Tag: perygrynacja
Bp Ważny podsumował peregrynację obrazu MB Częstochowskiej
Uroczystym aktem dziękczynienia i zawierzenia zakończył się III etap nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji sosnowieckiej. Podczas Mszy św. sprawowanej 14 czerwca w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu bp Artur Ważny podsumował miesiące peregrynacji, dziękując za duchowe owoce nawiedzenia i powierzając diecezję opiece Matki Bożej Jasnogórskiej.
Nuncjusz Apostolski abp Filipazzi w Sosnowcu: Prośmy Maryję, aby nigdy nie pozostawiała nas samych
Niech Dziewica Maryja zachowuje nas w jedności Kościoła. Niech uzdolni nas do przekazywania wiary przyszłym pokoleniom. Niech wyprosi nam liczne i święte powołania. Niech uprosi upragniony dar prawdziwego pokoju – prosił nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi w homilii Mszy Świętej, której przewodniczył w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu, na zakończenie peregrynacji Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Sosnowieckiej.
Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w diecezji rzeszowskiej
W diecezji rzeszowskiej w dniach 14-21 września będzie trwać peregrynacja relikwii i obrazu Błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej. Peregrynacja rozpoczęła się w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach.
Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w archidiecezji poznańskiej
Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył 16 grudnia Mszy św. o godz. 18 w katedrze poznańskiej na rozpoczęcie peregrynacji bł. Rodziny Ulmów w archidiecezji poznańskiej. Peregrynacji relikwii, która potrwa do 30 grudnia, będzie towarzyszyć hasło: „Rodzina – w niej świętość się zaczyna”.
Obraz Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w Zakładzie Karnym w Gębarzewie
Pielgrzymujący pod archidiecezji gnieźnieńskiej Obraz Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej opuścił 13 stycznia Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie i w drodze do kolejnej „stacji” na pielgrzymkowym szlaku – domu sióstr pallotynek w Gnieźnie, nawiedził Zakład Karny w Gębarzewie, gdzie modlili się przed nim pracownicy i osadzeni.
Prymas zaprosił Maryję w Jasnogórskim Wizerunku na szlak peregrynacji
– Chcemy jeszcze raz stając z ufnością i nadzieją powierzać całą archidiecezję gnieźnieńską Jej macierzyńskiemu pielgrzymowaniu. Maryjo przybądź do nas, bądź z nami, prowadź nas do Jezusa – mówił podczas Apelu Jasnogórskiego (we wtorek, 29 marca) Prymas Polski abp Wojciech Polak. Metropolita gnieźnieński zaprosił Maryję w Jej Jasnogórskim Wizerunku na szlak peregrynacji.
Trwa peregrynacja kopii obrazu św. Józefa z kieleckiego sanktuarium
Dzisiaj w większości parafii dziekańskich diecezji kieleckiej dobiega końca tygodniowa wizyta obrazu św. Józefa – kopii wizerunku z kieleckiego sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny. 40 obrazów peregrynuje po diecezji – nawiedzenie w parafiach potrwa do września.
Wkrótce peregrynacja obrazu z sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny
Jeśli warunki epidemiologiczne na to pozwolą w dekanatach diecezji kieleckiej odbędzie się wkrótce peregrynacja kopii słynącego łaskami wizerunku św. Józefa z Maryją i Jezusem. Powstaje 37 kopii obrazu z kieleckiego sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny: 33 dla dekanatów oraz 4 dla klasztorów klauzurowych z diecezji kieleckiej. Jak informuje KAI ks. dr Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii, […]
Od dziś peregrynacja relikwii bł. ks. McGivneya po Polsce
W najbliższą niedzielę, 21 lutego, rozpocznie się peregrynacja po Polsce relikwii bł. ks. McGivneya – założyciela organizacji Rycerze Kolumba. Peregrynacja potrwa rok, a jej inauguracja odbędzie się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, gdzie powstała jedna z pierwszych rad rycerskich w kraju. Mszy świętej o godzinie 11.30 będzie przewodniczył biskup Marek Solarczyk.
Peregrynacja obrazu Matki Bożej Solidarności na Podhalu
Mieszkańcy Podhala rozpoczęli peregrynację obrazu Matki Bożej Solidarności, a także relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 39 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego, dziękują także za 40 lat istnienia NSZZ „Solidarność”.


