Tag: Paulina Jaricot
Zakończyła się 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasnej Górze
„Różaniec nigdy nie oddala od Eucharystii; przeciwnie – prowadzi do niej coraz głębiej” – powiedział abp Antonio Guido Filipazzi podczas Mszy św. na zakończenie 14. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasnej Górze. Pielgrzymkę poprzedził 3. Ogólnopolski Kongres Różańcowy poświęcony 200. rocznicy kół różańcowych zapoczątkowanych przez bł. Paulinę Jaricot.
Relikwie bł. Pauliny Jaricot wprowadzono do katedry w Siedlcach
Jakość spotkania z Bogiem jest narzędziem, płucem przekazu wiary – wskazał ks. Jarosław Tomaszewski, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w czasie spotkania członków Kół żywego Różańca. 9 stycznia, w liturgiczne wspomnienie bł. Pauliny Jaricot, do katedry w Siedlcach przybyło ponad 600 osób. Centralnym punktem wydarzenia było wprowadzenie relikwii założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary do siedleckiej katedry.
Wprowadzenie relikwii bł. Pauliny Jaricot do kościoła w Wyrzysku
Święto Chrztu Pańskiego było dniem, w którym do kościoła św. Marcina Biskupa w Wyrzysku, zostały wprowadzone relikwie bł. Pauliny Jaricot, założycielki Papieskich Dzieł Misyjnych i Żywego Różańca.
Ks. kan. Bogumił Kempa: różaniec kształtuje ludzi świętych
„Zdrowaś Maryjo” to słowa, które zmieniły świat. To słowa Boga, od których rozpoczęło się nasze zbawienie, od których wszystko się zmieniło. A skoro te słowa zmieniły świat to przecież mogą również zmienić historię mojego i twojego życia – mówi w rozmowie z KAI ks. kan. Bogumił Kempa, oficjał Sądu Biskupiego w Kaliszu i diecezjalny duszpasterz wspólnot różańcowych.
Bp Suchodolski: nie wystarczy złożyć dwóch dłoni do modlitwy i odwrócić się od świata
Cieszę się tym, że jesteście obecni w życiu swoich parafii, tam gdzie Kościół ma swoje podstawowe komórki życia – mówił bp Grzegorz Suchodolski do pielgrzymów, którzy przybyli do Leśnej Podlaskiej. W sobotę, 26 sierpnia w Sanktuarium Matki Jedności i Wiary – Opiekunki Podlasia odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 3 tysiące osób. Tegoroczna pielgrzymka upłynęła pod hasłem: „Ku umocnieniu mojej wiary w Kościół Chrystusowy”.
Powstał animowany serial „Misyjni Superbohaterzy”
„Misyjni Superbohaterzy” to animowany serial, składający się z czterech odcinków, przedstawiający historię świętych oraz poszczególnych Papieskich Dzieł Misyjnych, z którymi są związani.
Październik – miesiąc modlitwy różańcowej
Od czasów papieża Leona XIII październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Tradycja tej modlitwy sięga średniowiecza. Do odmawiania różańca a także m.in. włączenia się w Procesje Różańcowe w całej Polsce zachęca moderator krajowy Żywego Różańca, ks. dr Jacek Gancarek. Rok 2022 to czwarty rok Wielkiej Nowenny Różańcowej zainicjowanej w związku z jubileuszem 200 – lecia Żywego Różańca, dzieła założonego przez beatyfikowaną w tym roku bł. Paulinę Jaricot.
Abp Skworc: różaniec jest streszczeniem naszej wiary
Różaniec jest streszczeniem naszej wiary – pisze do wiernych abp Wiktor Skworc. W swoim słowie do diecezjan metropolita katowicki wyraża wdzięczność duszpasterzom i liderom wspólnot za rozpoczęty rok formacyjny. Zaprasza także członków Żywego Różańca do katowickiej katedry w sobotę 8 października na XI Pielgrzymkę Archidiecezjalną.
Pielgrzymkowa pobudka – Podlasie, Płock i warszawscy studenci już na Jasnej Górze
Już z brzaskiem dnia na Jasnej Górze rozpoczęły się dziś, w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wejścia pieszych pielgrzymek. W trzech grupach z Podlasia, Płocka i w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej weszło już ponad 5 tys. pątników. – Trochę przysnęliśmy w okresie pandemii, pielgrzymowanie budzi nas do życia z Bogiem, do Eucharystii, głębszych relacji z ludźmi – przyznają, ci, którzy wybrali rekolekcje w drodze do Częstochowy.
Warszawska Pielgrzymka Akademicka wyruszyła na Jasną Górę
42. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyruszyła dziś rano na pielgrzymi szlak. Podczas Mszy świętej w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu pątników pożegnał kardynał Kazimierz Nycz. Jest ich ok. 2 tys. a na trasie dołączać będą kolejni. Zamierzają dotrzeć do celu 14 sierpnia.


