziś, w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wejścia pieszych pielgrzymek. W trzech grupach z Podlasia, Płocka i w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej weszło już ponad 5 tys. pątników. – Trochę przysnęliśmy w okresie pandemii, pielgrzymowanie budzi nas do życia z Bogiem, do Eucharystii, głębszych relacji z ludźmi – przyznają, ci, którzy wybrali rekolekcje w drodze do Częstochowy.

13:14 / 05-08-2022

Warszawska Pielgrzymka Akademicka wyruszyła na Jasną Górę

42. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyruszyła dziś rano na pielgrzymi szlak. Podczas Mszy świętej w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu pątników pożegnał kardynał Kazimierz Nycz. Jest ich ok. 2 tys. a na trasie dołączać będą kolejni. Zamierzają dotrzeć do celu 14 sierpnia.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.