Tag: peregrynacja
Diecezja świdnicka przygotowuje się do peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji świdnickiej rozpocznie się 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, i potrwa do 24 kwietnia 2027 r. W tym czasie Jasnogórska Ikona nawiedzi wszystkie parafie diecezji.
Abp Szal w Paray-le-Monial dziękował za peregrynację obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa
W dniach 14-21 czerwca 2026 r., abp Adam Szal wraz z czterema kapłanami z archidiecezji przemyskiej pielgrzymuje po Francji. Metropolita przemyski odwiedzając Paray-le-Monial przewodniczył Eucharystii przy relikwiach św. Małgorzaty Marii Alacoque, gdzie modląc się w kaplicy objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa dziękował za owoce peregrynacji obrazu Serca Bożego w archidiecezji przemyskiej.
Peregrynacja relikwii św. Andrzeja Boboli po Polsce w czerwcu 1938 r.
We wspomnieniach wielu Polaków z 1938 r. szczególne miejsce zajmują uroczystości związane z powrotem relikwii św. Andrzeja Boboli do kraju, kiedy trumna z ciałem męczennika odwiedziła kilkanaście miejscowości. Kiedy czyta się dzisiaj opisy peregrynacji relikwii, przywodzą one na myśl atmosferę pielgrzymek Jana Pawła II do Polski.
W diecezji rzeszowskiej trwają przygotowania do peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej
W Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie 28 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne związane z peregrynacją Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Początek nawiedzenia zaplanowano na 4 maja 2027 r. Uroczysta inauguracja odbędzie się w katedrze rzeszowskiej, a następnie Obraz Nawiedzenia będzie peregrynował po parafiach całej diecezji.
W Drezdenku trwa peregrynacja wizerunku Matki Bożej Gietrzwałdzkiej
W parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku – prowadzonej przez Kanoników Regularnych Laterańskich – trwa dwudniowa peregrynacja wizerunku Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. To pierwsze nawiedzenie tego wizerunku w mieście i diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Modlitwie na rozpoczęcie przewodniczył bp Tadeusz Lityński.
W diecezji sandomierskiej odbędzie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego
Biskup Krzysztof Nitkiewicz skierował list do wszystkich diecezjan zapowiadający peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego pod hasłem: „Świadkowie Miłosiernego”. Rozpocznie się ona w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 12 kwietnia, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ostrowcu Świętokrzyskim, i zakończy 3 kwietnia 2027 roku w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.
Bp Tomasik: trwajmy przy Chrystusie!
Biskup Henryk Tomasik wezwał wiernych, aby trwali przy Chrystusie, szczególnie teraz, kiedy współczesny świat, chce uczynić Boga wielkim nieobecnym. Mówił o tym w czasie rozpoczęcia peregrynacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w sanktuarium Matki Bożej Jarosławickiej i św. Ojca Pio w Jarosławicach. Wizerunek maryjny będzie przebywał w kościele do niedzieli.
Nocne czuwanie modlitewne w intencji peregrynacji Obrazu Nawiedzenia
Jak co miesiąc z modlitwą za Kościół, papieża i Ojczyznę zgromadzą się na Jasnej Górze uczestnicy nocnego czuwania prowadzonego przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego. Rozpocznie się ono Apelem Jasnogórskim. Dziś podczas czuwania szczególnie zanoszona będzie także modlitwa za rozpoczynającą się III peregrynację Obrazu Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w polskich diecezjach.
Sanktuarium MB Miłosierdzia w Piekoszowie na trasie peregrynacji Krzyża Jubileuszowego
W trakcie wrześniowych uroczystości odpustowych do sanktuarium MB Miłosierdzia w Piekoszowie przybędzie krzyż jubileuszowy, który odbywa peregrynację po kościołach stacyjnych diecezji kieleckiej. Wierni z Piekoszowa i pielgrzymi powitają go w piątek 5 września o godz. 18.00.
„Promień znowu obiegnie Polskę”. Zaczyna się trzeci etap peregrynacji kopii jasnogórskiego wizerunku
Przekazanie diecezji sosnowieckiej Obrazu Nawiedzenia, czyli kopii wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, zainauguruje 26 sierpnia trzeci etap peregrynacji obrazu po Polsce. Zdaniem abp. Wacława Depo, przewodniczącego Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski, ta peregrynacja to wielka szansa na odnowę duchową naszego kraju.


